[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 65 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

KemalALKIN

decent
Sanırım sizin TV kartınız var ve kaffeine TV kartı ile TV izletebiliyor benim bildiğim ve denediğim kadarı ile. TV kartınız nedir acaba?

Felâsife
Abi çok değişik ve enteresan bir ruhun var ve bunu masaüstü ile BSD azmine yansıtıyorsun :D. Bir bakıyoruz kızılderili bir bakıyoruz eski çizgi roman tarzı falan filan :D. Tasarım ruhu :P. Bu arada ben tam PCBSD dvdleri indiriyorken adil kota aştım ve boşa gitti yarısını indirmem çünkü çok uzun sürecekti iptal etmiştim :D. Ama şu an kapalı kaynak kardeşleri olan darwin çekirdeğe sahip OS X kullanıyorum :D kırılmaz umarım PCBSD :D hehehe.
www.tckemal.ist

NightBlue

KDE BE::SHELL + Bespin

Felâsife

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 24 Ocak 2013 - 01:05:02
Abi çok değişik ve enteresan bir ruhun var ve bunu masaüstü ile BSD azmine yansıtıyorsun :D
Yo ben Linux'ta da böyleydim BSD ye has değil yani, orjinal şeylere zaafiyetim var diyebilirim, birde çabuk sıkılıyorum aynı şeye bakmaktan  ;D sonuçta böyle oluyor.
Be.shell olayında da @NightBlue aklımı çeldi diyebilirim, ona ararken banada rast geldi.  :)

decent

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 24 Ocak 2013 - 01:05:02
decent
Sanırım sizin TV kartınız var ve kaffeine TV kartı ile TV izletebiliyor benim bildiğim ve denediğim kadarı ile. TV kartınız nedir acaba?
...
SkyStar 2 pci

KemalALKIN

NightBlue

BSD'den sonra Linux üzerindede görmüş oldum bu BE-Shell olayını eğer KDE ortamına sahip bir Linux kurarsam deneyeceğim :D.

Felâsife

Valla BSD kur diyor şeytan bana, belkide o şeytan bizim FreeBSD şeytanıdır :D. Ancak ben hackintosh camiasında en azından kendi ekran kartı ve ses sürücülerimi vb. paylaşıyorum deneyerek/yaparak dünya ile :D bu yüzden şu an ki hdd sıfırlama sonrası kurduğum os x i kaldırmak niyetinde değilim :D. Birde bu aralar Windows'a elimi sürmek istemiyorum onu kur bunu kur zamanımı tüketiyor biraz üşendim :D. Aslında üşenmem bilgisayar işlerinde falan ancak ben sürekli işletim sistemi değiştiriyorum uzun veya kısa vadede buda kotamıda etkiliyor onu güncelle bunu güncelle :D. Ancak kafaya taktım belki bakarsınız BSD canavarı olur çıkarım senin izinden :D. Son kde paketleri sanırım güncel değil BSD olarak pkg cinsinden ancak derleme olarak kurunca günceli var galiba :D. Neyse sizi görünce dilim açıldı hehe. Be-shell i bir ara denerim inşallah.

decent

O tv kartını daha öncede duymuştum ve onunla internet olmadan ve internet hızından daha fazla bir şekilde tv yayınlarını ve legal olmayan yazılım vb. dosyalar indirebiliyormuşuz. Bir siteden fiyatına baktım biraz el yakıyor 300 küsür TL gördüm fiyatları :D. Onu alacak kadar param olsa kesin daha iyi bir tablet veya 2 tane tablet alabilirdim hehe :). İlerde inşallah benimde tv kartım olur.
www.tckemal.ist

decent

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 24 Ocak 2013 - 11:09:13
...
decent

O tv kartını daha öncede duymuştum ve onunla internet olmadan ve internet hızından daha fazla bir şekilde tv yayınlarını ve legal olmayan yazılım vb. dosyalar indirebiliyormuşuz. Bir siteden fiyatına baktım biraz el yakıyor 300 küsür TL gördüm fiyatları. Onu alacak kadar param olsa kesin daha iyi bir tablet veya 2 tane tablet alabilirdim hehe. İlerde inşallah benimde tv kartım olur.

