masaüstü kayıt sorunu

Başlatan real_gun, 11 Ocak 2009 - 18:08:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ocak 2010 - 00:02:09
@ManyakCatlakDeli, gtk-recordmydesktop gayet başarılı kayıt yapıyor bence.
gtk-recordmydesktop  gayet başarılı bir program ses ile birlikte kasılma yaratıyorsa program, sessiz kayıt yapmayı deneyin ,  sistem gereksinimi fazla aramıyan bi program ,  onca video editor var linux üzerinde , zaten kusursuz video kaydı diye bi şey beklemek anlamsız olur , mencoder vaya winff ile de ogv çıktılar rahatça diğer formatlara dönüştüğüne göre pentium 4 makinede 256 mb bellekle bunu başardığıma göre  bi problem olması ilginçmiş.

s7e7v7e7n

yorumları okuyunca sorunlu kayıt yaptığını düşündüm henüz denemedim ama yarın bir deneyim kuracağım.
birde bu hangi format ile kayıt yapıyor videoları ?
bahsettiginiz program haricinde ek birşey yüklemem gerekiyormu düzgün çalışması için yoksa sadece kendisi yeterli olurmu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Ocak 2010 - 02:07:34

Alıntı yapılan: hitokiri - 06 Ocak 2010 - 00:36:24
gtk-recordmydesktop  gayet başarılı bir program ses ile birlikte kasılma yaratıyorsa program, sessiz kayıt yapmayı deneyin ,  sistem gereksinimi fazla aramıyan bi program ,  onca video editor var linux üzerinde , zaten kusursuz video kaydı diye bi şey beklemek anlamsız olur , mencoder vaya winff ile de ogv çıktılar rahatça diğer formatlara dönüştüğüne göre pentium 4 makinede 256 mb bellekle bunu başardığıma göre  bi problem olması ilginçmiş.

peki pentium 4 işlemci olduğunu nerden anladınız pc nin merak ettim.
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ocak 2010 - 02:23:17
@ManyakCatlakDeli:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,15096.msg184227.html#msg184227

İşlemcini görmek için:

cat /proc/cpuinfo

@heartsmagic ; yanlış anlamadın ama yinede teşekkürler bu bilgi işime yarar :)
ben video daki işlemcinin Pentium 4 ve 256mb bellek olduğunu söyledi arkadaş video yu izledim sağına soluna baktım ben sistem özelliklerini yazan bir yazı göremedim ondan mrk ettim nasıl anladı pentium 4 olduğunu :)

heartsmagic

Çünkü kendi hazırladığı video :)

hitokiri

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Ocak 2010 - 02:42:55
Çünkü kendi hazırladığı video :)
heheh  :P  modayı takip etmek lazım  :)

s7e7v7e7n

@heartsmagic anladım şimdi cünkü başardığıma göre demiş ben tam okumamışım başardığına göre diye okumuşum :)
şimdi sorun kalmadı umarım bizde başarılı oluruz bu konuda. birde program hangi format ile kayıt ediyor kayıt bitince büyük bir boyut mu ortaya cıkartıyor yoksa normal mi ? ve diğer yazılımlar ilede formatı diğer formatlara dönüştüyoruz anladıgım kadarıyla.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ManyakCatlakDeli - 06 Ocak 2010 - 03:09:04
@heartsmagic anladım şimdi cünkü başardığıma göre demiş ben tam okumamışım başardığına göre diye okumuşum :)
şimdi sorun kalmadı umarım bizde başarılı oluruz bu konuda. birde program hangi format ile kayıt ediyor kayıt bitince büyük bir boyut mu ortaya cıkartıyor yoksa normal mi ? ve diğer yazılımlar ilede formatı diğer formatlara dönüştüyoruz anladıgım kadarıyla.

İki önceki iletim :)
OGV biçiminde oluyor ve nasıl dönüştüreceğin o iletimde yazıyor.

s7e7v7e7n

@heartsmagic anladım teşekkürler bende hep düşünüyordum acaba sanal server kurup oradan mı linux vb sistemlerin videolarını cekeceğim diyordum bu akşam arama yapınca bu sonuca varmış oldum iyi oldu.. birde compiz'im yansımada gecende verdigi anlamsız hatayı vermese güzel bi video  cekmek isterim inşallah. :)

heartsmagic

Yansımasız çekiver sen de :)

s7e7v7e7n

ben depo da bulamadım gtk-recormydesktop sudo ilede kurmaya çalıştım öyle de kurulmadı paket bulunmadı dedi yoksa ben mi bir yanlış yapıyorum ?

BayboraKaan

Hangi sürümü kullanıyorsunuz bende hem Lucid'e hemde Karmic'te var. Depolar açık mı sizde?

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: DevilTUX - 05 Nisan 2010 - 15:00:48
Hangi sürümü kullanıyorsunuz bende hem Lucid'e hemde Karmic'te var. Depolar açık mı sizde?

şuanda depoları güncelledim. Karmic Koala var bende depo da buldum programı şimdi biraz programın kullanımı öğrenmeye sıra geldi :)