[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 68 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

qhareb

"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

hslinux

alquirel

Son iletilerde @hslinux ismini görünce "özletmişti kendini, yine güzel bir masaüstü ile geldi galiba" dedim. Yanıltmadın ;)

hslinux

Alıntı yapılan: alquirel - 27 Mayıs 2012 - 18:51:53
Son iletilerde @hslinux ismini görünce "özletmişti kendini, yine güzel bir masaüstü ile geldi galiba" dedim. Yanıltmadın ;)
Tesekkürler  :)

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Felâsife - 26 Mayıs 2012 - 18:04:17
Kde4.8.3

Abi derleme ile mi bu sürüme geldin ve eğer öyle ise bildiğimiz port adresinden mi acaba ? Dil durumu nasıl Türkçe için. En son BSD denediğimde bi hafta falan önce dil sorunlu olmuştu eski kde ile.

ghareb

Beni bir ara yarışmalara katılırken kullandığım arkaplanı kullanarak biraz mazi yaptırdınız. Bu arada hoş duruyor.

hslinux

Mac OS X Lion ile Linux Gnome karışımı güzel bir kombine olmuş tebrik etmek lazım. Sizide bir yerden gözüm ısıryor ama tanıyamadım / çıkaramadım :D. Herhalde alquirel abimizin dediği gibi bir masaüstü canavarısınız :D. Tasarım açısından :).
www.tckemal.ist

alquirel

decent

...............«quantal»................  ..............«precise»...................

Felâsife

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 28 Mayıs 2012 - 07:07:57
Abi derleme ile mi bu sürüme geldin ve eğer öyle ise bildiğimiz port adresinden mi acaba ? Dil durumu nasıl Türkçe için. En son BSD denediğimde bi hafta falan önce dil sorunlu olmuştu eski kde ile.
Aynen öyle derleyerek güncelledim ve güncellemede umduğumdan da zorlu oldu biraz, zira önce QT 'yi güncellemek gerekiyormuş ben es geçmişim onu biraz.  ::)
Evet Kde4.8.3 portlara girmiş durumda, önceden 4.7.4 vardı, Türkçe konusundaysa onu sen halledememişindir,  :D  sorun yok FreeBSD de.
Ama ben genede benim blog'ta anlattım orada bulamazsan (bir kaç gündür myopera da sorun var, ne kadar devam eder bilmiyorum) bilisim.com'da da Türkçeleştirme anlatımı var.

qhareb

qhareb

Beni bir ara yarışmalara katılırken kullandığım arkaplanı kullanarak biraz mazi yaptırdınız. Bu arada hoş duruyor.

@KemalALKIN, teşekkür ederim.  :)  Güzel ve temiz bir gri tonu ve genelde kullandığım temalara yakışıyor.
"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

zeusmaster

Up and Running...

hslinux

zeusmaster

Up and Running...

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Felâsife - 28 Mayıs 2012 - 13:35:41
Aynen öyle derleyerek güncelledim ve güncellemede umduğumdan da zorlu oldu biraz, zira önce QT 'yi güncellemek gerekiyormuş ben es geçmişim onu biraz.  ::)
Evet Kde4.8.3 portlara girmiş durumda, önceden 4.7.4 vardı, Türkçe konusundaysa onu sen halledememişindir,  :D  sorun yok FreeBSD de.
Ama ben genede benim blog'ta anlattım orada bulamazsan (bir kaç gündür myopera da sorun var, ne kadar devam eder bilmiyorum) bilisim.com'da da Türkçeleştirme anlatımı var.

Abi daha önce hiç sorun yoktu sonra kısmen ve en son denediğimde çoğunluk dil eksik oldu bilemeyeceğim çünkü aynı şekilde denedim. Sağlık olsun. Yaklaşık ne kadar sürdü toplam iki aşamalı qt ve kde port şekilde derleme vb. ?
www.tckemal.ist

Felâsife

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 28 Mayıs 2012 - 19:22:27
Yaklaşık ne kadar sürdü toplam iki aşamalı qt ve kde port şekilde derleme vb. ?

