[Çözüldü] Eiskal Dc++ ve Linux Dc++ Search problemi

Başlatan asfae, 19 Nisan 2011 - 00:33:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asfae

Herkese merhaba yaklaşı 2 aydır ubuntu kullanıyorum şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım, fakat dc++ clientlerinin hepsinde aynı sorunu yaşıyorum. Nezaman türkçe karakter ile arama yapsam sonuçları tam göstermiyor . ( eiskalt dc'de dropped linux dc'de filtered ) yazıp karşısında rakam yazıyor, sanıyorsam bulduğu sonuçların sayısını yazıyor fakat listelemiyor. örn. sadece ş yazsam found : 6 dropped : 226 sadece 6 sonuç listeleniyor. Wine ile windows version kurup denedim ondada aynı sorunla karşılaştım. Aynı zamanda mainchatteki türkçe karakterleride göstermiyor. Ubuntuyu ingilizce kullanıyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

sema

Biraz sallayacağım ama Türkçe karaterler için Türkçe dil paketleri kurulu olması gerekiyor olabilir mi? Diyorum ama pek mantıklı gelmedi bu bana.

Daha mantıklı bir soru sorayım. Ubuntu'yu Türkçe kullanınca da bu sorun oluyor mu?

Bütün bunlardan öte sorun şuymuş gibi geliyor bana, programın kendi kodları Türkçe karakterleri kabul etmiyor, o şekilde yazılmış, gibi, olabilir mi ???
susema

asfae

cevap için teşekkürler. susema ;

dil paketlerim kurulu, türkçe kullanarak denemedim açıkçası, program türkçe karakterleri file brows yaptığımda klasörlerden okuyabiliyor fakat main chat ve arama bölümünde türkçe karakter çıkmıyor. wine ile sorunsuz çalışan dc++,apexdc++,strongdc++ denedim onlarda da aynı şeklilde aramada problem çıktı bence programdan kaynaklı değil gibi.

duffman

Linux Dc++ kullanıyorum. Aynı sorunu yaşamıştım. Preferences'ta, personal sekmesinde default hub encoding diye bir bölüm var onu ISO-8859-9 (Turkish) yaptım düzeldi. Sonrasında programı açıp kapaman gerekiyo sanırım.

asfae

ben o enkodlaların hepsine bakmıştım türkish görememişim :) çok teşekkürler sorun çözüldü.