[Çözüldü] Ubuntu tema nasıl yüklenir?

Başlatan rock_benim, 03 Ekim 2015 - 21:43:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rock_benim

arkadaşlar ben internette ubuntu için tema aradım ve hoşuma giden 1 tane buldum fakat nasıl kurulcağını bilemiyorum! bana yardımcı olabilirmisiniz  :)

ek olarak bir soru daha sormak istiyorum, dosyalar/bilgisayar/ ' özellikler ' dediğimizde (erişim haklarında) root erişim hakkı kapalı root nasıl olabilirim?

tosun

"Dosyalar"ı açın,sağ tıklayın   .themes   adında klasör oluşturun. İndirdiğiniz temayı kopyalayıp   .themes   klasörüne yapıştırın.
Unity Tweak Tool ile temalar seçeneğinden istediğiniz temayı seçin. "Unity Tweak Tool" yok ise "Ubuntu Yazılım Merkezi"nden indirebilirsiniz.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

grayloop

Alıntı yapılan: rock_benim - 03 Ekim 2015 - 21:43:31
arkadaşlar ben internette ubuntu için tema aradım ve hoşuma giden 1 tane buldum fakat nasıl kurulcağını bilemiyorum! bana yardımcı olabilirmisiniz  :)

ek olarak bir soru daha sormak istiyorum, dosyalar/bilgisayar/ ' özellikler ' dediğimizde (erişim haklarında) root erişim hakkı kapalı root nasıl olabilirim?

@tosun'un dediği şekilde temaları yükleyebilirsiniz, tema indirdiğiniz sitede kullandığınız sürümle uyumunu da kontrol etmeyi unutmayın.

İkinci sorunuz için ise, "Bilgisayar" a tıkladığınızda dosyaları görebiliyor olmanız lazım. Orada dizinleri/dosyaları görebilirsiniz. Bu kısımda neden root özelliği istiyorsunuz?
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

rock_benim

Alıntı yapılan: tosun - 03 Ekim 2015 - 22:35:18
"Dosyalar"ı açın,sağ tıklayın   .themes   adında klasör oluşturun. İndirdiğiniz temayı kopyalayıp   .themes   klasörüne yapıştırın.
Unity Tweak Tool ile temalar seçeneğinden istediğiniz temayı seçin. "Unity Tweak Tool" yok ise "Ubuntu Yazılım Merkezi"nden indirebilirsiniz.

teşekkür ederim  :)) fazla konu açmak yerine buradan alıntı yaparak devam etmek istiyorum. ubuntu'ya virus kolay bulaşır mı? araştırmalar yaptım bu konuyla ilgili bulaşması biraz zormuş, çünkü ben bilgisayarımda oyun oynayan bir insan değilim. ubuntu'yu kurmadan önce windows xp kullanıyordum artık bilgisayarım yanacaktı o derece sistemim berbat hale geldi 2 sene kullandım. böyle bişey yoktu, yeni bir bilgisayar almaya karar verdim artık böyle olmayacaktı çünkü. her *neyse 1 ay önce ubuntu'yu denemek için sıfırdan kurmuştum sonra sildim tekrardan windows'un tüm sürümlerini denedim bilgisayarımda, bir klasörü bile açamıyordu, ne yapayım edeyim dedim ubuntu'ya geçtim *şu an sistemim sıfır bilgisayar gibi oldu, *hiç bir sorun yok. windows 10 dahi sorun oluyordu, nedendir bilmiyorum sanki linux bilgisayarıma hayat verdi, *ben de bu mutlulukla ubuntuya destek çıkarak belli mikrar bağış yaptım, iyi ki varsın diyebilirim UBUNTU!

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ekim 2015 - 22:52:41

Alıntı yapılan: grayloop - 03 Ekim 2015 - 22:46:24
Alıntı yapılan: rock_benim - 03 Ekim 2015 - 21:43:31

@tosun'un dediği şekilde temaları yükleyebilirsiniz, tema indirdiğiniz sitede kullandığınız sürümle uyumunu da kontrol etmeyi unutmayın.

İkinci sorunuz için ise, "Bilgisayar" a tıkladığınızda dosyaları görebiliyor olmanız lazım. Orada dizinleri/dosyaları görebilirsiniz. Bu kısımda neden root özelliği istiyorsunuz?

şöyle söyleyebilirim, evet bilgisayar'a tıkladığımda dosyalarımı görüyorum, fakat dosyalar klasöründeki root'a giremeyince bilgisayarıma tam hakim olmuyorum gibi geldi  :) root klasörü görevi nedir bu arada?

Not: @rock_benim, altı çizgili yerle ve * işaretli yerler benim imla düzeltmelerim, cümle başlarındaki büyük harf kısmına hiç girmedim. :)

parduscix

tema tüm kullanıcılarda kullanılabilir olsun istiyorsanız
/usr/share/themes/ içine kopyalayın unity tweak tool ile seçin.

betseg

Virüsler hakkında: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Linux_ve_vir%C3%BCsler

Ubuntu genel olarak en ağır Linux masaüstü ortamlarından birine sahip diye bilinir. XP'de öyle olan bir bilgisayar Ubuntu'da nasıl süper oldu, ilginç.

Ayrıca /root/ dizini, root adlı sistemin en temel kullanıcısının ev dizinidir. Sizin ev dizininiz ise /home/kullanici_adi'dır. Linux dosya sistemi hakkında daha çok bilgi: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Linux_dosya_sistemi_hiyerar%C5%9Fisi

grayloop

Alıntı yapılan: parduscix - 03 Ekim 2015 - 23:27:05
tema tüm kullanıcılarda kullanılabilir olsun istiyorsanız
/usr/share/themes/ içine kopyalayın unity tweak tool ile seçin.

@tosun sizin iletinizin biraz yukarısında aynı yöntemi söylemiş: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=49041.msg559617#msg559617
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

rock_benim

Alıntı yapılan: betseg - 04 Ekim 2015 - 00:09:56
Virüsler hakkında: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Linux_ve_vir%C3%BCsler

Ubuntu genel olarak en ağır Linux masaüstü ortamlarından birine sahip diye bilinir. XP'de öyle olan bir bilgisayar Ubuntu'da nasıl süper oldu, ilginç.

Ayrıca /root/ dizini, root adlı sistemin en temel kullanıcısının ev dizinidir. Sizin ev dizininiz ise /home/kullanici_adi'dır. Linux dosya sistemi hakkında daha çok bilgi: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Linux_dosya_sistemi_hiyerar%C5%9Fisi

tema işlemini yaptım! aman usta nazar değdirme  ;D bilgisayarım şuan kuş gibi okadar rahat ki şimdiye kadar neden windows'da kalmışım şaşırıyorum evet bende inanamıyorum fakat  xp daha öncesinde hiçsorunum yoktu herşey çok güzel çalışıyordu daha sonrasında ne oldu anlamadım gitti ya düşünün klasörü açıcam 5 dakika bekletiyor, 2 tane çöp kutusundan not defreti silicem 24 dakika kaldı diyor saçma sapan işlem yapmaya başladı windows devri benim icin bitmiştir Linux'a tamamen geçme nedenim bu oldu artık inşallah uzun bir süre kullanmak istiyorum...bu arada yardımcı olan arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum.

betseg

O zaman çözüldü diyebiliriz: cozuldukonusu