Normalde böyle büyük bir güncelleme 7-8 saat içerisinde biterdi, en azından Kde kısmı rahatlıkla biterdi, güncellerken biraz daha az sürüyor Kde ve başka güncellemelerde vardı, Phpmyadmin, Mysql, Virtualbox gibi baba güncellemlerde vardı.
Baktım iş uzuyor, bir türlü güncelleme olmuyor, Kde ve qt 'yi komple kaldırdım, kaldırınca işlem tamam oldu ve güncelleme devam etti ama tabii yarım günümüde yedi onuda itiraf etmeliyim.  :D
Fakat sorunun kaynağıda benmişim onuda sonradan fark ettim, neyse şu an hiç bir sorunum yok ve bu KDE4.8.3 te iyiymiş hani, iyi ki geçmişim.
Görünüm olarak 4.7'den çok farkı yok ama bir dosya silerken/açarken filan kayma hareketi çok şık görünüyor, asortik bir özellik katmışlar 4.8'e  ;D

arpia

kalkan1973

Bir BSD de ben alacam ama kaç defa yükledim laptopun klavye ve faresi bir türlü çalışmıyor. Konsola düşünce takır takır çalışıyor.Masaüstünü açınca tık yok.
Evde İşte her yerde Linux

Felâsife

Alıntı yapılan: arpia - 29 Mayıs 2012 - 10:49:27
Bu işin sonun da kafa derilerimiz sağlam kalacaksa sorun yok :)
Yo sağlam kalırdı merak etme arada kan bağı varmış baksana, hem bizde misafirperverliğe topla tüfekle karşılık vermek yok ki (Koca reis, SİEATTIL dedenin hatıratını okumak gerek.)

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 29 Mayıs 2012 - 10:53:51
Bir BSD de ben alacam ama kaç defa yükledim laptopun klavye ve faresi bir türlü çalışmıyor. Konsola düşünce takır takır çalışıyor.Masaüstünü açınca tık yok.

Konsolda çalışıyorsa çözerdik sanırım ama bunun için konu açmak ve az da sabırlı olman gerekiyor, tahmin edebiliyorum masaüstünde klavye ve fare çalışmayınca bayağı sinir bir durum fakat sinirlere hakim olmak gerek  :)

kalkan1973

2 defa hevesim kursağımda kaldı. :) Hiç açamamak masaüstü login ekranında öylece beklemek...

Olmazsa tabletten siteye bağlı kalarak laptop a yenidenkurulum yapayım. Tabletten sorarım hiç olmazsa...

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 30 Mayıs 2012 - 14:34:21
2 defa hevesim kursağımda kaldı. :) Hiç açamamak masaüstü login ekranında öylece beklemek...

Olmazsa tabletten siteye bağlı kalarak *dizüstü bilgisayar a yenidenkurulum yapayım. Tabletten sorarım hiç olmazsa...

/etc/rc.conf dosyasında dbus_enable="YES" gibi olan komutları eklememiş olabilirsin veya Xorg kurulumunda eksik kurulumdan dolayı klavye vb. bileşenler kurulmamıştır. :D

Bu arada adil kullanım kotası olmayan bir internet ile bol zamanın olursa BSD taş gibi olabilir örneğin bizim cesur ve nadir Felasife abimizi gibi hemde yerlilerdendir heheh :D (kızılderili gibi oldu :D) :D Türk :).

Bende 2011 yazından itibaren galiba PCBSD ve FreeBSD ile merak sardım ama inan FreeBSD olayı daha çok sardı diyebiliriz. 2012  yılı ile birlikte masaüstüne kavuşan şanslı kişilerdenim bir rahatlatıcı ki anlatamam :D. Herhalde gelecek sürüm çıkarsa ki çok uzun sürede çıkarıyorlar didik didik kodlama :D. Güncel bir KDE ile gelir gibi :). İnşallah Gnome 3 ve yeni XFCE ilede gelir ve umarım LXDE olayı için başlatıcı kurabiliriz. S ile başlayan değişik bir şey denemiştim en son LXDE ile ancak döngü halinde sorun yaşadım olmadı :D. Ara sıra antrenman yapıyorum :D.
www.tckemal.ist

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Sherlock Holmes

Felâsife

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 30 Mayıs 2012 - 14:34:21
Olmazsa tabletten siteye bağlı kalarak *dizüstü bilgisayar a yenidenkurulum yapayım. Tabletten sorarım hiç olmazsa...

Anladım, yalnız bu ara 10 gün kadar şehir dışında olacağım onu hatırlatıyımda, sorsanda ben göremeyeceğim.  :)

kalkan1973