Action Script Editörü

Başlatan sakarr, 16 Mayıs 2010 - 21:57:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sakarr

Selamun Aleyküm arkadaşlar.Ben Linux üzerinde Action Script 3.0 çalışmak istiyorum.
Linux üzerinde Action Script projeleri geliştirilebiliyormuş.İnternette bir kaç yol buldum ama yapamadım bir türlü.
Eğer bu konu hakkında yol gösterirseniz sevinirim.
İyi Günler!!

heartsmagic

Bulduğun yolları ve tıkandığın noktaları buraya geçersen anlayan birileri yardımcı olmaya çalışır belki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ecarpar

Şu an bende sırf flash dengi birşeyleri bulamadığım ve action script editliyemediğim için ubuntuyu keyfi kullanıyorum.
flash develop diye bir program var belki wine ile işini göre bilir ama onun içinde uçuk a.s yazıyor hiç time line ve movie cliplere ihtiyaç duymuyor olman gerekli çünki fla oluşturamadım ben daha ubuntuda flash ın dengi bir proram bilen varsa paylaşırsa sevinirm bende.
birde yeteri kadar iyi as biliyorsan normal not defteri gibi text editörleri ilede bu işlemi yapabilirsin dosyayı .as olarak kaydetmem yeterli oluyor flash ın içinden çağırıp kullanabilmek için
Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

krwlng

Aslında flex ile de action script kullanılabiliyor bildiğim kadarı ile, bu açıdan http://www.dotkam.com/2009/03/29/adobe-flex-in-ubuntu-develop-compile-and-run/ bu sayfayı incelemenizi önerebilirim.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

rakkoc

hic denemedim ama wine ile flash calismiyormu ? Photoshop calisiyor ama flash denemedim
windows'tan ubuntu'ya yol aliyorum, her adimda ozgurlugumu tekrar tadiyorum.

shey mujuk yeaap gibi abidik kubidik kelimeler kullanmam ve sevmem. ama gocmen olmamdan kaynakli turkcem cok iyi degildir.
Yazim hatalari ve Devrik kurdugum cumleler icin simdiden butun arkadaslardan ozur dilerim.