.py uzantılı dosyayı açma

Başlatan maxcodex, 19 Şubat 2013 - 20:36:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maxcodex

İyi günler arkadaşlar,
elimde bi tane _init_.py diye bi dosya var. kaynak kodlarına ulaşmam lazım fakat açmaya çalıştığımda  "specify file encoding" diye bir şey çıkıyor.  cp1254 ile decode edilmiyor. Nasıl decode ederim.

Saygılarımla,
Mert Beyoğlu

egcodes

Hangi programla açıyorsun?

Vim ile açmayı deneyebilirsin.

vim __init__.py
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

maxcodex

IDLE (Python GUI) ile açmaya çalışıyorum. pythonda daha çok yeniyim. biraz daha açabilir misin kardeşim

egcodes

Birinci olarak kullandığın işletim sistemi nedir?

İkinci olarak kodu herhangi bir metin editörle açmayı dene. (windows->notepad, ubuntu->gedit) Açılırsa kodu paylaşırsan daha net anlayabiliriz.

Son olarak eğer linux kullanıyorsan terminal programını açacaksın. Sonra yukarıda verdiğim komutu yazacaksın. Tabi __init__.py dosyası nerede ise orada yap bu komutu.

maxcodex

windows 7 işletim sistemi kullanıyorum. notepad ile açtığım zaman değişik şifrelenmiş yazılar geliyor. http://www.dosya.tc/server2/NrfaGC/_init_.rar.html

if

@maxcodex, aldığınız hatayı çözmek için kullandığınız işletim sistemi için yardım sunan forum ve benzeri yerlerden yardım isteyiniz.

Diğer kullanıcılarımıza uyarı, üyemizin sunduğu dosyayı indirip çalıştırmayın. Python bilen bir üyemizin kodu inceleyip dönüş yapmasını bekleyin.

Jey@Nfer

Alıntı yapılan: maxcodex - 19 Şubat 2013 - 22:18:52
IDLE (Python GUI) ile açmaya çalışıyorum. pythonda daha çok yeniyim. biraz daha açabilir misin kardeşim

o kadar yeniyseniz __init__ ile pek işiniz olduğunu sanmıyorum. Sanırım sorun daha gerilerde. __init__ ten ziyade, neye ihtiyacınız olduğunu daha açık biçimde belirtirseniz belki yardımcı olabiliriz. Şu halde dosyayı açmayı başarmış olmanızın da pek faydası olmayacaktır.  bu arada 1.9 mb kaynak kodu, iyiymiş, ben henüz açamadım :)
Hırs , azim , tevekkül ...

www.mehmetvahit.net

egcodes

Tekrar selam.

Bu kod python kodunun pyc uzantılı (compiler edilmiş) hali. Yani bu kodu hiç bir editörde kodunu göremezsin.  Ayrıca bunun pyc olmama ihtimalide var çünkü kodda dos modu falan yazıyordu.

İyi çalışmalar.

ekremsenturk

Dosya, uzantısı değiştirilmiş bir "EXE" dosyası. Ayrıyetten, indirme sayfası "WOT" tarafından sakıncalı olarak belirtiliyor.

@maxcodex kardeşim, Python, veya programlama öğrenmek için, dosya açıp içine bakmak, elverişli bir yöntem değil. Özellikle 1,5 MB boyutunda bir dosyanın içinden bir şeyler anlayabilmek mümkün değil. İyi bir Kitap satın alırsın ve okuyarak ve Bilgisayarında deneyerek çalışırsın. Bu, en iyi yöntem.

Özelliklede, yeni başlayanların anlayabileceği kadar basitleştirilmiş bir anlatıma sahip bir kitap satın almanı öneririm. Python için, istihza.com dan araştırmaya başlayabilirsin.

maxcodex

içinde virüs olduğunu düşünüyorsanız tkmt2.net adresinden oyunu indirip lib dosyasınının içine bakabilirsiniz. Adamlar Python biliyor. Bizde sunucu işine girdik. Pvp Vps server kurmayı düşünüyoruz. Tek istediğim oyundaki bir kaç özelliği bizim sunucumuza aktarmak kardeşim. Açma yolunu sormuştum.  Pythonu bilmediğim için yardım almak istemiştim. Bu arada lib dosyasının içinde .pyc ve pyd dosyaları mevcut.
Saygılarımla,
Mert Beyoğlu...

if

@maxcodex, üyelerimizin güvenliğini elimizden geldiğince gözetmek durumundayız. Bu yüzden tedbirli yaklaşıyorum.

maxcodex

Sizde haklısınız anlıyorum ama ben bi web tasarımcısıyım. Milletin bilgisayarını elime geçirmekle işim olmaz.  Diyorum ya sadece kaynak kodlara ihtiyacım var. Yazabilsem aksine kaynak kodlarını sizle paylaşırım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Şubat 2013 - 11:20:41

