Arkadaşlar birden çok problemim var yardımcı olursanız sevinirim.

Başlatan kamboccia, 02 Şubat 2011 - 13:07:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kamboccia

Merhaba arkadaşlar Ubuntu'da farkettiğim kritik denilebilecek hatalardan bahsetmek istiyorum.

1.cisi arkadaşlar ben ubuntuyu ilk olarak cd den açarken bir hata alıyorum sonra normalmiş gibi devam ediyorum ama ben bu problemin işletim sistemi kurulduktan sonraki problemlerin başlangıcı olduğunu düşünüyorum.

2.cisi Ubuntu'yu kurduğumda ve pc yi yendeen başlatıp işletim sistemine girdiğimde Türkçe dil desteği dosyaları kayıp mı öle birşey hatası alıyorum ve ingilizce olarak kullanabiliyorum tabi sonra yine Türkçe yapıyorum oda ayrı mesele.

3.cüsü bazen temamda bozulmalar oluyor örneğin siyah tema kullanıyorum paneller felan hep siyah görünüyor sağtuşa basmayın ama çünkü beyaz temanın menüsü karşınıza çıkıyor.

4.cü olarakta işletim sistemim kafayı yedi ve şuanda siimgeler masaüstünde dans etmeye başladı :D Ve bu hataları ubuntuyu  her yüklediğimde alıyorum ayrıca 3.cü hatada bir yerden sonra bazı menülerde düzelyior ama bazılarında kalıcı oluyor.

Arkadaşlar ben bu hataların nedenini Ubuntu İşletim Sisteminin iso uzantılı image dosyasındaki bozulmalara bağlıyorum.Ben Ubuntu'nun sistesinden değilde başka yerden indirmiştim sizcede böyle değil midir?Sizde böyle hatalar görülüyor mu acaba?Eğer öyleyse Ubuntu 10.04 ü yeniden mi indirmeliyim(10.10 istemiyorum :D)?Teşekkürler...

Tilki

10.04'ü kullanırken bahsettiğin hataları hiç yaşamamıştım kamboccia. Tecrübeli arkadaşların muhtelif teorileri olabilir mi bilemiyorum ama bana kalırsa beklediğine değmez. Ubuntu'nun sitesinden 10.04'ün iso dosyasını taze taze indirip kur derim.

msek

Tilki'ye katılıyorum. Belki bazı sorunlarının nedeni CD'de hata olmasıdır. Bazen kompleks düşünmemek,öncelikle hiç aklına gelmeyecek en basit şeyden başlamak gerekiyor. Bence Ubuntu'nun sitesinden 10.04'ü indir ve temiz bi şekilde yaz CD'ye. Bu şekilde sorun olacağına inanmıyorum. Bilgisayarının marka ve modelinide yazarmısın acaba ?

if

Alıntı yapılan: kamboccia - 02 Şubat 2011 - 13:07:34
Arkadaşlar ben bu hataların nedenini Ubuntu İşletim Sisteminin iso uzantılı image dosyasındaki bozulmalara bağlıyorum.Ben Ubuntu'nun sistesinden değilde başka yerden indirmiştim sizcede böyle değil midir?Sizde böyle hatalar görülüyor mu acaba?Eğer öyleyse Ubuntu 10.04 ü yeniden mi indirmeliyim(10.10 istemiyorum :D)?Teşekkürler...

Bütün soruları yanıtmayacaktım ki son cümleleri okuduğumda vaz geçtim. Nereden indirmiştiniz? Ubuntu'nun remi sitesinden işlemci mimarinize uygun olna .iso dosyasını indirin, ardından md5 kontrolünü yapın, yükledikten sonra aynı hatalar çıkıyorsa sorunların üzerine gideriz.

kamboccia

Peki i386 mimarisine göre olanı indireyim o zaman teşekkürler.