[Çözüldü] ati ekran kartı yukledikten sonra açılmıyor

Başlatan omergex, 03 Nisan 2010 - 23:25:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omergex

peki bu envyden kaldırma işlemini nasıl yapıcam :D grup ekranında recovery modu seçip te mi bişiler yapıcam eğer evetse recovery mod u seçtim daha sonra ne yapmam gerekicek?
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

BayboraKaan

Alıntı yapılan: DevilTUX - 04 Nisan 2010 - 18:07:12
Alıntı yapılan: hitokiri - 04 Nisan 2010 - 18:02:19
envyng -t

Başına sudo koymayı unutmayın :)

Recovery mod'a yine aynı komutla Envy çalıştıracaksın ve bu ser kurmak için değil kaldırmak kullanacaksın.

omergex

hitoriki dosyayı indirdim ancak command not found çıkıp duruyor yahu uçbirimde kafayı yicem. kodu yanlış uygulamadım dediğin gibi sudo ve sonrasında dosya uzantısı örneğindeki gibi, nerede yanlış yaptım ki?

BayboraKaan

Alıntı yapılan: omergex - 04 Nisan 2010 - 22:38:55
hitoriki dosyayı indirdim ancak command not found çıkıp duruyor yahu uçbirimde kafayı yicem. kodu yanlış uygulamadım dediğin gibi sudo ve sonrasında dosya uzantısı örneğindeki gibi, nerede yanlış yaptım ki?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6122.0.html

2. yöntemi uygula

hitokiri

dosya nerdeyse konsol penceresine taşı bırak dosya yolu yazılıcaktır ,
chmod +x dosya yolu

diye denedikten sonra dene ya yolu yanlış yazdırdın ya da üstteki kodu uygulaman gerekli gerisi tamam :)

omergex

DEVİLTUX Allah senden razı olsun, Allah o belgeyi yazandan da razı olsun, bunca yıllık kurarım kaldırırım şu ubuntuyu ama en sonunda azmin sonu bu işte OLDU, BAŞARDIM, COMPİZ FALAN HEPSİ ÇALISIYOR. pil ömrüm arttı.. ve dizüstüm de yanmıyor artık deli gibi ısınmıyor.

şu anda merak ettiğim acaba cpu yuzde kaç, bunu nasıl öğrenebilirim?

Yiğit Ateş

Sistem gözlemcisinden işlemci kullanımına bakabilirsin.

omergex

gösterge baya bi altlarda, yuzde 10 u geçmiyor :D

Arkadaslar, bana yardım eden herkes çok tesekkur ederim, bana böyle bi mutluluk yaşattınız..

eribol

nvidia logosunu görünce ben de bir bu kadar sevinmiştim. Çözüldü diye etiketleyip kilitliyorum.