[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

karboran

@Felâsife tatlı ve uyumlu :) .. Ama abi birşey dikkatimi çekiyor , hep panel aynı yerde sıkılmıyormusun hiç ? :) Ben windoz kullanırken bile o panelin her gün değişirdi :) Sizi böyle kararlı görünce , düşünüyorum, benim gibileri bu kadar özgür bırakmak doğrumu :)) ..
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

Felâsife

@karboran
Sende durulursun bir gün merak etme, sıkıntılar biter, ben de koştum koştum artık duruldum  ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

odyssey

Barış Can

Dayanamayıp oynamaya devam ediyorum.

Bu arada KemalALKIN; Kısa süre sonra art alan paylaşımları bölümünde paylaşacağım art alanlarımı, bu ara epey yoğunum lütfen bağışlayın. :)
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

karboran

Alıntı yapılan: Felâsife - 24 Ağustos 2012 - 23:05:02
@karboran
Sende durulursun bir gün merak etme, sıkıntılar biter, ben de koştum koştum artık duruldum  ;D

:)) ben durulmak istemiyom ya hep böyle kalmak isterim , ama hayat mecbur bırakacak beni durulmaya bunuda biliyorum ...

odyssey

Bu Voyager Linux'da ne kadar kolay değiştirilebiliyor böyle :)
Sadece bir hokus pokusa bakıyor her şey :)

karboran

@odyssey terminalden conky yazdıgımda sol tarafta simsiyah çıkıyor, nasıl yapıyoruz, koyu masaüstleri tercih ediyorum zaten sizinki gibi beyaz olsa harika olur, config dosyıyla oynuyoruz galiba ama o dosya nerede ve ne gibi değişikler yapacağım bilmiyorum bi yardımcı olursanız sevinirim :)

heartsmagic

@karboran, forumda conky diye aratırsan emin ol güzel başlıklara denk geleceksin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

arpia

odyssey

Alıntı yapılan: karboran - 25 Ağustos 2012 - 14:15:35
@odyssey terminalden conky yazdıgımda sol tarafta simsiyah çıkıyor, nasıl yapıyoruz, koyu masaüstleri tercih ediyorum zaten sizinki gibi beyaz olsa harika olur, config dosyıyla oynuyoruz galiba ama o dosya nerede ve ne gibi değişikler yapacağım bilmiyorum bi yardımcı olursanız sevinirim :)

Eğer Voyager kullanıyorsan zaten öntanımlı yukarıda bir tanesi aktif olacaktır
Voyager içinde önceden yüklenmiş ve bir betikle kontrol edilen 21 adet conky mevcut
İstediğini aktifleştirip kullanabilirsin
Kullanıcı dizininde gizli olan conky klasöründe ise kullanmak istediğin conky içeriğini özelleştirebilirsin
Yani senin ayrıyeten birşey kurup çalıştırman gerekmiyor keza zaten otomatik aktif geliyor
Xfce ayar yöneticisinde başlangıç ayarlarında kurulu olan tüm conky ler mevcut
Sadece yapman gereken hangisinin açılışta çalışmasını istiyorsan onun yanına bir tik atman hepsi bu
Voyager kullanmak çoook kolay

KemalALKIN

Felâsife
Abi alttaki plasma teması çok güzelmiş.
karboran
Bendede bir ara sürekli işletim sistemi değiştirme problemi vardı (win,lin,mac,bsd) daha sonra biraz oturaklaştım. Sabır et kal :D.
Ryuzaki
Sağ üstteki yazıların yazı tipi nedir acaba çok güzel.
odyssey
Alttaki çubuk dock mu eğer dock ise hangisidir teması nedir çünkü yansıtma olan çubuk görmedim :).
www.tckemal.ist

ignis

Alıntı yapılan: karboran - 25 Ağustos 2012 - 14:15:35

Ben kendi çıkarımlarımdan özet geçeyim. Conky masaüstü programcığını sırf etrafımdaki insanlar için ubuntu'yu biraz daha çekici kılmak için kurmuştum, üzerinde uğraştım. Çok karmaşık değil ama, conky'nin sanırım kendi dili var. Yani conky programını çalıştırmak için onun dilini konuşman lazım. Bu nasıl olur?

/home/kullaniciadi/ bu dizine, yani başlangıç dizinine .conkyrc adlı bir dosya atmalısınız. (bu en basiti, karmaşık uygulamalarda başka dosyalarda oluyor) sonrasında ise terminalden sudo conky ile bu dosyayı çalıştırmalısın. Başlangıç uygulamalarına da conky komutuyla eklersen, bilgisayarı açtığında çalışabilir. Peki .conkyrc dosyasını nasıl düzenleyebilirim?

Örnek bir dosya vermek istiyorum: buradan indiriniz. İndireceğiniz dosya örnek bir conky dosyasıdır, yukarıdaki sayfada resimini koyduğum masaüstü görünümünde çıktısı vardır. Bunu bahsi geçen klasöre kopyalarsan aynı sonucu alırsın. Peki değişikliğe nasıl giderim? Misal, şurada conky'nin çalıştırabileceği komutlar vardır. Örnek olarak verdiğim dosyada; "{acpitemp}" komutu işlemcinin ısınmasını gösterirken "{audacious_bar}" komutu audacious müzik çalarında çalan şarkının süresini çubuk şeklinde gösterir. Örnekler çoğaltılabilir.

Peki, elle düzenlemek istemiyorsam: O zaman şuradan istemediğiniz kadar conky dosyasına ulaşabilirsiniz. Kurulumları da indirilen dosyaların içinde yazmaktadır.

Önemli Not: Yukarıdaki bilgiler büyük bir cahillikle yazılmıştır. Conky adlı programı sadece tanıtmak amacını güder. Bundan öte dikkate almayınız.

odyssey

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 25 Ağustos 2012 - 23:48:22
odyssey
Alttaki çubuk dock mu eğer dock ise hangisidir teması nedir çünkü yansıtma olan çubuk görmedim :).

Alttaki dock Avant Window Navigator yani AWN
Tema olarak hiçbirini seçince böyle şeffaf ve yansımalı oluyor ilginç değilmi  ::)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ağustos 2012 - 11:59:36

İlgisiz ekran görüntüsü kaldırıldı.

karboran

xfce 12.04 , içtiğim sigara camel, işlediğim salih amel .. Afet klasik ötesi karizmatik bişey oldu :)
(menü simgesine dikkat :)) )

Göktürk

Ubuntu 12.04.1 Lts X64 Unity Tr

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Göktürk

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

odyssey

Şu compizi ati kapalı kaynak sürücü ile sorunsuz kullanabildiğim an kde den vazgeçeceğim
Ama o zamana kadar görsel efekt için kde ye mecburum

heartsmagic

@odyssey, lütfen başlıkta ilgisiz ekran görüntüleri paylaşmayalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iso_9001_

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

arpia

Bir birinden güzel masaüstleri yağıp duruyor bu aralar:)

Alıntı yapılan: dewilman - 27 Ağustos 2012 - 10:21:31
Herseferindeki gibi LXDE yi kaldırıp Gnome Shell kurmaya üşendim :D

Bende Xfce saplandım kaldım :)