[Çözüldü] Yükleme esnasında Hibernate moduna geçti. PC açılmıyor

Başlatan TLnY, 18 Mayıs 2010 - 09:27:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TLnY

Öncelikle merhaba. Bu sorun öyle bir sorun ki, yabancı kaynaklardan bile çözüm bulamadım. İlk defa Ubuntu'yu deneyecektim. USB den çalıştırıp deneme istemiştim. Beğenince kuruluma geçtim. Kurulumda Netbook'u şarjdan çıkardım ve pil tam dolu olduğu halde piliniz bitmek üzere diyip hibernate moduna geçti. Bu olay yüklemenin %70 civarlarında meydana geldi. Sonra bilgisayarı açtığımda Bios'a erişemiyordum. DEL e veya F11 e basın yazıları kaybolmuştu. Sonrası bilgisayar açılırken

Error: File not found.

grub rescue>

İşte ölüm haberi şimdi geldi..   :'(

Ne denediysem olmadı. Yardımlarınızı beklemekten başka bir çarem yok. Yardım eden veya yardım etmek isteyip edemeyen herkese teşekkürler..

hitokiri

bios kitlendiyse netbook'un bataryası vs. güç le ilişkisini kesip yeniden aç ,
bi şekilde sistemi cd den başlatıp ,yarım kalan bölümün üzerine  yeniden kurulum dene bu sefer batarya takılı iken ,
Kolay gelsin :)

TLnY

O kadar kolay olsa zaten halledebilirdim. Güçle olan bütün ilişkisini kesiyorum, yine hibernate den çıkmaya çalışıyor. Hibernate modunu bir şekilde iptal edebilirsem, Bios normal şekilde başlayacak. Ama olmuyor... Gitti Netbook  :'(

hitokiri

Alıntı YapO kadar kolay olsa zaten halledebilirdim. Güçle olan bütün ilişkisini kesiyorum, yine hibernate den çıkmaya çalışıyor. Hibernate modunu bir şekilde iptal edebilirsem, Bios normal şekilde başlayacak. Ama olmuyor... Gitti Netbook  :'(
biraz bekle düzelmesi gerekir ,
Bi şekilde sisteme ulaşabildiğin sürece yardımcı olabiliriz ,
bütün batarya ne var yok güç ile ilgili çıkar 15 dk beklet ,
Başka bi öneri maalesef yok şimdilik netbook niye gitsin ayrıca düzelir  kendi kendine o :)

TLnY

Denedim yine olmadı. Bir de aklıma bios pili geldi. Çıkarıp biraz bekleyip taksam olma ihtimali var mıdır?

hitokiri

teorik olarak uykuı modundan çıkması gerekirdi ama denemende fayda var eğer yapabilirsen ,
denemekten zarar gelmez :)

TLnY

Dediğim gibi Bios pilini çıkarıp takınca düzeldi. Ama garanti dışı kaldı :( Neyse artık 1 GB ram ekleyebileceğim. hitokiri sana da çok teşekkür ediyorum :)