[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 56 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ihtiyar said

@umutubuntu,

Çok hoş olmuş, ben de kurdum ama kullanmaya fazla vakit bulamadım. Kenarda bekliyor. :)

Bu arada, Ev Dizini var ya masaüstünde panel gibi bir şey. Onu yanlışlıkla kapattım, geri de alamadım. Nasıl geri alabilirim acaba?

umutubuntu

Bende yeni yeni alışmaya çalışıyorum KDE 4'e :)
Bulduğumda söylerim  ;)

ihtiyar said

xwes

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 26 Mart 2009 - 21:01:21
@umutubuntu,

Çok hoş olmuş, ben de kurdum ama kullanmaya fazla vakit bulamadım. Kenarda bekliyor. :)

Bu arada, Ev Dizini var ya masaüstünde panel gibi bir şey. Onu yanlışlıkla kapattım, geri de alamadım. Nasıl geri alabilirim acaba?

Heralde plazmadan bahsediyorsunuz. Şu an kde 4 kullanmadigim için bakamiyorum ancak, masaustune sag tiklayip masaustunu ozelleştir (veya buna benzer ne varsa) tikliyordunuz, oradaki menuden ayarlaniyordu. Masaustunu normal şekilde veya plazma olarak kullanabiliyordunuz. Dedigim gibi unuttum, ancak kurcalarsaniz bulursunuz.

agritux

OKAN

Alıntı yapılan: chataluck - 26 Mart 2009 - 23:17:41
KDE 4.2 ile kullanabileceğimiz stabil bir dağıtım çıktı mı ?

Arch linux' ta kdemod kullanabilirsin.

dozi

Alıntı yapılan: opusxx - 25 Mart 2009 - 16:56:49
[IMG]http://img99.imageshack.us/img99/3448/ekrangrnts.png[/img]

:) Artık böyle bir daha değiştirmicem tema mı :D

Merhaba... Acaba kullandığınız simgi setini, temaları, duvar kağıdını belirtebilir misiniz. Ekran görüntüsü çok hoşuma gitti. teşekkürler...

opusxx

Alıntı yapılan: dozi - 29 Mart 2009 - 00:45:10
Merhaba... Acaba kullandığınız simgi setini, temaları, duvar kağıdını belirtebilir misiniz. Ekran görüntüsü çok hoşuma gitti. teşekkürler...

ikon setim  http://www.gnome-look.org/content/show.php/ALLBLACK?content=70630

Temam gnome-look yine ama bulamadım :).  İsmi Blended NeoMod .
  Denetimler '' clearlooks '' da
Duvar kağıdımı google' a '' frog '' yazıp buldum ve kendim düzenledim.

Ama emerald kullanıyorsan bir de şuna bak derim. BEnce engüzel pencere çubuğu http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5.690.html

Emerald tema Solidline http://www.gnome-look.org/content/show.php/SolidLINE4?content=54296

nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

dozi

Teşekkürler opusxx... Sayende Ubuntuma yeni bir görünüm daha kazandırdım  ;) Gri rengin yoğun olduğu çalışmalar çok hoş oluyorlar... Unutmadan bir de ekran görüntüsü vereyim:

[IMG]http://img18.picoodle.com/img/img18/3/3/29/dozi/f_EkranGrntsm_590ed03.png[/img]

Biraz taklit gibi oldu sanırım :) :)

opusxx

Kıskandım şimdi :( Ben panelleri öyle toparlak toparlak yapamadım :(   :)

Gri renkler gözümü en az yorduğu için benim de tercihim.
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

umutubuntu

zeitgeist

@umutubuntu,

Harika olmuş yahu! Yine nefis bir masaüstü ortamı oluşturmuşsun; takdir ediyorum seni.  ;)
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

zeitgeist

Ne mi yaptın? Öyle bir masaüstü oluşturmak hayalgücü ve yaratıcılık ister. Benim o kadar uğraşıp da yapabildiğimse bu: :(

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

opusxx

Alıntı yapılan: umutubuntu - 30 Mart 2009 - 05:26:34
Yok canım, ne yaptım ki ? :D

Çok bonkörsünüz.:D 

Gerçekten masaüstleri böyle değişik olmalı. Şimdi iyice gaza geldim, vakit bulupta nasıl yapabileceğimi yine hatırlarsam bir de yapamadığımı yapmayı öğrenirsem değişik birşeyler ile geri gelicem :)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

