Pyhon Bash Script Çalıştırma (Problem)

Başlatan IFeelGood, 29 Temmuz 2021 - 20:25:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IFeelGood

Not: Ücreti dahilinde destek vermek isteyenler özelden de ulaşabilir.

Selam dostlar. Elimde bir bash script var. İsmi "creator.sh" olsun. Bu scriptin ne işe yaradığını ve kaynak kodlarını sizinle paylaşamam. Bu işleri daha da zora sokuyor ama mecburum. Scripti terminalden aşağıda ki şekilde çalıştırabiliyorum:

~$ bash /root/creator.sh args args

Proje terminalden gayet güzel çalışıyor. Hata vermesi gerekiyorsa uyarı mesajı dönüp kapanıyor. Aksi durumda yapması gereken işlemi gayet güzel bir şekilde anında yapıyor (verilen argüman zaten mevcutsa hata mesajı verilecek şekilde düzenlendi).

Ancak ben bu projeyi python ile çalıştırmaya çalıştığımda ise bir problem ile karılaşıyorum.

cmd = [ 'bash', '/root/creator.sh', 'admin123' ]
>>> output = subprocess.Popen( cmd, stdout=subprocess.PIPE ).communicate()[0]

Bu komut ile bilerek daha önce verdiğim bir argümanı vererek hata mesajı verdirebiliyorum. Hata mesajını output içine ekliyor. Ancak işlem başarılısı ise beklemeye başlıyor. Bir türlü sonuç gelmiyor. CTRL + C ile iptal edip baştan başlatınca hata veriyor. bu da demek oluyor ki önce ki işlemde yapması gerekeni yapmış. Sizce burada hata tam olarak nedir yani neden başarılı olunca işlem sona ermiyor?

Çok karışık ve kod olmadan çk sıkıntı farkındayım. Ama dediğim gibi özelden ücreti karşılığında da destek alabilirim. Aksi durumda sıkıntı maalesef.