• 8-9 yıl öncesine ait bir kart,
  • BSD hariç her kullandığım her sistemde otomatik tanınıp hizmet veriyor.
  • Şimdilerde yeni sürümleri çıkmış olsa da yıllanmış bir kart olarak sorunsuz gidiyor.
Fiyat konusunda farklı yerlere, farklı ürünlere bakmış olabilirsin, 70-100 $ civarında olması gerek.

KemalALKIN

decent

Abi çok teşekkürler bilgiler için. İnşallah ilerde benimde olur bir TV kartı :D. Bu arada senin o Arch Linux KDE üzerinde menü çubuğu üzerinde; sistem tepsisin yanında kullandığın hava durumu özelliğini hangi plasma widget ile yaptın ismini alabilir miyim? Ben normalde dışarda olanı biliyorum ancak çubuk üzerinde hoş durmuş ismini rica ediyorum :D.
www.tckemal.ist

karboran

@decent abi harika ya :)  Çok beğendim. Hangi tema neler kullandın paylaşırmısın bi zahmet.
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

decent

Alıntı yapılan: karboran - 24 Ocak 2013 - 16:26:59
@decent abi harika ya :)  Çok beğendim. Hangi tema neler kullandın paylaşırmısın bi zahmet.

Arch Linux / KDE Masaüstü Ortamı

Duvar kağıdı: background_shadow_shine
Pencere dekorasyonu : Oxygen
Masaüstü Teması : Steel
Parçacık biçimi : QtCurve
Renk şeması : man-chakra
Simge teması : Potenza
Conky: Conky-colors

Uygulamacıklar:
yaWP (Yet Another Weather Plasmoid)
Sadece - Simge Görev Çubuğu

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

decent

Sistem: Ubuntu 13.04
Pencere Yöneticisi: Openbox
Simge teması: Potenza
GTK2 teması: GnomishDark
Openbox teması: Mikachu
Duvar kâğıdı: Aqua Pro

Panel: bmpanel2
Menü: obmenu-generator

novice

mylmazer

Merhaba,

Şubat 2013 yarışmasına katıldığım ekran görüntüleri.

Ubuntu 12.04 kurulu. Sistemi aslında geliştirme amaçlı kullanıyorum. Oracle 11g kurulu, Oracle Timesten Memory Database kurulu, bu databaselerde java ile geliştirme yapıyorum.

Conkyler ise ;

Rhythmbox'ı masaüstünde göstermek için standart bir conkyrc kullanıyorum. Bununla birlikte çalışan bir sh dosyası yazdım. Sh dosyası ile wget kullanıp parçayı ve album bilgisini alarak kapak resmini kaydediyorum. Yine aynı sh dosyası ile conkyrc dosyasında image ismini değiştirerek gösterilmesini sağlıyorum. Kapak resimlerini bir kere kaydediyorum ve aynı album parçalarında tekrar internet kullanılmasını da önlemiş oluyorum.

Saat
http://gnome-look.org/content/show.php/Revolutionary+Clock+%28+Conky+%29?content=151215

conky_grey
http://gnome-look.org/content/show.php/conky_grey?content=137272

sol tarafta ise conky_8-2cores ile perfect_conky karışımı var. 4 core yapıldı ayrıca.
http://gnome-look.org/content/show.php/conky_8-2cores?content=150601
http://gnome-look.org/content/show.php?content=121237

"Ubuntu 12.04+AWN+Conky+Awoken"

"Ubuntu 12.04+AWN+Conky+Awoken"

KemalALKIN

www.tckemal.ist

monthy_python

@mylmazer çok güzel olmuş. sh dosyasının içeriğini de istesek çok mu fazla şey istemiş oluruz?  :)

mylmazer

novice

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 29 Ocak 2013 - 01:54:49
novice

Özelleştirme bilgilerinizi alabilir miyim?

