fluxbox masaüstü ve wi-fi

Başlatan Oburix, 02 Ağustos 2010 - 23:33:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Oburix

lg x130 netbook üzeindeki ubuntu 10,04 desktop yüklü cihazıma fluxbox yükledim fakat nedense gnome ve xfce de çalışan wi-fi yi bir türlü çalıştırıp internete girmedim varmıdır bunun yolu

heartsmagic

Ağ yöneticilerinden birini dene, eğer olmuyorsa mecbur elle bağlanmayı deneyeceksin o da Network bölümünde mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ozmo

wicd kullan sudo apt-get install wicd

Oburix

ilk sorumdan sonra wicd kurmuştum fakat ip alamıyor o yüzden bağlantı kuramıyorum bağlanmak istediğim ücretsiz wi-fi ler

Oburix

baya zaman oldu ve tekrardan fluxbox kurayım dedim LMDE 2 üzerine kurdum yine bağlanmayı beceremedim sonra mint gnome de başlangıcta çalışan programlara bakarak nm-applet --sm-disable
koduna göre  sudo nm-applet --sm-disable şeklinde kullandım ve wi-fi ağıma girdim şimdi asıl sorun bunu nasıl fuxboxda açılışta komut girmeden başlamasını sağlıyacam

bytan

/etc/init.d/rc.local dosyana sudo'suz halini ekle. Olmazsa betik olarak ekletiriz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Oburix

Alıntı yapılan: bytan - 22 Mart 2011 - 09:49:20
/etc/init.d/rc.local dosyana sudo'suz halini ekle. Olmazsa betik olarak ekletiriz.
ekliyemiyorum klavye düzenin bozulmuş :)nasıl olmuşsa normal gnomeye gecince problem yok ama fluxbox a gecince farklı harfler basıyor

bytan

Gnome açıp ekleyerek flux üzerinde duruma bakabilirsin. :) Türkçe klavye için forumda bir kaç başlık vardı.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

Oburix

gnomede ekledim fakat fluxbox da açılışta çalışmadı tekrar el ile açmak zorunda kaldım

bytan

rc.local dosyasının yerini yanlış yazmış olabilirim. /etc/rc.local de olabilir. Ayrıca kullandığın sistem/sürüm nedir?

PF @ ST

heartsmagic

Gizli olan .fluxbox dizini altında startup adında bir dosya var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.