[Çözüldü] Giriş Ekranı Tema Yükleme

Başlatan Serdar21, 29 Mart 2012 - 15:03:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Serdar21

İyi çalışmalar arkadaşlar

Ben giriş ekranına yeni temalar yüklemek istiyorum, ama indirdiğim temalar listede görünmüyor, başka bir yere indirip kurmaya çalıştığımda ise   "bu geçerli bir kdm tema arşivi değil" hatası alıyorum, öyle olmuyor böyle olmuyor nasıl olcak bu iş ? indirilen dosyanın uzantısı .tar.bz2 başka birşeymi olcak acaba ? yardım edermisiniz...

heartsmagic

Sorundan yakalayabildiğimiz tek ipucu "kdm" kelimesi. KDE mi kullanıyorsun? Ubuntu sürümün nedir? En azından bunları vermen gerekmiyor mu sence?

Soru KDE bölümündeymiş, ilk kısmı çizelim. Kubuntu sürümün nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Serdar21

11.10 kullanıyorum evet Kubuntu, hep güncel sürüm kullanıldığını düşündüğümden, sürümlerin birbirleriyle uyumlu olduğunu düşündüğümden ve başka neler vermem gerektiğini belirten bir bilgi olmadığı için bukadarını verebildim, ve yeniyim bu forum işlerinde. Daha ayrıntılı bilgiler vermem gerekiyorsa uçbirimden, bilgisayarım hakkında filan bundan sonra öyle yaparım.

heartsmagic

Nasıl kurmaya çalıştın peki temayı? Sistem yöneticisinde sanırım bir yerlerde Giriş Yöneticisi var. Orada tema bölümü var, tema kur dedikten sonra indirdiğin arşivi gönderdiğinde hata mı verdi? Arşivi açıp içine baktın mı? Bazen arşiv içinde farklı temalara ait arşivler olabiliyor. Örneğin X Teması Koyu, X Teması Açık vs. gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Serdar21

Giriş yöneticisinden başka bir yerden yükleniyormu bilmiyorum hiç denemedim aklıma gelmedi o ihtimal o yüzden giriş yöneticisinden kurmayı denedim hep internetten yükleme seçeneği ile kendi arşivinden beğenip kuruyorum ama bir türlü ordan seçip kurduğum temaları giriş yöneticisinin listesinde göremiyorum yüklenmemişler gibi sanki sadece Heroes sanırım tek gelen tema ondan başka yok ve internetten yüklenmiyorda onun dışında KDE look'tan indirip yine giriş yöneticisinden kurmayı deniyorum temaları ama bu seferde kurmak için gösterdiğim tema arşivinin geçerli bir arşiv olmadığını söyleyip hata veriyor. Arşivin içine bakmadım bakarım ama...

burk

@Serdar21 şu bağlantı işe yarayabilir, eğer sorun yaşarsanız orada izlediğiniz yöntem üzerinden gidelim.
http://kde-look.org/help/index.php?type=40

Serdar21

Evet yarayabilir şu izin meselesi olmasa :) oralara dosya taşımak için root izni istiyor sanırım nasıl vericem izini konsoldan denedim taşımayı yapamadım normal yoldan denedim izine takıldım daha öncede buna benzer bir sorun olmuştu yapmıştım ama hatırlamıyorum nasıl verdim izinleri

burk

@Serdar21 izin isteyen komutların başına sudo ekleyin.

Serdar21

Çözebileceğimi hiç sanmıyordum, okadar karamsarlığa bürünmüştüm bir anda aydınlandım :) başka bir yöntemle çözdüm sorunu, eğer ben o dosyada değişiklik yapamıyorsam dedim indirdiğim dosyalarıda o yüzden o tema dizinine kaydedemiyor ve ben göremiyorum dedim ve izin verebilmek için uğraşırken
Sistem ayarları - Kullanıcı yöneticisi -  Kullanıcı adım - Düzenle - giriş yöneticisi ayarlarından bütün izinleri verdim.
Sonra gidip giriş ekranından herhangi bir tema yükledim ve hemen geldi listeye çıkış yaptım ve o değişen ekranı gördüm sorunum çözüldü, teşekkürler burk, heartsmagic, ve ilgilenen herkeze ;)

İyi çalışmalar arkadaşlar...

burk

Rica ederiz @Serdar21, geribildirim ve etiket için teşekkürler, kolay gelsin. :)