film izlerken veya internette dolanırken ekran donuyor

Başlatan wallkan, 03 Temmuz 2010 - 00:59:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wallkan

arkadaşlar 9.10a geçtiğimden beri sık sık donmalar yaşıyorum, özellikle film izlerken 20 dakika da bir donma oluyor, bu sorunu nasıl çözebilirim

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wallkan

nvidia GeForce 6100 nForce 405, sürücüler yüklü

heartsmagic

Film izliyorum derken internet üzerinden mi demek istiyorsun?

Yiğit Ateş

wallkan

biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın, normal film izlemekten bahsediyorum ve internette dolanırken ekran donuyor, normal gimp gibi programlarla uğraşırken de ekran donuyor, flashla ilgili değil yani

bytan

Kurulum sırasında takas alanı ayırmış mıydın? Bu donma anlarında ctrl + alt + f1..6 ile terminale geçiş yapabiliyor musun? Win tarafında da buna benzer sorunlar oluyor mu? Vereceğin yanıtlara göre sorunu donanımsal/yazılımsal olarak etiketleyebiliriz belki.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

wallkan

takas alını nedir bilmiyorum fakat diskin tamamına kurdum ubuntuyu, 9.04te çok az oluyordu, winde olmuyor, terminale geçmeyi deneyeceğim, bir daha ki donmada

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Temmuz 2010 - 01:12:32

donduğunda ctrl+alt+f1 yaptım ve ekran aynı kaldı, ekran geri geldiğinde ise terminaldeydim yani işlemler devam ediyor ama ekran donup kalıyor

eribol

Sanırım olay donma değil Sisteme aşırı yüklenen bir program var. Siz sadece film izlerken denk geliyorsunuz. topkomutuyla süreçleri gözlemleyip, varsa aşırı işlemci kullanan program, görebilirsiniz.

heartsmagic

Doğru anlamış mıyım? Ctrl+Alt+F1 ile uçbirime geçiyorsun, normal bir şekilde giriş yapabiliyorsun? Ancak X'e geri döndüğünde sistem donmuş görünüyor? Fare de takılıyor mu peki? Donma kalıcı mı oluyor?

wallkan

sistem uçbirime geçiyor ama benim ekran sabit, fare takılıyor, ses geliyor, ve 10 saniye gibi bir süre sürüyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Temmuz 2010 - 02:19:53

cevap yok mu? başka yerlerde de bulamıyorum

heartsmagic

AĞ yöneticisini kaldırıp, Wicd kurmayı bir dener misin?

wallkan

wicd kurdum, herhangi bir ayar yapmak gerekiyor mu? dns veya ip ayarı

eribol

Değişen birşey olmadı mı? Eğer sorun düzelmediyse network-manager paketini de kaldırıp kontrol edin.

wallkan

ilerleyen zamanlarda göreceğiz, şimdilik teşekkürler

wallkan

donmaları tekrardan yaşıyorum, çözüm önerisi?

heartsmagic

Denemeye değer mi bilmiyorum ancak Nvidia sürücülerini kaldırıp bir duruma bakabilirsin.

araass

arkadaşlar benim bilgisayarımda nvidia geforce 9600 gt var ve aktif hale ama hala blueray filimlerde takılma oluyor izlerken bunun nedeni nedir ? bilgilendiriseniz sevinirim