Son İletiler

Genel / Opera' da Instagram ve Twitter...
Son İleti Gönderen PardusPars - 28 Mayıs 2024 - 23:20:55

Opera ile Twitter ve Instagram videolarını izleyemiyorum. Sizde de aynı sorunlar var mı? Nasıl çözülür? Aşağıdaki gibi bir çözüm söylendi ama hem ingilizce hem de biraz acemi olduğum için nasıl yapılır bilmiyorum ya da aşağıdaki doğru bir çözüm mü acaba? Teşekkürler.

https://www.zdnet.com/home-and-office/work-life/how-to-fix-opera-not-displaying-facebook-and-twitter-videos-issue-on-linux/
Yükleme ve Kaldırma Sorunları / Ynt: Citrix Workspace
Son İleti Gönderen Erdem - 27 Mayıs 2024 - 21:58:24
Eğer debian paketi indirdi iseniz kurmak için

sudo dpkg -i paket_ismi
komutunu verebilirsiniz.
Yükleme ve Kaldırma Sorunları / Citrix Workspace
Son İleti Gönderen Openline - 27 Mayıs 2024 - 07:17:41
Selamlar citrix workspace uygulamasını indirdim fakat bir türlü kurulumunu yapamıyorum sistemin  butu 24.04
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Ynt: LıNUX UBUNTU MATE 1.26.0 ...
Son İleti Gönderen Erdem - 22 Mayıs 2024 - 13:47:16
Anakartın kuzey, güney köprüsü üzerinde bulunan mosfetlerin üzerine termal macun sürmek  düşünülebilir.

Güç kaynağını değiştirip farklı güç kaynağı ile aynı sorun devam ediyor mu bakabilirsiniz.

Kasaya ek soğutucu fan da takılabilir.

Son İleti Gönderen arundar - 22 Mayıs 2024 - 10:31:17
Merhabalar,

Cevabınız için teşekkür ederim, ekran kartı ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum termal macunu yenileyip temizliğini yaptım. Dün güncelleme ile ilgili bir sorun vardı çok fazla paket görülüyordu o hatayı düzelttim kendiliğinden kapanma süresi 5-6 saate çıktı şu an. Saat sabah 9:00 dan beri aktif bir şekilde kullanıyorum. SOrun yaşarsam Arcolinux'a geçebilirim linkten indiriyorum. Teşekkürler.
Son İleti Gönderen Erdem - 21 Mayıs 2024 - 21:04:45
Ekran kartı çok ısınıyor olabilir mi?

Eğer Arch tabanlı bir dağıtıma geçmeyi düşünürseniz Arcolinux D sürümünü buradan indirebilirsiniz.
Kurulum Öncesi ve Sonrası / LıNUX UBUNTU MATE 1.26.0 KENDI...
Son İleti Gönderen arundar - 21 Mayıs 2024 - 10:38:16
Merhabalar,

Linux Ubuntu Mate 1.26.0 kullanmaktayım kurulum yaklaşık 1 hafta önce yaptım yaklaşık 1-2 ara ile kendiliğinden kapanıyor. Ayrıca güncellemeler de yapılamıyor. Desteğinizi rica eder, iyi günler dilerim.
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Ubuntu Dosyalarını HDD'ye Depo...
Son İleti Gönderen samsonwilliams - 20 Mayıs 2024 - 10:41:40
Merhabalar, ubuntuyu daha önce de denedim SSDye hem windows hem de ubuntu kurmuştum fakat alan çok dar oluyor. 256 gb ssd. Bu sebepten dolayı SSD ye çift OS kursam fakat ubuntu dosyalarını (ubuntuye kurulacak programlar vs) hdd ye depolama seçeneğim var mı? Normal depolamadan bahsetmiyorum, mesala unity kurarken direkt olarak SSD'ye kuruyor. Bunu HDD'ye ubuntu içerisinden kurabilmek mümkün mü? Aynı windowsdaki gibi seçenek var mı?
Bir diğer sorum da; SSD'ye iki işletim sistemi kurmak, ssd disk bölümlendirme için performans kaybına yol açtığına yönelik yazılar gördüm. Ubuntuyu direk hddye mi kurmalıyım?

Pek fazla bir bilgim yok sadece biraz ubuntu kullanmıştım ama o kadar.
Site Tanıtım Bölümü / Ynt: Bende Bir Blog Yazıyorum
Son İleti Gönderen altanman - 17 Mayıs 2024 - 04:56:50
sitenize erişemiyorum
onu yazmak için nasıl optimize edebilirsin?
Yükleme ve Kaldırma Sorunları / Ubuntu'ya phpbb web sitesi nas...
Son İleti Gönderen altanman - 17 Mayıs 2024 - 04:38:59
Ubuntu sunucusunu kullanarak phpbb web sitesini nasıl kurarsınız?
PHPBB kullanarak forumlar kurmaya çalışıyorum
Kurulumum aşağıdaki gibidir.
-aynı sunucuda üç web sitesine sahip olmak
-Her site için bağımsız bir forum olmasını isterim.