[Çözüldü] Kurulum sırasında gelen hatalar

Başlatan gokhun, 05 Şubat 2011 - 18:35:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhun

merhaba

9.10 sürümünü kurmaya çalışırken aşşağıdaki resimdeki hata geliyor.bunun çözümü nedir acaba?kurulacak sürücünün meşgul olduğu ile alakalı birşeyler yazıyor.yeniden başlat komutu ile başlattım düğmeden kapamadım bilgisayarı.o sürücü bölümünü de biçimlendirdim.win7 kurulu makinamda.dizüstü bilgisayar amd işlemcili ve ati ekran kartlı.

barış

Çalışan CD ile başlatmadan normal boot ederek deneyin kurulum yapmayı? Ayrıca /dev/sda5 olması şart mı? Yani şart değilse diğerlerine de kurmayı deneyebilirsiniz.

gokhun

Alıntı yapılan: barış - 05 Şubat 2011 - 19:10:48
Çalışan CD ile başlatmadan normal boot ederek deneyin kurulum yapmayı? Ayrıca /dev/sda5 olması şart mı? Yani şart değilse diğerlerine de kurmayı deneyebilirsiniz.

aynen o dediğinizi de yaptım ama sürekli bu çıkıyor.ben daha önce pardus kullanıyordum ama uyuz uyuz sorunları paket eksiklikleri yüzünden ubuntuya geçeceğim.sda5 şart değil sadece onda eskiden linux kurulu olduğu için seçtim diğerlerinde yedekler ve windoz var.sda5 i acronis ile ile hdd ile birleştirip daha sonra yine bölsem sanırım sorun ortadan kalkar.ubuntuda kurulum esnasında istediğimiz sürücüyü bölebiliyormuyuz?öyle bir seçenek göremedim de acaba biryerlerdemi gizli?

bytan

Kurulum ekranında bölümlendirmeni yapabilirsin.

Sda5 bölümünün sisteme bağlı olmadığına emin misin? Alttaki ilk komut bağlı olup olmadığı konusunda bilgi verir, ikincisi ise varsa bağını kaldırır:

mount
sudo umount /dev/sda5

Ayrıca 9.10 yerine daha güncel sürümler kurmanı tavsiye ederim.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

gokhun

yardımlarınız için teşekkürler.sorunu hallettim.normalde o bölüm windoz tarafından meşgul edildiğinde bu hata çıkıyordu ama meşgul edecek birşey yapmamıştım.düzgün kapattım falan filan.Ama o bölümü ben win7 de disk yöneticisi ile böldüm ve o da birşekilde linuxda meşgul gibi görünüyor.acronis ile bölümü birleştirip yeniden bölünce sorun kalmadı şuan kuruldu.kurulum ekranının uzun sürmesi sıkıcı biraz sanırım.birde empatiyi kullanamadım niyeyse.