MAC adresi değiştirme

Başlatan yazarcizer, 23 Şubat 2011 - 19:23:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Alıntı yapılan: artur_2929 - 24 Nisan 2011 - 10:16:43
yazarcizer 'in yaşadıgı sorunların aynısını bende yaşıyorum. yukarda belirttiginiz bütün yöntemleri denedim ama malesef olmuyor.

dediginiz gibi

sudo ifconfig wlan0 down
sudo maccanher --mac 1a:2b:3c:4d:5e:6f wlan0
sudo ifconfig wlan0 up

ifconfig ile MAC ID'nin değiştigini gözlemliyorum.yani MAC ID'im 1a:2b:3c:4d:5e:6f. test etmek için kendi wireless modemime baglanmaya çalışıyorum uzun bir süre baglanmaya çalışıyor fakat baglanmıyor.baglantıyı kes diyip tekrar baglan dedigimde baglanıyor.baglandıktan sonra kontrol ettigimde MAC ID'nin değiştigini eski haline döndügünü görüyorum. baglanmaya çalıştıgım kendi modemimde her hangi bir MAC filtrede bulunmamakta. degiştigim MAC ID'ile baglanmıyor. sorunu bir türlü çözemedim ?!?!
Modem sadece sizin MAC ID'nizi kabul ediyor olmasın?

MrKowalski

Alıntı yapılan: barış - 24 Nisan 2011 - 11:18:33
Alıntı yapılan: artur_2929 - 24 Nisan 2011 - 10:16:43
yazarcizer 'in yaşadıgı sorunların aynısını bende yaşıyorum. yukarda belirttiginiz bütün yöntemleri denedim ama malesef olmuyor.

dediginiz gibi

sudo ifconfig wlan0 down
sudo maccanher --mac 1a:2b:3c:4d:5e:6f wlan0
sudo ifconfig wlan0 up

ifconfig ile MAC ID'nin değiştigini gözlemliyorum.yani MAC ID'im 1a:2b:3c:4d:5e:6f. test etmek için kendi wireless modemime baglanmaya çalışıyorum uzun bir süre baglanmaya çalışıyor fakat baglanmıyor.baglantıyı kes diyip tekrar baglan dedigimde baglanıyor.baglandıktan sonra kontrol ettigimde MAC ID'nin değiştigini eski haline döndügünü görüyorum. baglanmaya çalıştıgım kendi modemimde her hangi bir MAC filtrede bulunmamakta. degiştigim MAC ID'ile baglanmıyor. sorunu bir türlü çözemedim ?!?!
Modem sadece sizin MAC ID'nizi kabul ediyor olmasın?

aslında evde yaklaşık 4 kullanıcı aynı modemi kullanıyoruz.her hangi bir MAC sınırlaması yok modemde.ama ne yaptıysam olmuyor.az önce başka modemlede denedim yine aynı sorunlar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Nisan 2011 - 16:10:42

herhangi bir çözüm bulabilen yok mu acaba ?