[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 64 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karboran

Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

agritux

forum yöneticilerine sesleniyorum....
biri felasife'nin ekran görüntüsü paylaşmasını engellesin lütfen.
hayır arkadaş, etkilenip o ne kullanıyorsa ona geçiyoruz
bir günümü harcatacak bana bsd kurmak için :D
sonra bir şey beceremeyip linux'e geri döneceğim :)
şaka bir yana, gerçekten çok güzel masaüstü görüntüleriniz var felasife
eminim zevk ile kullanıyorsunuzdur bilgisayarınızı

neneki

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

agritux

@neneki bende size tam cinnamon tavsiye edecektim ki, bir masaüstü görüntüsü gelmiş bile  :)

tosun

"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

Felâsife

Alıntı yapılan: agritux - 12 Ocak 2013 - 21:50:32
[..] şaka bir yana, gerçekten çok güzel masaüstü görüntüleriniz var felasife
eminim zevk ile kullanıyorsunuzdur bilgisayarınızı
Teşekkürler.
Hehe, evet keyf aldığım doğrudur, ufak tefek renklerle oynamayıda seviyorum aslında, zaten bir kullanım standartımda oluştu kendi açımdan, aşağı yukarı hep aynı sayılır masaüstüm, sadece renkler iconlar değişir, belki panele bir iki applet filan o kadar.
Görünüme hiiiiiç önem vermem, önemli olan işlevidir  ;D

Açıkcası bir Linux gediklisinin BSD kurmak/kullanmak için bir gününü harcamasını beklerim, bir gün nedir ki  ;D bizim bu taraflarda işler değişik, bazı açılardan çokta zor açıkcası, öyle ha deyince masaüstü de gelmiyor  ;)
Bu kullandığım sistemi kurmam (derlemem) 2 günü buldu, birde işin içine Zfs girdi, depolar değişti filan derken FreeBSD nin daha eksiklikleri var..ez-cümle hâlâ uğraşıyoruz.  ;D

neneki

@agritux ; evet evet cinnamon'uda mate'ide kullanmıştım. konfor ve tasarım üzerine bir de rahatlık olunca iddeal oluyorlar :) Lakin Gnome2 sürümü nostaljik geliyor halen. Hele ki redhat olsun centos olsun bunlar halan kullanıyorlar :)

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

KemalALKIN

dewilman

Windows 8 benim 2008 anakartlı sistemde 5-3sn arasında açılıyor :D. Ancak Unix benim tek aşkım :D. Gün gelir Linux gün gelir Mac / OS X şu an ise anavatan Linux (ubuntu+unity) :). Ubuntu Linux serisinin son yıllarda yakaladığı güzel özellik anında biosu okutarak sistemi daha çabuk açtırıyor yani örnek verirsek yeniden başlatınca anlayabilirsin diğer sistemler varken biraz beklersin biosu okur anakart sonra yazılar akar ve sistem boot edilir ancak bunda monitörüm tamamen sönmeden anında açılıyor.... Bios hızlandırması var gibi :D. Ubuntu style...
www.tckemal.ist

karboran

Cinnamon. Çok sade tatlı hoş oldu. Açık pencere listesi yok . Alt+Tab veya Cinnamondaki hot corner olayı ile işimi görüyorum. Kullanışlı hızlı güzel birşey oldu.

furkankalkan

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 13 Ocak 2013 - 13:13:04
dewilman

Windows 8 benim 2008 anakartlı sistemde 5-3sn arasında açılıyor :D. Ancak Unix benim tek aşkım :D. Gün gelir Linux gün gelir Mac / OS X şu an ise anavatan Linux (ubuntu+unity) :). Ubuntu Linux serisinin son yıllarda yakaladığı güzel özellik anında biosu okutarak sistemi daha çabuk açtırıyor yani örnek verirsek yeniden başlatınca anlayabilirsin diğer sistemler varken biraz beklersin biosu okur anakart sonra yazılar akar ve sistem boot edilir ancak bunda monitörüm tamamen sönmeden anında açılıyor.... Bios hızlandırması var gibi :D. Ubuntu style...

Windows 8 sistemi tam kapatmıyor, uykuya alıyor da ondan. Ubuntu hakkında çok bilgim yok şu aralar. Belki o da bu taktiği izliyor olabilir.
Lover

KemalALKIN

Alıntı yapılan: dewilman - 13 Ocak 2013 - 13:26:58
dewilman

Windows 8 sistemi tam kapatmıyor, uykuya alıyor da ondan. Ubuntu hakkında çok bilgim yok şu aralar. Belki o da bu taktiği izliyor olabilir.

Hayır uykuya almıyor. Ben her zaman pc ile işim bitince fişi çeker voltajı butonlara basarak boşaltırım. İlk açıncada aynı olay var ve uykuda olsaydı anında açabilirdim bir tuş ile. Windows 8 en lite/hafif diyebileceğimiz bir sistem olarak geldi. Yani modifiyeye gerek yok :D. .Net ailesini devre dışı olarak barındırmasıda çabası ve belirtisi :). Ubuntu ise dediğim gibi bios okuma esnasını hızlandıran bir yapıda ve bu Windows 8 yokken ortaya çıkmıştı. Yani Microsoft işi lite/hafif sistem sunarak yırtmış gibi görünüyor ama ilgi çok düşük :D. Herkesi Aero özelliğine alıştırdılar ve sonra birden çıkarttılar hatta RC sürümde bile Aero vardı ama artık final için yoktur... Uzun lafın kısası Windows ne yazıkki bu yönden önde. (Açılış hızı). Orijinal macintosh ortamı ile Windows 8 boot testlerinde yazıklar olsun ki Windows'u daha geçemedi Linux ve MAC ailesi. Ancak diğer her yönden UNIX kalite vb. herşeyi barındırıyor ve şişmiyor :D.
www.tckemal.ist

if

Alıntı YapThe Fast Startup feature creates an issue because it doesn't shut Windows 8 down completely but switches it to a special hibernation state instead
[1]

