[Çözüldü] Clementine 'i kapatıp açınca medya tuşları çalışmıyor.

Başlatan fakcay, 20 Nisan 2012 - 21:53:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fakcay

Öncelikle  http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31312.0 bu konuya baktığımı ve yanıtla butonunu bulamadığımı (sanırım başlık kilitlenmiş) belirteyim.

clementine de kısayol tuşlarını sağlıklı kullanamıyorum. clementine i ilk açtığım zaman kısayol tuşları hiç çalışmıyor. Ekrana şöyle bir görüntü geliyor.
Tercihler>Genel Kısayollar bölümünü açıp hiçbir değişiklik yapmadan OK 'e tıkladığım zaman düzeliyor. Ancak clementini kapatıp açtığım zaman yine kullanamıyorum kısayol tuşlarını. Aynı işlemi tekrarlayınca yine düzeliyor. Yani Clementine ile media tuşlarını kullanabilmem için clementine i her açtığımda bu işlemleri tekrarlamam gerekiyor.

Banshee'de media tuşlaraını kullanamadığım için clementin'e geçiş yaptım. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Not: Bazende OK 'e tıkladıktan sonra, sonraki parçaya geçmeye yarayan next tuşu çalışmıyor, diğer medya tuşları çalışıyor.

if

@fakcay, verdiğiniz bağlantıda @spider909 ayarı kendisinin düzenlediğini ve böylece sorunu çözdüğü ifade etmiş. Siz böyle bir girişimde bulundunuz mu?

fakcay

Evet denedim. Yalnız bende gnome kısayol tuşlarını kullan yazısının yanındaki kutucuk işaretli değildi. Gerçi bütün olasılıkları denedim. Tuşları tek tek kendimde atadım hatta sistem ayarlarından klavye>kısayollar>ses ve ortam bölümünde de kendim atamayı denedim. malesef olmadı. farklı bir sorun var ama bulamadım

if

@fakcay,
Alıntı YapTercihler>Genel Kısayollar bölümünü açıp hiçbir değişiklik yapmadan OK 'e tıkladığım zaman düzeliyor.
işlemlerini Clementine'ı uçbirimde başlatıp uygulayın ve çıktılarını buraya geçin.

fakcay

t@fakcay:~$ clementine
GLOG Tema aygıtı module_path "pixmap" içinde bulunamadı,
virtual bool QxtGlobalShortcutBackend::DoRegister()
QxtGlobalShortcut failed to register: "Media Next"
QxtGlobalShortcut failed to register: "Media Play"
QxtGlobalShortcut failed to register: "Media Previous"
QxtGlobalShortcut failed to register: "Media Stop"
Baranalyzer Resized( 473 x 36 )
BAND_COUNT =  94  MAX_UP =  1 MAX_DOWN =  -1
virtual void QxtGlobalShortcutBackend::DoUnregister()
virtual bool QxtGlobalShortcutBackend::DoRegister()
QxtGlobalShortcut failed to register: "Media Next"
QxtGlobalShortcut failed to register: "Media Play"
QxtGlobalShortcut failed to register: "Media Previous"
QxtGlobalShortcut failed to register: "Media Stop"

bu şekilde

if

@fakcay, http://code.google.com/p/clementine-player/issues/detail?id=2283 bağlantısında 12. ve 18. iletilerde öneriler sunmuşlar ama Ubuntu ile uygulanabilir mi bilmiyorum.

fakcay

@if verdiğin bağlantıda bulunan önerileri yaptım. anlık çözümler, 20. iletide belirtildiği gibi yeniden başlatınca sorun tekrar ediyor. Yine de teşekkür ederim. En azından sorunu yaşayan tek kişinin ben olmadığımı öğrendim.

if

Rica ederim @fakcay. Uğraşılsa düzeltilebilir sanırım ama zor olacaktır. Sanırım hen Unity hem Gnome araçlarının kullandığı kısa yollar ile Clementine'ın kullandıkları çakışıyor. Tek tek elle düzeltmek zahmetli olur.

fakcay

Clementine'i 1.0.1 sürümüne yükseltip Araçlar>Tercihler>Kısayolları Yapılandır bölümünde Gnome kısayol tuşlarını kullan kutucuğunu işaretleyince düzeldi.