[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 90 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sayz

Alıntı yapılan: Asia - 17 Ocak 2016 - 17:36:00
Alıntı yapılan: sayz - 17 Ocak 2016 - 17:27:55
Ben de naçizane sadecik Masaüstümü paylaşalım o halde  :P

Çok güzel olmuş. Conky' nin adı nedir ?

Bu arada imgur Türkiyede engelli, DNS değiştirmeden görüntüyü* göremedim

Onu engelleyenlere çok güzel laflar hazırladım ama neyse. İyi olmuş değiştirdiğin  :D neredeyse internetin yarısı kullanılmıyor ülkede zaten DNS değiştirilmeden.

conky de şurada

seron

Ben hızlıresim sitesinden istifade ediyorum. dilerseniz deneyin, beğenmezseniz boşverirsiniz.

Night Glam Flow

Alıntı yapılan: seron - 17 Ocak 2016 - 18:00:56
Linux Mint 17.2 Cinnamon.
Kıskananlar çatlasın :)

Yüce Başgan

Rica etsem her hangi bir klasörün sadece içini nasıl siyah yaptığını anlatırmısın ? Yoksa o komple tema mı?

sayz

Alıntı yapılan: seron - 17 Ocak 2016 - 18:08:07
Ben hızlıresim sitesinden istifade ediyorum. dilerseniz deneyin, beğenmezseniz boşverirsiniz.
biliyorum orayı ama imgur'u seviyorum. yasaklandı diye de vazgeçmeye pek niyetim yok.

teşekkürler tavsiye için.

seron

Alıntı yapılan: Night Glam Flow - 17 Ocak 2016 - 18:15:04
...

Yüce Başgan

Rica etsem her hangi bir klasörün sadece içini nasıl siyah yaptığını anlatırmısın ? Yoksa o komple tema mı?
Abi bu komple tema. Linux mintte böylece grafik arayüzden kurabiliyorsun. Diğer dağıtımlar için blmiyorum. Dikkat edersen sağda pencere yöneticisiydi, şuydu buydu nedir adları yazılı. bunları bulup kurabilirsen yaparsın. Haaa, sadece o klasörlerin (dosya yöneticisi-pencerelerin) içi değil yazılımların içi de öyle :)

eronis

Klasör içi, paneller ve pencereler (Gnome Shell hariç) GTK teması ile değiştirilir. GNOME ve Cinnamon'da ise yine pencereler ve klasör içleri gtk ile, paneller ise shell teması ile değiştirilir.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

fsutil

cokomoko

''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

arpia

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

cokomoko

''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

fsutil

Alıntı yapılan: cokomoko - 17 Ocak 2016 - 21:12:47
@Asia
Screenfetch renkli çıktıyı nasıl sağladınız?

lolcat ile yaptım. lolcati yükledikten sonra bashrc' e [1] i ekledim. screenfetch yazınca renkli çıktı geliyor. Ama direkt [2] şeklinde uçbirime yazsanız da gelir.

[1]
alias screenfetch="screenfetch | lolcat"

[2]
screenfetch | lolcat

Alıntı yapılan: arpia - 17 Ocak 2016 - 21:15:43
Sade ve hoş :) Belki değişik bir conky ile daha iyi olabilir ama benim çok hoşuma gitti :) Masaüstü nedir?

Teşekkür ederim :) conky konusunda ben de pek memnun değilim, arayış içerisindeyim şuan , masaüstü xfce

cokomoko

Valla çok güzel bir şey, ruby bağımlılıklarına rağmen yükleyeceğim bu lolcat'ı, sağol.

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

ata1

Alıntı yapılan: cokomoko - 17 Ocak 2016 - 21:12:47
@Asia
Screenfetch renkli çıktıyı nasıl sağladınız?
comoko  şunu deneyelim mi ? screenfetch -c1   ... -c2 gibi arttırılabilir örnekler

c3 benden olsun

cokomoko

ata1

arpia

Gerçi bu görsel başlığa pek uymuyor ama daha önceki paylaşımları emsal gördüm :)

neynefes

arpia

Alıntı yapılan: neynefes - 17 Ocak 2016 - 23:12:08
@arpia, bu ekranın çözünürlüğü kaç acaba  :)
1680x1050 gibi görünür diyor aslında ama 2560 x 1600'den daha yüksek bir çözünürlük

mhmtkrktr

Alıntı Yap@arpia, bu ekranın çözünürlüğü kaç acaba  :)
13 inç le bu görüntü. İşte sözünü ettiğim retina ekran farkı. :)

neynefes

3.360 px × 2.100 px

Görsel pixel boyutu :) Grafik tasarımla ilgilenen biri olarak içim gitmedi değil hani :)

arpia

Alıntı yapılan: neynefes - 17 Ocak 2016 - 23:22:35
3.360 px × 2.100 px

Görsel pixel boyutu :) Grafik tasarımla ilgilenen biri olarak içim gitmedi değil hani :)
Fotoyu yükleyenden daha başarılı bir cevap :)

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 17 Ocak 2016 - 23:18:49
Alıntı Yap@arpia, bu ekranın çözünürlüğü kaç acaba  :)
13 inç le bu görüntü. İşte sözünü ettiğim retina ekran farkı. :)
Retina'dan da mac'den de memnunum. Apple tv ile performanslı çalışıyor, rahat. Bir çok düşünceme aykırı bir firma ama rahatıma düşkünlüğüm ağır basıyor :)
Şirkette kendi bilgisayarımda Ubuntu, sunucumda Debian kullanıyorum. Linux devam yani :)

eronis

GNOME sorun çıkardı, Xfce'ye geri döndüm :P
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ahmet_matematikci

@eronis gnomesıkıntı cıkarmaz ; gnome candır  ;D sen bir yerde hata yapmışsındır.
;D ;D ;D