[1] http://www.h-online.com/open/features/Linux-and-Windows-8-Fast-Startup-puts-data-at-risk-1780640.html

furkankalkan

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 13 Ocak 2013 - 16:49:25
dewilman

Hayır uykuya almıyor. Ben her zaman pc ile işim bitince fişi çeker voltajı butonlara basarak boşaltırım. İlk açıncada aynı olay var ve uykuda olsaydı anında açabilirdim bir tuş ile. Windows 8 en lite/hafif diyebileceğimiz bir sistem olarak geldi. Yani modifiyeye gerek yok :D. .Net ailesini devre dışı olarak barındırmasıda çabası ve belirtisi :). Ubuntu ise dediğim gibi bios okuma esnasını hızlandıran bir yapıda ve bu Windows 8 yokken ortaya çıkmıştı. Yani Microsoft işi lite/hafif sistem sunarak yırtmış gibi görünüyor ama ilgi çok düşük :D. Herkesi Aero özelliğine alıştırdılar ve sonra birden çıkarttılar hatta RC sürümde bile Aero vardı ama artık final için yoktur... Uzun lafın kısası Windows ne yazıkki bu yönden önde. (Açılış hızı). Orijinal macintosh ortamı ile Windows 8 boot testlerinde yazıklar olsun ki Windows'u daha geçemedi Linux ve MAC ailesi. Ancak diğer her yönden UNIX kalite vb. herşeyi barındırıyor ve şişmiyor :D.
Alıntı yapılan: if - 13 Ocak 2013 - 17:14:11
Alıntı YapThe Fast Startup feature creates an issue because it doesn't shut Windows 8 down completely but switches it to a special hibernation state instead
[1]

[1] http://www.h-online.com/open/features/Linux-and-Windows-8-Fast-Startup-puts-data-at-risk-1780640.html

Kemal Abi bundan bahsediyordum. Bir de sistemin şişmediğini söylemişsiniz. Windows yine aynı windows be, sistem bir süre sonra (tabi bu benim testlerimin acımasızlığından kaynaklanıyor.) acayip yavaşlamaya başladı.
Lover

hckr

Alıntı yapılan: karboran - 13 Ocak 2013 - 13:23:41
Cinnamon. Çok sade tatlı hoş oldu. Açık pencere listesi yok . Alt+Tab veya Cinnamondaki hot corner olayı ile işimi görüyorum. Kullanışlı hızlı güzel * bir şey oldu.
Audacious teması nedir?

karboran

kalkan1973

dewilman

Bu dikkatimi çekti benim. Laptopu kapatıyorum. Birkaç saat sonra açmak için geldiğimde dinlenmeye geçtiğini şifre ekranına kadar kendi kendine gelip dinlenmeye geçtiğini görüyorum.
Evde İşte her yerde Linux

KemalALKIN

dewilman

Arkadaş ben Windows'u söyledikten sonra UNIX cümleme başladım ve UNIX her yönden rahat ve şişmiyor dedim özetin özeti yaparsak :D. Bu arada Windows 8 vb kurmak istemiyorum ama bazen tablet pc formatlamak için gerekiyor. Firması sadece program ile atılan img imajı veriyor çünkü...
www.tckemal.ist

agritux

Alıntı yapılan: Felâsife - 12 Ocak 2013 - 23:16:40
Bu kullandığım sistemi kurmam (derlemem) 2 günü buldu, birde işin içine Zfs girdi, depolar değişti filan derken FreeBSD nin daha eksiklikleri var..ez-cümle hâlâ uğraşıyoruz.  ;D

Vallahi eskiden bir @mono adında bir kullanıcı vardı. Onun masaüstü çalışmalarını da çok beğenirdim. Ama sizinkiler daha güzel :D
Bu bsd gerçekten "emek" miş. Bir iki aydır, arch kurmaya niyetliyim ama ona bile eriniyorum. BSD şu iş yoğunluğumda biraz zor.
Ama bir gün illaki tanışacağım :)
Yazılarınızı merak ve ilgi ile takip ediyorum.

Alıntı yapılan: neneki - 12 Ocak 2013 - 23:52:24
@agritux ; evet evet cinnamon'uda mate'ide kullanmıştım. konfor ve tasarım üzerine bir de rahatlık olunca iddeal oluyorlar :) Lakin Gnome2 sürümü nostaljik geliyor halen. Hele ki redhat olsun centos olsun bunlar halan kullanıyorlar :)

mate de ben tam olmasa da gnome2 tadını aldım doğrusu.
Cinnamon ise biraz şekilli geldi. Kullanması zevkli ve kararlı.
Şu an çok memnunum cinnamondan. Bence geliştikçe daha güzel olacak. Mint doğru bir karar vermiş :)

monthy_python

Valla ben de @Felasife'nin masaüstlerinin hayranıyım. takipteyiz @Felasife  :)

NightBlue

Felâsife