ubuntu, kubuntu

Başlatan solomx, 14 Ocak 2010 - 19:12:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

solomx

arkadaşlar ben daha yeniyim ve ubuntuyu öğrenmeye çalışıyorum, bazı sorunlar yaşıyorum. ubuntuyu kurduktan sonra bilinçsizce bazı şeyler yaptım galiba :) ve bilgisayarımı ilk açarken kubuntu açılıyor daha sonra da ubuntuya geçiyor, bu durum normal mi değil mi anlayamadım. (bu soruyu doğru yere yazıp yazmadığım konusunda da emin değilim aslında.)

ironic

kubuntu-desktop (KDE Masüstü ortamı) paketini mi kurdun? Eğer kurduysan, kubuntu splash paketi ubuntu yerine geçiyor. Normalde bir sorun olmaz. Kullanıcı giriş ekranından ister Gnome' u ( Ubuntu) istersen de KDE'yi (Kubuntu) seçip, açabilirsin. Ubuntu kullanamadığım için bakamıyorum. Sorunu düzeltmek için kubuntu-splash-theme paketini kaldırıp, ubuntu-splash-theme (adları tam doğru olmayabilir) paketini kurman lazım.

solomx

teşekkürler, kaldırmayıp kde'yi de denemeyi düşünüyordum ama şimidi daha büyük problemlerim var. bu sefer de ubuntu açılmıyor. askıya almıştım alış o alış bir daha açılmadı. bu sorunla boğuşuyorum şimdi... (ben bu ubuntuyu biraz zor öğreneceğim galiba, ama kararlıyım.  :)