Fdisk Yapmadan Kurulum

Başlatan ZaZu, 16 Eylül 2008 - 13:28:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZaZu

Merhaba arkadaşlar. Yeni üyeyim. Adım Özkan. Eskişehir'liyim. Bir kaç araştırma sonucu laptopa Ubuntu kurmaya karar verdim çünkü windows un kısıtlamalarından güvenlik açıklarından bıktım ama işim gereği windowsta kalmam şart :)

Şimdi benim sorunum herkesin yaşadığı kurulum problemlerinde. Son versiyonu indirdim, CD'ye yazdım. Laptop da 2 bölüm var, birinde Vista diğerinde gerekli belgeler vs var. Boş alanda bir hayli mevcut. Ancak hangi kurulum tutorialına baktıysam illa biçimlendirme ya da Fdisk çıkıyor karşıma.

Hadi o problem değil, fdisk yapmak istemiyorum çünkü windows otomatik kurulum için gerekli bir partition gizli olarak görev yapmakta ve kurulum dosyalarını buradan almak zorunda. Fdisk yaparsam orijinal vistamı kaybetmiş olacağım. Bunu yapmak istemiyorum.

D partition da gerekli alan var. Fdisk ve format atmadan direk kurulum yapamaz mıyız? Sürücüyü seçip kuruluma geçecek.

Yedek uzun zaman alsada yapılır ama dediğim gibi sistem dosyalarını kaybetmek istemiyorum...

Teşekkürler, saygılar.

atomkarinca

Aşağıdaki başlıkda anlatılmış inceleyebilirsiniz, takıldığınız yer olursa buradan yardımcı olmaya çalışırız.
  http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,615.0.html

ZaZu

Çok sağ ol, hemen inceliyorum.