[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 65 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

odyssey

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

1910

tosun

"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

ratesden

KemalALKIN

www.tckemal.ist

unpredict

bigbang

Arkadaşlar aşağıdaki resimde Voyager'da Conky Control menüsünden görüldüğü gibi başka bir conky uyarlaması seçip aktif ettim. Ancak bir sorum olucak. Şimdi bu direk sağ alt köşeye geliyo ya bunu ben nasıl ekranın istediğim yerine alırım. Bunu yapmak için gerekli conky'ye ait conf dosyası nerede duruyordur acaba. Bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

empax

@bigbang, Conky dosyalari /home/KULLANICI_ADI/.conky/ konumunda. Kullandiginiz conky ismi conky10, icerisindeki dosyayi duzenlemeniz gerekiyor. (gizli dosyalari gorunur yapmak icin CTRL+H)

Conky konumu alttaki gibi ayarlarnmis.
# Position en bas a droite
alignment bottom_right

# Decalage par rapport aux bordures
gap_x 10
gap_y 20

Konumu ayarlamak icin;
Alıntı Yapalignment   Aligned position on screen, may be top_left, top_right, top_middle, bottom_left, bottom_right, bottom_middle, middle_left, middle_middle, middle_right, or none (also can be abreviated as tl, tr, tm, bl, br, bm, ml, mm, mr). See also gap_x and gap_y.

gap_x   Gap, in pixels, between right or left border of screen, same as passing -x at command line, e.g. gap_x 10. For other position related stuff, see 'alignment'.
gap_y   Gap, in pixels, between top or bottom border of screen, same as passing -y at command line, e.g. gap_y 10. For other position related stuff, see 'alignment'.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

bigbang

@empax cevabın ve yardımın için çok teşekkür ederim. Bundan sonrası düzenlemeye kaldı.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

odyssey

Barış Can

Merhabalar,

Voyager hakkında detaylı bilgi alabileceğim biri var mı acaba? Türkçe destek sitesi gibi bir şey ya da kaynak döküman var mı? Belki yeri burası değildir, üzgünüm fakat çok güzel masaüstü dizaynları çıkmış ortaya, öğrenmek istedim.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

arpia

Art alan görüntülerini beğendiyseniz onları alıp, conkyleri alıp Xubuntu'da da aynısını yapabilirsiniz.  Dock Awn dahil. Gerçi Voyager zaten Xubuntu :)

Barış Can

Alıntı yapılan: arpia - 20 Temmuz 2012 - 15:28:58
Art alan görüntülerini beğendiyseniz onları alıp, conkyleri alıp Xubuntu'da da aynısını yapabilirsiniz.  Dock Awn dahil. Gerçi Voyager zaten Xubuntu :)

Normal ubuntu dağıtımında olmuyor anladığım kadarı ile?
» kişisel blog.

arpia

Olmayan ne tam anladığıma emin değilim ama demek istediğiniz Xfce ortamı ise. Ubunt ile Xubuntu arasında ki fark, birinin Gnome-Unity, öbürünün Xfce masaüstü ortamı olması.
İsteyen Xfce kurup kullanır isteyen cinnamon :) Yani sorunuza cevap olur mu bilmiyorum ama "Ubuntu dağıtımında oluyor" anlamına geliyor.

Barış Can

Alıntı yapılan: arpia - 20 Temmuz 2012 - 15:43:10
Olmayan ne tam anladığıma emin değilim ama demek istediğiniz Xfce ortamı ise. Ubunt ile Xubuntu arasında ki fark, birinin Gnome-Unity, öbürünün Xfce masaüstü ortamı olması.
İsteyen Xfce kurup kullanır isteyen cinnamon :) Yani sorunuza cevap olur mu bilmiyorum ama "Ubuntu dağıtımında oluyor" anlamına geliyor.

Teşekkür ederim, her yönden vermişsiniz cevabı yeterli oldu. :)
» kişisel blog.

arpia

Rica ederim @Ryuzaki.
Eşimin netbook'una Xubuntu kurmuştum, birazda süsledim tabi. Performansından dolayı beni de cezbediyor. Üşenmesem geçiş yapacağım bende Xfce'ye. Bir ara Arch kullanırken Xfce kullandım memnundum aslında.
Benim kendi notebook'um artık eskidi 2008'de almıştım 2 gm ram var Core 2 Duo 2.1 işlemci var, evet Unity çok yavaş çalışmıyor hala idare ediyor bilgisayar, çöp değil sonuçta ama insan performans arıyor :) O yüzden üşenmezsem Xubuntu'ya geçebilirim.

Felâsife

Bir Xfce de benden gelsin, henüz arka planda işim çok (kerneli dahi derlemedim :D ) ama emek olmayıncada yemek olmuyor demişler, bakalım sonuç nasıl olacak, hasılı Xfce clup'te banada bir yer lütfen.  ;D

FreeBSD + Xfce4 + Slim

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

ersinkandemir

@dewilman, dikkatimi çekti de formun "method" özelliği "prost" olmuş. :)
Where there's a shell, there's a way.

furkankalkan

Lover

ersinkandemir

Where there's a shell, there's a way.

decent

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 19 Temmuz 2012 - 17:09:32
Alıntı yapılan: decent - 19 Temmuz 2012 - 00:43:03

Özelleştirme bilgilerini alabilir miyim abi? :).

Arch Linux KDE / x86_64
Parçacık biçimi: QtCurve
Simge Seti : OxygenColors (v5.0)
Renk Şeması: Element Colors
Yazıtipi: Jura
Pencere Dekorasyonu: QtCurve
Masaüstü Teması: Glassified

furkankalkan

Alıntı yapılan: Ersin Kandemir - 20 Temmuz 2012 - 18:32:38
"googlogin.php" dosyasında 38. satırdan bahsediyorum. :)

Başka bi arkadaşın yazdığı script oradaki. Ben openid için uğraşıyordum o yüzden dikkatimden kaçmış olabilir ama harbi ilginçmiş :D
Lover