[Çözüldü]Ses Video İşleme

Başlatan Heisenberg, 26 Kasım 2011 - 13:26:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Heisenberg

ben daha çok video kesme ve birleştirme işi için aralarına movie maker gibi efekt falan ekleme sağlayabileceğim kesme ve birleştirme işlerini profesyonelce ama biraz da basit ve kullanışlı yapabileceğim, aynı zamanda dönüştürme işlevlerini de yapabileceğim ubuntunun halihazırda deposunda olan bir video kesme/dönüştürme programı arıyorum ha ikisi bir arada olmazsa öncelik video kesme ve birleştirmedir hangisini denemeliyim?
ALLES WAR DIE SEKTE !

eribol

Kdenlive. İlk etapta zorlanabilirsiniz, karmaşık gelebilir ama bir kaç deneme yanılma işleminden sonra tadından yenmez.

Heisenberg

@eribol teşekkürler evet forumu biraz daha araştırdım kdenlive çokça öneriliyor, ankette de oldukça oy almış ve bir de ptivi var şimdi kdenlive yı indiriyorum depodan umarım işimi görür.

eribol kurdum fakat aşağıdaki hatayı verdi bir de konuyla alakası yok ama bazen firefoxda sitenizi açtığımda güvenlik sertifikası hatası veriyor güvenli değil diyor adres olarak global hostingi gösteriyor bu bir sıkıntı mı sıradan bir hata mı?

caps:

ALLES WAR DIE SEKTE !

eribol

Sitem

Openshot kullanabilirsin, basit ve fonksiyonel bir uygulamadır. Movie Maker'a da benzer.

Heisenberg

beyler bu kdnlive ile openshotun converter özelliği ya yok yada ben bulamadım nereden yapılıyor.
ALLES WAR DIE SEKTE !

eribol

Converter'dan kasıt nedir?

Heisenberg

yani mesela bi klip var format avi ise onu mp3e çevireceğim şimdi başka bi konuda soundconverter diye bişey buldum eğer işe yararsa bildiririm. malesef olmadı sanırım windowsda yapacağım
ALLES WAR DIE SEKTE !

eribol

Winff var, soundconverter var, ffmpeg var, mplayer var. Winff ve soundconverter sadece sesleri çevirir. Diğer ikisi komut satırında iş görür.Openshot ve Kdenlive ise adı üstünde video işleme yazılımları. Çıktıyı mp3 olarak aktarıyorlarsa bile asıl amaçlarının dışına çıkarak yapıyorlardır.

Heisenberg

eribol winfii denedim tam benlikti ama mesela flv uzantılı dosyayı atıyorum içinde oradan ilk sekmeyi boş bırakıyorum ikinci açılır sekmeden mp3 ü seçiyorum convert diyorum terminal açılıyor devam etmek için "enter" yapın diyorum enterlıyorum ama hiç bişeye ulaşamayırum kayıt yeri olarak masa üstünü seçmeme rağmen.
ALLES WAR DIE SEKTE !

GNUbuntu

Forumda benzer bir konuda ben SoundConverter'i (Ses Dönüştürücü) önermiştim. Her ne kadar ses için olsa da, ben bununla her hangi bir görüntüyü ses dosyasına dönüştürebiliyorum. Böyle bir özelliği olduğunu yeni keşfettim sayılır. Olmuyorsa kodeklerde bir eksiklik olabilir.
Önce Saygı...

Heisenberg

@GNUbuntu onu denedim ama bana hiç bir alternatif sunmuyor yani misal flvyi atıyorum convertır altında şuna çevir buna çevir diye bir seçenek yok direkt çeviriyor nereye atıyor neye çeviriyor belli değil.
ALLES WAR DIE SEKTE !

eribol

Alıntı yapılan: Heisenberg - 17 Ocak 2012 - 00:07:02
@GNUbuntu onu denedim ama bana hiç bir alternatif sunmuyor yani misal flvyi atıyorum convertır altında şuna çevir buna çevir diye bir seçenek yok direkt çeviriyor nereye atıyor neye çeviriyor belli değil.
Siz programları yeterince kurcalamamış olabilir misiniz? Programın ismi converter. Böyle bir özelliği yoksa program anlamsızlaşır.

ahmetturan

@Heisenberg istediğiniz ayar soundconverter'da edit->tercihler seçeneğinin altında bulunuyor.
buradan dönüştürülen dosyanın kaydedileceği yeri ve dönüştürülecek dosya tipini seçebilirsiniz.
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

GNUbuntu

Heisenberg, programın menüsünden, Düzenle -> Tercihler kısmından istediğin ayarları yapabilirsin. Biliyorsun menüler yukarıdaki çubukda (global menu) görünür.
...@ahmetturan önce davranmış :)
Önce Saygı...

Heisenberg

ahmet bey teşekkürler halletim araç çubuğunun 11.10 daki yeri hep gözümden kaçıyor sayenizde hallettim

ALLES WAR DIE SEKTE !

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Heisenberg - 16 Ocak 2012 - 23:23:28
yani mesela bi klip var format avi ise onu mp3e çevireceğim

Kdenlive ayarlarındaki
kod çevrimi sekmesinden "profil ekleye" tıklayıp,
-acodec libmp3lame -ab 160kb -ac 2 -ar 44100
eklediğinizde,
Proje ağacındaki Video'yu iz olarak ekleyip,
üzerine sağ tıklayıp "sesi böl" seçeneği ile sesi ayırıp,
video izindeki çarpı işareti ile video'yu kaldırıp,
"Tara" seçeneği ile eklemiş olduğunuz profili seçip işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tabi en basiti:
ffmpeg -i film_ismi.avi -vn -ar 44100 -ac 2 -ab 192 -f mp3 parça_ismi.mp3
şeklinde dönüştürebilirsiniz.

ahmetturan

üst taraftaki çubuğun üzerine geldiğiniz zaman menülerin gözükmesi lazım ama?
...bir şey değil. sorunu hallettiğinize sevindim.
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

alorak

Avidemux ile video dosyalarının sadece ses çıkışlarını alabiliyorsunuz: http://avidemux.berlios.de/index.html
özgürlük için