[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

GhosTon

waroi

ElementaryOS Luna Masaüstü:

ElementaryOS Luna & eTube Youtube Eğilimler:

ElementaryOS Luna & eTube Youtube Müzik:

ElementaryOS Luna & Uygulamalar:

heartsmagic

Çoktandır uğramıyormuşum buralara :) İsteyen olur mu bilmem ancak bilgiler görüntünün kendisinde mevcut.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

arpia

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Şubat 2014 - 04:10:10
Çoktandır uğramıyormuşum buralara :) İsteyen olur mu bilmem ancak bilgiler görüntünün kendisinde mevcut.

http://i.imgur.com/XyRBlPA.png

İyi, hoş, güzel ama sistem saati yanlış sanırım :)
Şaka bir yana saat baya sabah 4 :)

@Linux, her zaman ki gibi sadece ve çok hoş.

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

gokhanyildiz

heartsmagic

Alıntı yapılan: arpia - 19 Şubat 2014 - 08:11:55
İyi, hoş, güzel ama sistem saati yanlış sanırım :)
Şaka bir yana saat baya sabah 4 :)

Takılınca insan saatin nasıl geçtiğini anlamıyor :)

guopx

Basit, hafif ve kullanışlı. Compiz'siz gnome classic...
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

arpia

Her zaman ki gibi güzel bir özelleştirme olmuş @Felâsife. Ayrıca Zfs'de ayrı bir olay, aah ah :)

delete

Felâsife

Alıntı yapılan: arpia - 22 Şubat 2014 - 08:49:10
Her zaman ki gibi güzel bir özelleştirme olmuş @Felâsife. Ayrıca Zfs'de ayrı bir olay, aah ah :)

Eyvallah, PCBSD tamamen ZFS ye geçti, FreeBSD de opsiyonel olarak kurulumda sunuluyor artık, ama bu ZFS nin esas hüneri sanırım Sunucu sistemlerde ki orada harikalar yaratıyormuş.
Hasılı ev kullanıcı pek bir farkı anlamasada, benim tek gördüğüm fark mesela sistem bazı durumlarda tak diye kapanınca filan açılışta fsck yapmaması o yönden iyi bir şey diyebilirim.

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

arpia

Alıntı yapılan: Felâsife - 22 Şubat 2014 - 13:00:02
Alıntı yapılan: arpia - 22 Şubat 2014 - 08:49:10

Eyvallah, PCBSD tamamen ZFS ye geçti, FreeBSD de opsiyonel olarak kurulumda sunuluyor artık, ama bu ZFS nin esas hüneri sanırım Sunucu sistemlerde ki orada harikalar yaratıyormuş.
Hasılı ev kullanıcı pek bir farkı anlamasada, benim tek gördüğüm fark mesela sistem bazı durumlarda tak diye kapanınca filan açılışta fsck yapmaması o yönden iyi bir şey diyebilirim.

Evet ev kullanıcısı kısmında pek fark yaratmaya bilir ama fsck ihtiyacı duymaması ve 128 bit dosya sistemi olması belki hissettirir.
Sunucu bazında ise gerçekten farklı bir durum. Self-Healing, Raid-Z, veri tekilleştirme falan cezbedici.
Şuan indiriyorum PCBSD 10'u. :)

plazma

Felâsife

Alıntı yapılan: arpia - 22 Şubat 2014 - 13:49:09
Evet ev kullanıcısı kısmında pek fark yaratmaya bilir ama fsck ihtiyacı duymaması ve 128 bit dosya sistemi olması belki hissettirir.
Sunucu bazında ise gerçekten farklı bir durum. Self-Healing, Raid-Z, veri tekilleştirme falan cezbedici.
Şuan indiriyorum PCBSD 10'u. :)

Valla ben kaç yıl kullandığım için fark olayını artık pek hissedemiyorum, kurup kullanıyorum işte :D iyice kanıksadım ama yani bir kullanıcı ZFS olayını daha farklı görebilir elbette.
Haydi bakalım rast gele, yedek almayı unutma.
Bu arada bu ZFS de gömülü olan snapshot yedekleme olayıda varmış ama hiç girmedim o olayada, yedekleme olaylarından çok eskilerde ağzım yandığı için, cıss 'tır benim için   :D

umutubuntu

@plazma o paylaşımın altında da sormuşlar ve şu cevabı vermişim :)

Alıntı yapılan: umutubuntu - 04 Mart 2008 - 01:26:53
Alıntı Yap
Simgelerine bayıldım :) Süper Görünüyorlar. Ama yandaki Sistemi çok yormuyormu acaba :)

Simgeler Oxygen-Refit http://www.gnome-look.org/content/show.php/Oxygen-Refit?content=74900 adresinden sıkıştırılmış dosyayı indirdikten sonra masa üstüne sağ tıklayıp tema kısmına geçersin ve sıkıştırılmış dosyayı direkt tema alanına sürüklersin yeni temayı kullanmak istermisiniz diye soruyor evet tıkladığın anda bütün ikonların değişime geçiyor :)
Yanda görünen programcıklar Gdesklet'in marifetleridir :) sistemi kasmıyor ancak bazen sorunlu çalışabiliyor.

plazma

Hocam ben siyah tonları seviyorum diye soyle birsey yaptim ama o kadar narin durmuyor :

sanşımıza o içerik kaldırılmış.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

tlg

@heartsmagic, conky dosyanızı verir misiniz :) Sayenizde zsh kullanmaya başladım :P Kendinizin mi zsh teması :)

heartsmagic

@tlg, ilgili bağlantılara koydum yapılandırmalarımı. Sonra ben de deli dana gibi arıyorum yedeklemezsem. En azından forumda çakılı durur dedim :)

Conky için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=170.msg497269#msg497269

Zsh üzerindeki şey aslında doğrudan tema değil (kendisi bana ait değil, etrafa bakınırken bulmuştum), onu da ekledim diğer taraftaki iletime. Bir iki de iyileştirme ipucu koydum, yine kendim unutmayayım diye (bencilim :) ) :
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=3338.msg497270#msg497270

Not: Zsh güzel cidden, ara ara yeni özelliklerini keşfettikçe daha da seviyor insan.