McAfee'ye Göre Bu Site Riskli!!!!

Başlatan syagdiran, 27 Mart 2011 - 23:34:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

Merhaba Arkadaşlar. Windowsta kullandığım McAfee Antivirus programına göre Ubuntu.net.tr sitesi yüksek riskli gözüküyor. Bu durumu site yöneticilerine iletmek istiyorum. Sebebi ne olabilir merak ediyorum. Saygılar...

[eklenti yönetici tarafından silindi]

cemoli

Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

sema

Şurayı okuyun, durumu anlayacaksınız. Birçok bağlantı var site üzerinde:

http://www.teakolik.com/mcafee-ile-basim-dertte/
susema

ekremsenturk

Ben'de Firefox eklentisi olarak WOT kurulu. Kullanıcı değerlendirmesine göre uyarıyor. Burası ben'de yeşil (sakıncasız) görünüyor. Birde Ubuntu.org v.s. var. ubuntu ile pek ilgisini göremedim. Bir şeyler pazarlanmaya çalışılıyor. Orası ile karıştırılmış olabilir.

Monarch

ubuntu.net.tr yayında değil. ubuntu.org.tr duraklatılmış. ubuntu-tr. o r g eski domain.

http://www.ubuntu-tr.net zararsız :) karıştırıyorsanız, firefox favorilerine ekleyin.

tarakbumba

Merhaba, işte ve evde hanımın kolüstü (netbook) bilgisayarında ne yazık ki Windows işletim sistemi kullanmak durumundayım. Şu anda foruma giriş yaptığımda bilgisayarda yüklü olan ve firefox ile tümleşik çalışan McAfee Site Advisor uygulaması forum için güvenli olmayan ve dikkatle kullanılması gereken site uyarısı verdi. Bu uyarı ile ilgili analiz sayfasını ekte veriyorum. Eminim ki bir yanlışlık var. Belki forum yöneticilerimiz konu ile ilgilenerek verdiğim bağlantı altındaki site sahibi kısmına doğru bilgileri ulaştırırlar. Bu arada analiz sonuçlarından hiç bir şey anlamadığımı da belirteyim.

http://www.siteadvisor.com/sites/ubuntu-tr.net?pip=false&premium=false&client_uid=2574109017&client_ver=3.3.1.133&client_type=IEPlugin&suite=false&aff_id=0&locale=tr_TR&os_ver=5.1.3.0

Aynı veya benzer başlıklı bir konu daha açılmış ise yöneticilerin hoşgörüsüne sığınarak konunun kilitlenmesini veya silinmesini rica ediyorum.

burk

Bence sorun tam olarak şuradaki ufacık şey olabilir;

Alıntı Yapubuntu-tr.net çevrimiçi ilişkileri:

Yeşil sitelere bağlantılar

Bu sitede, çoğunlukla güvenli olan veya yalnızca küçük güvenlik/rahatsızlık sorunları bulunan sitelere bağlantılar var.

confickerbelasi

ona bakma windows serverlara göre çalışıyor çokda ciddiye alınan bir antivirüs değil zaten site temiz.

kalkan1973

Böyle herşeyden kıllanan pimpirikli Antivirüs programlarından nefret ederim.  ;D ;D ;D Espiri bir yana bazen antivirüs programları bağlandığınız sitede verilen reklamlardan ötürü uyarı veriyor da olabilir...
Evde İşte her yerde Linux

confickerbelasi

zaten o çok iyi bir antivirüs değil vasat onunla windows kullanmak harleme gitmek gibi olur harlemde beyaz bir adam.

tarakbumba

Arkadaşlar, bahsettiğim uygulama antivirüs uygulaması değil. Web siteleirinin güvenilirliğini ölçen ve olası tehlikeleri bildiren bir uygulama. Sorun bu uygulamanın iyi veya kötü olması değil. Sorun, hepimizin bildiği gibi forumumuzun temiz olması da değil. Bu yanlış uyarıyı engelleyebilmek ve McAfee firmasına durumu aktarmak. Bunun için site sahiplerine olanak da sağlanmış. Düşünsenize, ilk kez linux kullanacak deneyimsiz bir kişi bu foruma girdiğinde böyle bir uyarı ile karşılaşması durumunda ne düşünür? Verdiğim bağlantıda belirtilen sorunu anlasam kendim de ilteşime geçmeye çalışarak bu hatalı uyarının kaldırılması isterdim ama web konularında hiç bilgim yok. Site ve forum yöneticilerimizin konuya ilgi göstermelerini bu nedenle rica ettim.

