[Çözüldü] Ubuntu'da Dosyalarımı Kopyalayamıyorum.

Başlatan Gençfuat, 14 Kasım 2008 - 16:42:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gençfuat

Ubuntu'da dosyalarımın sadece okuma izni var, değiştirme izni yok. Bir hatadan dolayı da açamıyorum linxu'u; ama dosyalarımı da kopyalayamıyorum, hata veriyor. Şimdi linux'u düzeltemezsem dosyalarıma ulaşamaz mıyım?

// Sypro
böteci

Bedreddin

Ubuntu'yu açmadan kopyalama derken, Windows'tan mı kopyalamaya çalışıyorsunuz dosyaları? Daha açık yazarsanız daha hızlı yardımcı olabiliriz :)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

Xenophobia

Alt + F2---> gksu nautilus komutu ile bağlı olan tüm disklerdeki dosyalarla ilgili işlemler yapabilirsiniz.

Gençfuat

Yok ben linuxumu açamıyorum. Baska bir başlık altında arkadaşlar yardımcı olmaya çalşıyorlar; ama sanırım olmayacak. Ben başka linux türevlerini cd'den başlatarak dosyalarımı flash disc'e atmaya çalıştım, atamadım. Saygılar.

// Sypro
böteci

heartsmagic

Olaylar karışmış. Tam olarak neyi nereye, nasıl kopyalamaya çalışıyorsun?
Ayrıca diğer başlıklardaki son önerilerimizi denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Gençfuat

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Kasım 2008 - 01:38:26
Olaylar karışmış. Tam olarak neyi nereye, nasıl kopyalamaya çalışıyorsun?
Ayrıca diğer başlıklardaki son önerilerimizi denedin mi?

Ben home folderımın içine bütün herşeylerimi attım.Sonrada sağ tıklayıp izin menüsünden sadece okunabilire ayarladım.Şimdide kopyalayamıyorum dosyaları flash belleğe.

Son önerilerinizi tekrar tekrar denedim olmadı.Hala ICEauthority'nin yazılabilir olup olmadığını kontrol et diyor gelmiyor masaüstü.Dosyalarımı kurtara bilirsem bastan kuracağım ubuntuyu.
böteci

heartsmagic

Dediğim kodu orada verirsen yazılabilir olması için bir komut daha verebilirsin. Bunu da
chmod +w /nerede/bu/dosya ile yaparsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Gençfuat

Sorunum yardımlarınız saysinde halloldu.Yardımcı olmaya calışan herkeze teşekkürler.
böteci