Chrome'da Yer işareti çubuğunda simgeler görünmüyor

Başlatan MoShic, 07 Ocak 2012 - 05:30:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MoShic

Görüntülerde Normal Chrome'daki simgeler görünmüyor. basit bir örnek facebook'u imlere kaydetsem logosunu göstermiyor. Fakat Linux Chromium'da böyle bir sorun yok.

Chrome (resim 1)
Chromium(2)

--

Diğer bir sorun ise sanırım java ile alakalı. Chrome'da dinleyebiliyorken mp3 uzantılı parçayı, Chromium'da çalmıyor. Ayrıca java gerektiren sitelerde uygulama açılmayabiliyor mesela Mirc gibi. Sohbet siteleri falan, tam ifade edemedim ama örneği böyle verdim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Eski ID: Mar yJuana

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

MoShic

Teşekkür ediyorum, düzeldi. Peki ya diğer sorun; Java ile alakalı olduğunu düşünüyorum onu nasıl düzeltebilirim ?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MoShic

Missing Plug-in diyor ekranda. Muzdarip olduğum kısım tam da burası işte. Hmm.. Eklentilere baktığımda, hiçbiri devre dışı değil, ki değilse etkindir diyor. Sistemimde Java adında arattığımda bana 4 araç gösteriyor.

-Sun Java 6 Policy Tool / Plugin Control
-Sun Java 6 Web Start
-OpenJDK Java 6 Policy Tool

Acaba Yüklemeleri kaldırıp tekrar mı kurmalı ?

heartsmagic

about:plugins dediğinde Iced Tea eklentisi etkin görünüyorsa bir devre dışı bırakıp deneyebilirsin.

MoShic

Her 2 Chrome tarayıcımda da Icead Tea eklentisini göremedim.

heartsmagic

Bu durumda Java için olan tarayıcı eklentisini özelleştirme (Java) meselesini bir deneyebiliriz. Kullanmayı düşünüyor musun hâlâ Chromium'u, diğer başlıkta kaldırmayı düşünüyorum demişsin.

MoShic

Evet kaldıracağım İm'leri aldıktan hemen sonra.
Şimdi ne yapmalıyız ?

heartsmagic

Kaldıracaksan eğer kendisini sorun kalmıyor ki?

MoShic

Missing Plugin diyorum. hani örnek veriyorum chat sitesine girdiğimiz an Java yükler. Bu şey iki Chrome'da da geçerli. Mp3 konusunda Chromium takılıyor. Missing PLug-in ise 2sinde de mevcut Ben anlatamıyorum ^-^

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

@Mar yJuana, anlıyorum da, sen diğer bir başlıkta Chromu'u falan kaldıracağını, kullanmayacağını söylemişsin. Ben o nedenle soruyorum, kullanmayacaksan Firefox'ta da bu sorun yoksa uğraşmayalım. mp3 konusu için bir örnek bağlantı verir misin?

Saavedro

http://trance.flygroup.st/Andy_Moor_and_Ashley_Wallbridge_Feat_Meighan_Nealon-Faces-AVA015-WEB-2009-WLM/03-andy_moor_and_ashley_wallbridge_feat_meighan_nealon-faces__ben_gold_vocal_mix-wlm.mp3

Tarayıcı ile açılıyor.(Firefox+totem plugin ile)Sorun java değilde sanki medya eklentisi eksikliği gibi.
Java uygulaması chrome+chromium da açılmıyor demişsin diğer tarayıcılarda açılyor mu?

MoShic

Firefox normalde kullanmadığım ve pek bilmediğim için tercih etmiyorum fakat şunları ekleme gereği duydum ben. Tv izlenebiliyor. Java kullanan sitelerdeyse ise anlamadığım bir tutarsızlık var. @Saavedro linkteki parça chrome da normal, firefox ta player ı göstermiyor ancak arkaplanda çalıyor.
Chromium'u evet dedim. Zaten ortak sorun missing plug-in. Ne olduğunu bilmiyorum, neyin eksik olduğunu. Sorun java ise kaldırıp komple, tekrar mı kurayım ?

edit: ekler silindi

Saavedro

Firefox'da noscript eklentisi yüzünden playerı göremiyorsun.Sağ tıklayıp noscript menüsünden o siteye izin verirsen görünür.Java içinse  silip tekrar kurmayı dene.Veya icedtea eklentisini silip tekrarda kurmayı deneyebilirsin.

MoShic

Pekala, yapacağım. Yardımlarınız için çok teşekkürler.