GNUbuntu

@umutubuntu vallahi bravo. Çok değişik ve güzel olmuş. Adeta masaüstü odanın her köşesine dağılmış. Masaüstünü aşmıssın, odaya taşmıssın :D Bence bu masaüstünü Wiki'ye ekle, millet görsün, gençler heveslensin :)
Derinliği olan resimler, gerçekten üç boyutlu bir hava katıyor. Bir kaç tane bulup çeşit yapmalı.
Önce Saygı...

umutubuntu

Arkadaşlar,
Birisi çıkıp umutubuntu bir şey üretmemiştir, işte belgeleri ! demeden ben açıklama yapayım :D

Yukarıda bulunan, oda içinde simgelerin ve programcıkların yerleşimi daha evvelde kafamda belirmiş ancak kırmızı odayı görene kadar netleşmemişti.
Fikrin kaynağı burada olup tarafımdan alıntı yapılmıştır.Lisansların anlamları ile aram pek iyi olmadığı için bilgili arkadaşların projenin lisansına bir göz gezdirmelerini rica edeceğim.
Daha önceki düşüncelerimde büyükçe bir Firefox gezegeni etrafına uydu olarak yerleştirilmiş masaüstü simgeleri fikrim vardı.
Kişisel olarak yaptım ancak burada paylaşmamıştım.Kısa bir süre içinde o fikri burada görsel olarak paylaşmak istiyorum.

mtilhan

Alıntı yapılan: umutubuntu - 30 Mart 2009 - 10:58:57
Arkadaşlar,
Birisi çıkıp umutubuntu bir şey üretmemiştir, işte belgeleri ! demeden ben açıklama yapayım :D

Yukarıda bulunan, oda içinde simgelerin ve programcıkların yerleşimi daha evvelde kafamda belirmiş ancak kırmızı odayı görene kadar netleşmemişti.
Fikrin kaynağı burada olup tarafımdan alıntı yapılmıştır.Lisansların anlamları ile aram pek iyi olmadığı için bilgili arkadaşların projenin lisansına bir göz gezdirmelerini rica edeceğim.
Daha önceki düşüncelerimde büyükçe bir Firefox gezegeni etrafına uydu olarak yerleştirilmiş masaüstü simgeleri fikrim vardı.
Kişisel olarak yaptım ancak burada paylaşmamıştım.Kısa bir süre içinde o fikri burada görsel olarak paylaşmak istiyorum.
umutubuntu bir şey üretmemiştir, işte belgeler !
http://billishere.deviantart.com/art/Room-Project-91916560
:D :D :D :D :D
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

ihtiyar said

Gerçekten çok ama çook güzel olmuş. :) Peki resmin temiz halini nereden bulabiliriz? Ben bulamadım nedense..

Düzenleme: Buldum. :) http://fc24.deviantart.com/fs44/i/2009/061/9/3/Room_Project_Wall_by_BilliShere.png

sudocu

Alıntı yapılan: umutubuntu - 30 Mart 2009 - 04:57:05

Yaşadığın ortamı düzenli tutmak lazım değil mi ?  :)

harika olmus. sanki masaustu bos gibi ama degil :D
eskilerden suna benzettim

her seyin basi sudo!

bytan

@umutubuntu, ne zaman senin görüntülere baksam, makinamdan soğuyorum. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ihtiyar said

Alıntı yapılan: bytan - 30 Mart 2009 - 14:06:04

:) :) Ben de şöyle orijinal bir şey yapayım dedim ama kafa yoramadım bir türlü. :) Neyse, umutubuntu'dan fikir çalarız biz de. :P

umutubuntu

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 30 Mart 2009 - 14:39:19

:) :) Ben de şöyle orijinal bir şey yapayım dedim ama kafa yoramadım bir türlü. :) Neyse, umutubuntu'dan fikir çalarız biz de. :P
Sen masaüstünde saatin kaç olduğuna bakmadın galiba :)
Sanırım o saatlerde yapacak iş olmayınca insan kendini böyle şeylere daha çok veriyor :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: umutubuntu - 30 Mart 2009 - 15:42:56
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 30 Mart 2009 - 14:39:19

Sen masaüstünde saatin kaç olduğuna bakmadın galiba :)
Sanırım o saatlerde yapacak iş olmayınca insan kendini böyle şeylere daha çok veriyor :)

Hmm, hiç fark etmemişim onu masaüstünün güzelliğinden. :P