Samsung NP530U4C S01TR BIOS ve BOOT olmama problemi

Başlatan tahaklkt, 21 Mayıs 2020 - 19:07:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tahaklkt

Merhaba arkadaşlar. öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola, taşınmasını rica ederim.
Öncelikle geçenlerde bilgisayarıma ubuntu kurmak istemiştim. Ardından iso indirip usbye yazdırdım. Fakat kurulumdayken acilen biryere gitmem gerek, laptopu düğmesinden kapatmam gerekiyordu. Düğmesinden kapattım ve olanlar oldu. Eve geldiğimde bilgisayarımı açtım. Açılırken eskiden SAMSUNG logosu vardı. Fakat SAMSUNG logosu kayboldu ekranda görünmüyor alt tarafta ise sadece F2 to BIOS F4 to RECOVERY diyor. F2 ile biosa girmeyi denediğimde altta "please wait" yazısı beliriyor, fakat hiçbir şekilde girmiyor biosa, recovery yanlışlıkla format atarken silmiştim. Ne denediysem olmadı, lütfen yardım edin.

Denediklerim:
DVD ile boot etmek
CD ile boot etmek
Windows To Go ile boot etmek
USB ile boot etmek
HDD ile boot etmek
SSD ile boot etmek

Ve hüsran. Hiçbirisi çalışmadı ve bilgisayar ölü bir şekilde yatıyor. Lütfen yardım edin.

haiko

Alıntı yapılan: tahaklkt - 21 Mayıs 2020 - 19:07:06
Merhaba arkadaşlar. öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola, taşınmasını rica ederim.
Öncelikle geçenlerde bilgisayarıma ubuntu kurmak istemiştim. Ardından iso indirip usbye yazdırdım. Fakat kurulumdayken acilen biryere gitmem gerek, laptopu düğmesinden kapatmam gerekiyordu. Düğmesinden kapattım ve olanlar oldu. Eve geldiğimde bilgisayarımı açtım. Açılırken eskiden SAMSUNG logosu vardı. Fakat SAMSUNG logosu kayboldu ekranda görünmüyor alt tarafta ise sadece F2 to BIOS F4 to RECOVERY diyor. F2 ile biosa girmeyi denediğimde altta "please wait" yazısı beliriyor, fakat hiçbir şekilde girmiyor biosa, recovery yanlışlıkla format atarken silmiştim. Ne denediysem olmadı, lütfen yardım edin.

Denediklerim:
DVD ile boot etmek
CD ile boot etmek
Windows To Go ile boot etmek
USB ile boot etmek
HDD ile boot etmek
SSD ile boot etmek

Ve hüsran. Hiçbirisi çalışmadı ve bilgisayar ölü bir şekilde yatıyor. Lütfen yardım edin.

Samsung Recovery Diskimi DVD/RW sürücüme yerleştir ve derhal klavyemden F4 tuşuna bas ve ivedilikle Recovery Moduma giriş yap demiş size :)
Koşuyorum dikenlerin üstünde...

tahaklkt

Hocam dvd yokki sildim recoveryide gg oldu. InsAllah duzleir hocam birisi gelirr.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2020 - 02:01:48

Güncel: Nolur arkadaşlar yalvarırım yokmu hiç yardımcı olacak :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'(

haiko

[mention=653142]@tahaklkt[/mention]
Hocam şu bilgisayarının özelliklerini gösteren bir link paylaşsan bir şeyler yapabiliriz. Şu an pc donanımınız ve görüntüsü hakkında hiçbir bilgiye sahip değiliz. NP530U4C S01TR yazmışsın; ama netten bakıldığında sadece bir netbook çıkıyor. Adamlar aynı model kodunu hem netbooklarda, hem ultrabooklarda kullanmış. Bu da işimizi hayli zorlaştırıyor. Bir destek mentionu atmıştım, sonra bu mentionla düzenlemek zorunda kaldım.
Koşuyorum dikenlerin üstünde...

tahaklkt

Özelliklerim:
İ5 3317U İşlemci
GT 620M Ekran Kartı
İntel HD 4000 Ekran Kartı
4 GB RAM

Eğer ihtiyacınız varsa BIOS sürümüm: P07AAJ Phoenix Bios

tahaklkt

Konu Kilit. Çözüldü. Adım adım anlatıyorum:
Başlangıçta başka bir bilgisayardan Windows To Go (WinToUsb) diski oluşturdum.
Ardından bilgisayarıma takıp F10 tuşuna bastım ve windowsa boot ettim.
Samsung sitesinden bios dosyamı indirdim ve yazdırdım.
"SAMSUNG" logosu başlangıçta geldi. Biosa girebildim. Fakat şimdide başka bir sorun var. Yeni bir konu açacağım. Yardımlar için teşekkürler!