Duvar Kağıdı: Ethereal
Simge seti: Rosa
Conky:  Elemantary Conky
Covergloobus:  Simple Küçük bir değişiklik yaptım. Normal temada albüm kapağı gösterilirken ön planda bir nota resmi oluyor. Benimkinde albüm kapağı yoksa nota resmi görünüyor.
QtCurve Teması : Elementary Luna QtCurve
Pencere Dekorasyonu: Elementary Luna Aurorae Bunu sistem ayarları> Pencere dekorasyonları> Yeni dekorasyonlar al seçeneğini kullanarak da indirip kullanabilirsiniz.
Altta bulunan Dock :Daisy plasmoid - deb paketi.
Daisy simgeler (Pardus 2009 için yapılmıştı):Linuxi - Daisy ayarları. Daisy ilk ayarlamalar sırasında  biraz saçmaladı ama şimdi normal çalışıyor. Kde için alternatif docklar kullanılabilir. Bu konuda tavsiyelere açığım. :)

Felâsife

karboran

@Felâsife hocam akmışın resmen ya gerçekten mükemmel ötesi olmuş. Müsade edersen bloğumda kaynak gösterek paylaşmak isterim ?
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

Felâsife

Alıntı yapılan: karboran - 29 Ocak 2013 - 14:54:03
@Felâsife hocam akmışın resmen ya gerçekten mükemmel ötesi olmuş. Müsade edersen bloğumda kaynak gösterek paylaşmak isterim ?
Teşekkür ederim Shell'in nimetlerinden yararlanıyoruz işte ;D tabii tabii paylaşabilirsin hatta sevinirim bile :)

mylmazer

@monthy_python

Rhythmbox için yazdığım sh kodu aşağıdadır.

Conkynin paket hali ise aşağıda linkte bulunabilir. /home/mert geçen satırları bulup düzeltmek gerekir. Bir de müzik dosyalarında tag bilgisi okunarak kapak resimlerini bulduğu için Sanatçı ismi ve Album ismi doğru olmalıdır, ayrıca türkçe karakter içermemelidir. Müzik dosyasında tag değiştirmek için Rhythmbox'da müzik ismine sağ tıklanıp Özellikler'e girilerek sanatçı ve albüm bilgisi değiştirilebilir.

https://hotfile.com/dl/191439950/4174516/music.tar.gz.html

#!/bin/bash

path=$PWD
image_p=$path/image
album_p=$path/album

artist=`rhythmbox-client --print-playing-format %ta`
album=`rhythmbox-client --print-playing-format %at`
str=$artist"+"$album
strp="+"
img_name="`echo "$artist $album" | sed -e s/\\ /_/g`"

function img_cntf
{

img_cnt=`ls $1|wc -l`

}

function changeconky
{

sed -i 's/'$1'/'$2'/g' $path/conkymusic

}

function conkycount
{

conk_cnt=`grep $1 $2|wc -l`

}

function rmoldimage
{

if [ "$1" != "$2" ]; then

rm -f $3/$1

fi

}

if [ "$str" != "$strp" ]; then

img_cntf $image_p/$img_name.jpg
old_image=`cat $album_p/image`

if [ $img_cnt = 1 ]; then

img_cntf $album_p/$img_name.jpg

if [ $img_cnt = 1 ]; then

conkycount $img_name.jpg $path/conkymusic

if [ $conk_cnt != 1 ]; then

changeconky $old_image $img_name.jpg

echo $img_name.jpg > $album_p/image

fi

rm -f $album_p/*png

else

cp $image_p/$img_name.jpg $album_p/$img_name.jpg

conkycount $img_name.jpg $path/conkymusic

if [ $conk_cnt != 1 ]; then

changeconky $old_image $img_name.jpg

echo $img_name.jpg > $album_p/image

fi

rm -f $album_p/cd.png
rmoldimage $old_image $img_name.jpg $album_p

fi

else

http_p=`wget "http://www.albumart.org/index.php?skey=$str&itempage=1&newsearch=1&searchindex=Music" -q -O - |grep "http://ecx.images-amazon.com/images" -m 1 | sed -e 's/" border="0" class="image_border.*//' | sed -e 's/.*img src="//'`

wget $http_p -q -O $image_p/$img_name.jpg

cp $image_p/$img_name.jpg $album_p/$img_name.jpg

old_

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1