heartsmagic

Başlıklarımızı birleştirelim. @tarakbumba, teşekkür ederiz yine de. Zira haberimiz olmasaydı sayende olmuş olacaktı.
Kayıt olup yorum bırakmak bir fayda sağlar mı bilemiyorum zira sorun bizde değil de bizim forum üzerinden giden bağlantılarda sanırım. Garip geliyor bana bu. Uyarı koymak neyse de, "çok dikkatli olun" demek ayrı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tarakbumba

Teşekkür ederim heartsmagic. Bu konunun daha önce açılmış olduğunu tahmin etmekle beraber bulamamıştım. Birleştirildiği iyi olmuş. Verdiğim sayfanın en altında bulunan mavi renkli "Topluluk İncelemelerini Görüntüle" düğmesine tıklayarak açılan değerlendirme sayfasında, editör olarak kayıt yaptırarak site ile ilgili olumlu bir yorum bıraktım. Arkadaşlarımın da aynı yolu izleyerek bu saçma kırmızı uyarının önüne geçebileceğimize inanıyorum. Teakolik sayfası bağlantısındaki bilgiler de benim için oldukça açıklayıcı oldu.

heartsmagic

Evet teakolik bağlantısındaki yorumları gördüm ben de tekrar. Hatırı sayılı sayıda bir kullanıcı kitlesinin olumlu yorum bırakması gerekmekteymiş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aklan

Bu programı uzun bir süre ben de kullanmıştım ve çalışma şeklini biliyorum. Anlamadığım nokta, sitenin nedenini belirtmeden neden böyle bir söz söylediği.

- 2 yeşil yükleme (sorun yok).
- Yeşil sitelere bağlantılar (sorun yok).
- ubuntu-tr.net rahatsızlıkları listesi boş (sorun yok).
- Güvenilen (itibar puanı yüksek) kullanıcılardan gelen olumsuz yönde bir yorum yok (sorun yok).

Peki neden kırmızı, neden güvensiz?

Ekleme: @TORUNAGA, dediğiniz yerde sorun yok, çünkü güvenilir sitelerde bu şekilde yazıyor. Örneğin, http://www.siteadvisor.com/sites/siteadvisor.com adresindeki kendi siteleriini değerlendirmeleri.

burk

@aklan
Öyleyse bu uyarıyı vermesi için hiç bir sebep yok.

confickerbelasi

iki zipli dosya için neler yapıyorlar çokda kaele almamak lazım.

aklan

@confickerbelasi, iki tane zip'li dosyayı yeşil, yani zararsız göstermişler.

@TORUNAGA, evet, aynen öyle. Benim anlamadığım da sebepsiz yere bu sitenin kırmızı gösterilmesi.

canosayan

trojan attık siteye. facebook şifrelerinizi doğu çin pazarında bin tanesi 100 dolardan satıcaz. gelen para ile de birleşip yemeğe gideceğiz.
artan para ile de borsaya gireriz diyte düşünüyorum. microsoft hissesi falan. paraya para demeyeceğiz.

o değilde bu konu -tr.org domainindede vardı. adamlar sevmiyor bizi.
Chmod bizim işimiz.

confickerbelasi

bir kaç windows sevdalısı zararlı site diye raporlamış olabilir ubuntu kurmuş ama kullanmasını becerememiş böyle saçmalamışlardır.

sabian

Ubuntu.net.tr site adresinin linux adresi olduğundan emin miyiz acaba? Ben ulaşamıyorum linux üzerinden. Bizim topluluk adresimiz ubuntu-tr.net'tir karıştırmış olabilirsiniz belki de. yani belki de gerçekten zararlıdır.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

aklan

Zararlı gösterilen site ubuntu-tr.net sitesidir, yani şu anda ziyaret etmekte olduğumuz sitedir. Ubuntu.net.tr sitesine ben de ulaşamıyorum, o site adının nereden çıktığını da anlamış değilim, belki yanlış okumuşsunuzdur.

Düzeltme: Adres ilk iletide bu şekilde yazılmış. Yani yanlış okuma değil, yanlış yazma söz konusu. Düzeltilirse sevinirim.

confickerbelasi

delicesineseven

Google aramalarında tarif edilemeyecek siteler var(Normal yetişkin siteleri kastetmiyorum)
Mc afee efendi onları yeşil gösteriyor, ubuntu tr yi kırmızı gösteriyor
Gel de anla