VirtualBox Kurulumu sonrasi yavas acilis

Başlatan btermeli, 01 Ağustos 2008 - 12:47:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

merhaba,

dun 8.04 ultimate edition uzerine virtualbox ve ardindan  XP kurdum, su anda bilgisayarim cok gec aciliyor.
Eski performansini 3 kati diyebilirim.

Herhangi bir onerisi olan var mi??
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

munirekinci

Problemin tam olarak sebebini bu şekilde anlamak güç, Virtualbox'ı kaldırıp Virtualbox temelli bir problem olup olmadığını tespit edebilirsin.

heartsmagic

Veya /boot/grub/menu.lst dosyasındaki kernel satırında bulunan quiet seçeneğini silip açılışta nerede bekliyor diye bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

btermeli

1. reading file to boot, kısmında uzunca bekliyor,
2. ve daha uzun onlanı fare imlecinin belirdigi siyah ekran ile, gnome masaustunun yuklenip menulerin yerini alması cok uzun suruyor. panel  gorunuyor , cairodock yuklu halde bekliyor ama panelin ustundeki menulerin gelmesi cok uzun suruyor...

xxx3

Pek alakası yok ama ubuntuyu kaç gb'lık alana kurdunuz ve windows için ne kadar ayırdınız bende zamanında sizin yaptıgınızı yapmıştım benimkindede bir yavaşlama söz konusuydu bu sorun yalnızca linux için değil gibime geliyor çünkü virtualbox'u bu sefer xp üzerine kurmuş onun içine de ubuntu kurmuştum bende de gözle görülür bir yavaşlama vardı. Kaldırdım düzeldi şimdi aklıma çok saçma * bir şey geliyor deneyimli arkadaşlar bana gülebilir neler saçmalamış  bu çaylak diye  :D  Virtualbox'u kurarken sanırım en son kernele göre yapıladırıyordu  * yanlış hatırlamıyorsam. Bazen kullanılar virtualbox'u kurarken kernelle ilgili sorunlar yaşayabiliyordu belkide açılırken yavaşlaması bundandır tabi bu benim kendi kafamdan uydurduğum bir senorya eğer yapabilirseniz sanal makinanızı kaldırın bakalım birşeyler fark edecek mi  ??? Birde virtualbox'u eğer kaldırırsanız vmware server kurup deneyin bir farklılık olacak mı ? bir arkadaşımız kurulumu anlatmış istersen bir incele. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2251.0

heartsmagic

Ne yazık ki belirgin olarak neden beklediğini söylenenlerden çıkartamıyorum.

btermeli

Ubuntu 20 gblik alana kurulu, bunun dısında 70 lik xp ve 70 lik ortak alan var.
virtualbox ve sanal yaratılan  alanı da kaldırdım ama degisen birsey olmadı :(

hala once siyah ekran ve fare imleci beliriyor ve bir sure bekliyor sonra birinci resim ve 2 . resimdeki gibi  oluyor. sırf bu siyah ekrandan menu gelene kadar 1,5 dk civarı bekliyor....

[IMG]http://img398.imageshack.us/img398/374/screenshot12zp1.th.png[/img]

[IMG]http://img511.imageshack.us/img511/8479/screenshot2xp5.th.png[/img]

acaba gnomela ilgili bir sorun olabilir mi? cunku onun menuleri en son geliyor...

heartsmagic

Eskiden internete bağlanamadığında Gnome böyle şeyler yapardı ancak şu an o hatayı pek göremiyorum. Onu hatırlattı bir an için bana.

btermeli