Alıntı yapılan: Jey@Nfer - 19 Şubat 2013 - 22:58:56
Alıntı yapılan: maxcodex - 19 Şubat 2013 - 22:18:52

o kadar yeniyseniz __init__ ile pek işiniz olduğunu sanmıyorum. Sanırım sorun daha gerilerde. __init__ ten ziyade, neye ihtiyacınız olduğunu daha açık biçimde belirtirseniz belki yardımcı olabiliriz. Şu halde dosyayı açmayı başarmış olmanızın da pek faydası olmayacaktır.  bu arada 1.9 mb kaynak kodu, iyiymiş, ben henüz açamadım :)

Jey@Nfer kardeşim dosya.tc ye upload ettim. bütün lib dosyasını http://www.dosya.tc/server2/BaNQyq/lib.rar.html python  bilen biri dosyayı çalıştırdığı zaman demek istediğimi anlayacaktır. Oyunda hile kullanımı %95 oranında engellenmiş ve bunun gibi tonla yenilik var. Bakıyorum alman sitelerine adamlar python biliyor ama bunlar kadar yapamamış. derleyicide cp1254 yerine latin-1 yazıyorum, dosya değişik çıkıyor.  Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

heartsmagic

Alıntı yapılan: maxcodex - 19 Şubat 2013 - 23:50:03
Sizde haklısınız anlıyorum ama ben bi web tasarımcısıyım. Milletin bilgisayarını elime geçirmekle işim olmaz.  Diyorum ya sadece kaynak kodlara ihtiyacım var. Yazabilsem aksine kaynak kodlarını sizle paylaşırım.

Hassasiyetimizin nedeni belli aslında, ne yazık ki sanal ortamlarda insanlar birbirlerini kısa süre içerisinde tanıyamazlar. Özellikle yeni üyelerden gelen bu yönde isteklere haliyle tedbirli yaklaşmak durumundayız.

Sorununa gelince, bu kodları derleyen insanlar paylaşma niyetindeler mi? Python ile yazılıyor olması paylaşıma açık olacağı anlamına gelmez, kısacası lisans önemli burada. Diğer arkadaşların söylediği üzere indirdiğin şey kaynak kod değil, derlenmiş bir şeymiş. Haliyle açıp okuyayım gibi bir durum söz konusu değil burada.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maxcodex

Paylaşmak niyetinde olduklarını sanmıyorum ama Lisans Hakkı olmadığına eminim. Çünkü Metin2(Pvp) herkes tarafından geliştirilmeye açık bir oyun. Adamlar sadece server files ı düzenlemişler.  Bunu kullanabilen birçok arkadaş var. Tamam bunların yaptığı da emek ama madem öyle emeğe saygı duymaları lazım.  Pvp Serverların hiçbiri için Telif Hakkı iddaa edilemiyor. Adamlar geliştirmeye izin vermiş ama telif hakkını veyahut lisans hakkını talep etmeleri gibi bir durum söz konusu olamıyor maalesef.

heartsmagic

Konu hakkında hiçbir fikrim yok ne yazık ki. Ancak madem lisans hakkı yok, doğrudan kendilerinden istenebilir ne istenecekse. Bizlerin şu şekilde sağlıklı yorum yapması mümkün değil. Yazılan şey nedir, ne için yazılmıştır, lisansı nedir vs. gibi konuları ayrıntılı bir şekilde bilmemiz gerekiyor. Bunları bilmemiz de sadece yorum yapmamızı sağlar, başlıktaki sorunu cevaplamaz. Söylendiği üzere elindeki şey ikilik bir dosya.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekremsenturk

@maxkodex kardeşim:
Resmen kod çalmaya kalkışmışsın, ve bizide suç ortağı yapmaya çalışıyorsun. Gerisi fasa fiso.

canyener

Merhaba, ben win7 işletim sistemi kullanıyorum ve kendi kendime Youtube videolarından vs. Python öğrenmeye çalışıyorum. Dün gece, yazdığım test kodlarını cmd.exe ile birlikte açmayı denedim ve doğal olarak dosyaların simgesi değişti. Benim canımı sıkan şey ise, önceden bu .py uzantılı dosyalara sağ tıkladığımda "python ile düzlet" (tam hatırlamıyorum) gibi bir seçeneğin artık gelmiyor oluşu. Yani önceden yazdığım bi py uzantılı dosya üzerinde değişiklik yapmam için illa Python Shellden Ctrl+O yapıp açmam gerekiyor ve bunu yapmak istemiyorum. Dosyaları birlikte aç yöntemiyle tekrar eski haline getirmeye çalıştım fakat başarılı olamadım. Yardımcı olursanız mutlu olurum  :) Bu da screen-capture:  https://www.dropbox.com/s/4s12ctw4k45l17a/png.png?dl=0

plazma

Konu eski bayağı kapatalım başlığımızı, sizin sorununuz windows tarafında malesef bizim konumuz değil windows forumlarında çözüm aramanız gerekmektedir.