firefox linklerde sağ tık sorunu

Başlatan oenderrr, 23 Mayıs 2009 - 14:04:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erginemr

@bytan,

İki sorum daha olacak:
1. Bu her zaman mı, yoksa ara ara mı oluyor?
2. Zaten bunu çoktan denemişsindir eminim, ama hiç bir eklenti aktif değilken de oluyor mu?

bytan

1- Arada sırada oluyor. Ama bu arada sırada oluşların sıklığı fazla. Hele ki 3-5 sekme açıksa, sağ tıklamaya korkuyorum.
2- Hiç bir eklenti yok iken de durum aynı.

Zamanında bunun ff'in ram kullanımındaki hatalarının sebep olduğu düşünülüyordu. Ama o da olmadığı anlaşıldı. Arada sırada yapılan güncellemelerle düzeliyor fakat daha sonra tekrar bozuluyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

erginemr

Aynı sorun şu ecnebi başlıkta da tartışılmış ve geçici çözüm olarak Mouse Gestures eklentisinin kurulması önerilmiş. Pek çok kişi de, "eklentiyi kurduk rahat ettik" diye geri bildirimde bulunmuş.

Aslında ben de Fire Gestures isimli benzer bir eklenti kullanıyorum. Opera kullandığım zamanlarda farenin sağ tuşuna basarak sürükleyerek sayfalar arasında gezinmek, sayfa açmak kapatmak vazgeçilmezlerim arasındaydı. Firefox'a geçince bu eklenti sayesinde bu güzel özelliği kullanmaya devam edebildim.

Sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem, bu eklentilerden birini kurarak bir süre kullanmanız ve durumu gözlemlemeniz yönünde. Eklenti ayarlarından, ekrana çizgi çizmesini engelleyebiliyorsunuz.

heartsmagic

Ben ek yapayım. 32bit/64bit fark etmiyor :)
Ben alıştım bu soruna, aynen @özgürubuntu gibi ara ara boşluğa tıklayarak izale ediyorum bu problemi.

@erginemr, tavsiye ettiğin eklenti bu sağ tıklama olayına bir alternatif mi getiriyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Yok aslında sağ tuşa alternatif olarak değil, alternatif, bağımsız bir navigasyon sistemi olarak düşünebilirsin:
http://www.opera.com/discover/browser/?feature=gestures

Örneğin farenin sağ tuşuna basıp L işareti yapınca sayfayı kapatıyorum, ya da basılıyken sola çekince bir önceki sayfaya dönüyorum. Ama tek başına sağ tuş yine olması gerektiği gibi çalışıyor.

garafatma

İşte bu hoşuma gitti, sağol @erginemr, bir bakayım şu eklentiye sorun yaşamasamda güzele benziyor.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ironic

@erginemr,

Verdiğiniz eklenti bende işe yaramadı. Sorun bende de her zaman oluşmuyor. Gününde oldu mu da insanı  bıktırıyor.

Az önce denedim ve yine aynı sorunla karşılaştım. Sağ tık menüsünde en alt bölümde yeralan eklenti özelliği açıldı.

heartsmagic

Mouse Gestures kullanmıştım zamanında, az çok aşinalığım var. Ancak yoğun olarak sekmeli çalıştığımdan dolayı bu sorunla sık sık karşılaşıyorum. Sonuçta mutlaka bir bağlantıya tıklamalı ve yeni sekmede aç demeliyim :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

FeNDeR

@ironic
Gerekli açıklamalar zaten yapılmış ve konunun üzerinden vakit geçmiş ama ufak bir ekleme yapayım istedim. Mouse Gestures kullandığım günden beri bu sorun bir kez bile olsun ortaya çıkmadı. Yaklaşık 7-8 ay olduğunu söyleyebilirim. Kaldırdım bir gün, anında yine hatalar vermeye başladı, tekrar kurdum. Her neyse, umarım siz de kurtulmuşsunuzdur bu sorundan.