Asus f81se Ubuntu 10.04 üzeri versiyonları kurulamıyor

Başlatan ilksan, 18 Haziran 2011 - 13:04:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksan

Merhaba arkadaşlar.Benim asus f81se modelim bir laptop a sahibim.Ubuntu 9.10 ve 10.04 kurabiliyorum fakat 10.04.1, 10.10 ve en son 11.04 ü kuramıyorum.Verdiği hata ; cd veya usb den boot ederken 
1.264550] EISA: Cannot allocate resource for mainboard
[    1.264552] Cannot allocate resource for EISA slot 1
[    1.264554] Cannot allocate resource for EISA slot 2
[    1.264556] Cannot allocate resource for EISA slot 3
[    1.264557] Cannot allocate resource for EISA slot 4
[    1.264559] Cannot allocate resource for EISA slot 5
[    1.264561] Cannot allocate resource for EISA slot 6
[    1.264563] Cannot allocate resource for EISA slot 7
[    1.264564] Cannot allocate resource for EISA slot 8
[    1.264566] EISA: Detected 0 cards.

şeklinde oluyor.Ubuntu'nun bu yeni sürümlerini kullanamamak çok kötü.Bu arada kurulan bir versiyonu kurup yeni versiyona update ettiğim zamanda sistem yine açılmıyor.

heartsmagic

Bu şekilde hatalar mevcut genel forumda fakat açılışı engellediği söylenmemiş, geciktiriyor sadece bazılarında. Muhtemelen çekirdekle ilgili bir mesele. Parametre olarak şunu ekleyip dener misin: pci=routeirq

Grub menüsünde çekirdek satırının üzerinde e'ye basıp, çekirdek satırının sonuna bunu ekleyip ctrl+x ile başlatacaksın sistemi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ilksan

İlginiz için teşekkür ederim fakat bilgisayarı başka bir işletim sistemi ile tamamen formatladığım için hali hazırda kurulu bir ubuntu versiyonuna sahip değilim,bu yüzden uygulayamıyorum.Ubuntu 11.04 ü ikinci işletim sistemi olarak kurmaya çalışıyorum.İnstall ubuntu on a hard disk dedikten sonra belirttiğim hatayı verdiği dos ekranında takılıp kalıyor.Hatta sistemi usb yada cd den dahi çalıştıramıyorum.Kurulum aşaması içinde önerebileceğiniz  bir şey varmı?

bytan

O kurulum seçimi ekranında F6'ya bastığında açılan menüdeki parametreleri seçip kullanmaya çalışabilirsin. Ayrıca @heartsmagic'in verdiği parametreyi de satırın en sonuna ekleyerek kuruluma geçmeye çalışabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST