[Çözüldü] ses bozuldu

Başlatan ibrahimhalil, 29 Nisan 2009 - 01:35:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ibrahimhalil

slm arkadaşlar.düne kadar * her şey normaldi.seste bir problem yoktu.bugün açtığımda ses yok aslında ses var ama hışırtılar var seste hiçbir şekilde çaldığım ses gelmiyor.hışırtı geliyor sadece sorun ne olabilir arkadaşlar.

Tutunamayan

@ibrahimhalil; Uygulamalar > Donatılar > Uçbirim altından,

lspci

komutunu verip, çıktısını konuya ekleyebilirseniz sorunu görmek açısından yararlanabiliriz...
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

ibrahimhalil

tamam kardeşim saolasın.şunu anladım ki insan biraz kendi uğraşıp denemeler yanılmalar oynamalar yapınca birşeyleri kendi kendine zaten çözümlüyor.olayı anlıyor.bundan sonra uğraşmadan konu açmayacağım.özür diliyorum.selametle...

zeitgeist

Sorun çözüldü mü? Çözüldüyse ne şekilde çözdüğünü anlatırsan senden sonra aynı sorunu yaşayacaklara yardımın dokumuş olur. Biz de başlığı etiketleyip kapatırız.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ibrahimhalil

peki kardeş anlatayım...
ses<< ses denetiminden aygıt olarak HDA intel (alsa mixer) olan sesi aygıt seçeneklerinden realtek ses çıkışı yaptım.tabi bu arada ses çıkışındaki PCM düşüktü yani sonuna kadar açılmamıştı aygıt değişince.onu açtım yükselttim düzeldi ses....

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles