[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carisma

Ubuntu beni kendisinden kaçırmadı sadece Unity den kaçırdı
Şimdilik KDE 1 numara benim için :D

Ubuntu 12.04 üzerinde KDE 4.8.2 oldukça stabil çalışıyor  ;)

decent

Precise Final gelmezden önce masaüstü yöneticilerini test etmeye devam:
XFCE de KDE gibi yakıt tüketiyor...

kalkan1973

Alıntı yapılan: decent - 17 Nisan 2012 - 09:06:44
Precise Final gelmezden önce masaüstü yöneticilerini test etmeye devam:
XFCE de KDE gibi yakıt tüketiyor...

GNOME masaüstü tek geçerim. KDE adeta sömürüyor sistemi. İnce narin ama... XFCE de basit geliyor gözüme. Mantığı değişik sanki.
Evde İşte her yerde Linux

Rbbt

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 17 Nisan 2012 - 14:07:07

GNOME masaüstü tek geçerim. KDE adeta sömürüyor sistemi. İnce narin ama... XFCE de basit geliyor gözüme. Mantığı değişik sanki.

Archlinux ile KDE kullanıyorum bir kaç ay oldu GNOME'den daha az bir ram ve işlemci kullanımı var gibi geliyor bana (:
Açılışta 250 MB ile başlıyor genelde 500MB civarı kullanıyor RAM'i, çok fazla zorlarsam sistemi 700 MB ram kullanıyor, onun üstüne çıkmadı daha (:
What happens when I become main source of a pain!!!

heartsmagic

Alıntı yapılan: bilgisever - 17 Nisan 2012 - 00:00:58
Gitiikçe kısıtlanan kullanıcılar büyük hızla ubuntudan kopuyor ama canonical kafasına göre devam ediyor e tabi ona gerekli olan ücretsiz deneyecek belli bir miktar kişi olsa yeter sonuçta yarın satacak olsa bu kişilerin arge ücretini ödemen istediği ürünü geliştirmiş olacak Özgürlükte neymiş yaşasın zorbalık ve kısıtlamalar. Hatta kısıtlanmaktan hoşlanan bir kesim yok değil, tamamen özgür ve serbest olmak kimisine cidden çok fazla geliyor.

Çok şey söylenirdi de söylemeyeyim. Kaynak açık, geliştirilmeye müsait, saklı yok, gizli yok. Buna zorbalık diyenin ben niyetinden şüphelenirim. Tekrar edeyim, geliştiriciler de özgürdür ve uygulamalarını istedikleri gibi yönlendirebilirler. Memnun olan kullanır, memnun olmayan kullanmaz konu bu kadar basit. Çok memnun olmayan da varsa, elinden geliyorsa tutar geliştirir. Benim gibi geliştirmek elinden gelmiyorsa da insanlara yardım eder. Kaynağı açık bir şey için tutup zorbalık yapılıyor denilince insan bir garip oluyor.

Şu kadar sene birileri zorbalık! yapmadı da ne oldu? Linux dağıtımları piyasanın yüzde kaçına girdi? Adam çıkarttığı aygıta USB girişi koymaz ancak peynir ekmek gibi satar. Onu kullananlarsa  sanki uzaydan gelmiş elit muamelesi görür. Birileri kendi yöntemleriyle bir şeyler geliştirir, ona yön verir zorba olur... Ne de değişmiş zorbalık kavramı.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bilgisever

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Nisan 2012 - 15:07:04
Alıntı yapılan: bilgisever - 17 Nisan 2012 - 00:00:58
Gitiikçe kısıtlanan kullanıcılar büyük hızla ubuntudan kopuyor ama canonical kafasına göre devam ediyor e tabi ona gerekli olan ücretsiz deneyecek belli bir miktar kişi olsa yeter sonuçta yarın satacak olsa bu kişilerin arge ücretini ödemen istediği ürünü geliştirmiş olacak Özgürlükte neymiş yaşasın zorbalık ve kısıtlamalar. Hatta kısıtlanmaktan hoşlanan bir kesim yok değil, tamamen özgür ve serbest olmak kimisine cidden çok fazla geliyor.

Çok şey söylenirdi de söylemeyeyim. Kaynak açık, geliştirilmeye müsait, saklı yok, gizli yok. Buna zorbalık diyenin ben niyetinden şüphelenirim. Tekrar edeyim, geliştiriciler de özgürdür ve uygulamalarını istedikleri gibi yönlendirebilirler. Memnun olan kullanır, memnun olmayan kullanmaz konu bu kadar basit. Çok memnun olmayan da varsa, elinden geliyorsa tutar geliştirir. Benim gibi geliştirmek elinden gelmiyorsa da insanlara yardım eder. Kaynağı açık bir şey için tutup zorbalık yapılıyor denilince insan bir garip oluyor.

Şu kadar sene birileri zorbalık! yapmadı da ne oldu? Linux dağıtımları piyasanın yüzde kaçına girdi? Adam çıkarttığı aygıta USB girişi koymaz ancak peynir ekmek gibi satar. Onu kullananlarsa  sanki uzaydan gelmiş elit muamelesi görür. Birileri kendi yöntemleriyle bir şeyler geliştirir, ona yön verir zorba olur... Ne de değişmiş zorbalık kavramı.
UBUNTU AVUKATIMIYDINIZ ACABA tek yaptığınız bu da gördüğüm kadarı ile. Nasıl ki geliştiriciler istediğini geliştirmekte özgürse bende istediğimi düşünmekte ve düşündüğümü dile getirmekte en az o kadar özgürüm. Hakaret etmediğime göre sorun yok diye düşünüyorum.
Yönetim notu: İmzalarda da hakaret içerikli ifadeler kullanmak yasaktır.

KemalALKIN

heartsmagic
Abi galiba usb yok derken aklıma bir tek Apple'ın Thunderbolt kullanması geldi ancak usb girişte kullandığını incelemiştim.

bilgisever
Dostum burası ubuntu forumu olunca haliyle daha çok ubuntuya gönül veren kişiler görüşlerini bildiriyor :). Mesela ben bütün sistemlere bir lafım vardır :D
Aynen şöyle:
Alıntı YapMicrosoft Tekeli Bitmez | Apple Büyümesi Bitmez | Linux Gelişmesi Bitmez | BSD Ortalıkta Görünmez
Bunu sezinlemişim kişisel olarak :).
Benim için Unix olsun ne olursa olsun çok severim desteklerim eksiği varsa belirtirim aynı Pardus konusunda dediklerimin arkasında olduğum gibi :D. (Windows harici unix sistem yapısı zaten.)
Lütfen daha fazla uzatmayalım altı üstü bir sanal sistem :).
www.tckemal.ist

heartsmagic

@bilgisever şimdilik bir süre sessiz kalacak, kararı veren de ben değilim orası ayrı ancak sanırım isabetli olmuş.

Ben avukat değilim, tek yaptığımın bu olduğundan da şüpheliyim. Eğer forumda sadece avukatlık yaptığımı çoğunluk söyleyecek olsa zaten çoktan çeker giderdim. Buradaysam eğer emin ol çok insan gördüm senin gibi eleştiri getiren. Birçoğu yok buralarda, bizler hâlâ devam ediyoruz bu mesnetsiz eleştirilerin karşısında durmaya. İster avukat densin adımıza ister başka bir şey.

@bilgisever, eleştirme hakkına sahipsin. Peki seni eleştirme hakkına biz sahip değil miyiz? Özgürüz madem, istediğimizi konuşabiliyoruz değil mi? Sen konuştun, ben konuştum. Bir eleştiri getirdin Ubuntu'ya ve Canonical'a, ben de eleştiriyi eleştirdim ve neden eleştirdiğimi yazdım. Avukatlık suçlaması yapacağına fikirlerini savunsan daha iyi değil miydi? Hani biri bu şekilde bağıra bağıra konuşunca (büyük harf bağırma anlamına gelir) daha farklı düşünür karşı taraf.

Döndüğünde cevap verirsin artık, beklerim özgürce tartışma yapmayı.

@KemalALKIN, söylediğin şey değil benim kastettiğim. Yaygarası çok oldu dünyada, azıcık araştırmayla bulabilirsin: Ipad2 kendisi. Tabi bu yok diye sövüp saymama gerek yok, kişisel tercih olarak satın almamayı, kullanmamayı tercih ediyorum.

KemalALKIN

@heartsmagic
Abi bu masaüstü konusunda denk geldiğim ikinci böyle durum :D. Sonunda eleştiri dozunu arttıranlar veya yorumları uygun olmayanlar gitmiş oluyor. Geri de dönmüyorlar :D. İnşallah başkasıda bir hata yapmaz ve böyle bir durum yaşamadan mutlu yaşarız :).
www.tckemal.ist

kalkan1973

Yeni laptop'umun masaüstü görüntüsü. Free DOS aldım. Direkt DEbian kurdum.

KemalALKIN

@Mustafa Kalkan
Abi muhteşemsin iyi yapmışsın. Bakıyorum siyah renkleri seviyorsun benim gibi. Benim bilgisayar ekranım koyu karbon gibi siyahlarda ve renklerde dalgalanma yapmasa bende çok severim :D. Renk cümbüşündeyim :D.
www.tckemal.ist

arpia

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 18 Nisan 2012 - 22:58:57
http://files.myopera.com/kalkan1973/albums/10535002/EkranGoruntusu%20-%202012-04-18%2022%3A49%3A16.png

Hayırlısı olsun, iyi günlerde kullan. Debian yakışmış :)

zembela

Alıntı yapılan: EgeOz1999 - 15 Nisan 2012 - 14:09:46
Buda benim Chakra'mdan:

Duvar kağıdınızı alabilirmiyim? Chakra yazısı olmadan bulmama mümkünmü?

Yönetim Notu : Lütfen "wallpaper" kelimesi yerine Türkçe karşılığını kullanalım.

Quaoar

Alıntı yapılan: zembela - 19 Nisan 2012 - 17:32:59
Alıntı yapılan: EgeOz1999 - 15 Nisan 2012 - 14:09:46
Buda benim Chakra'mdan:

Duvar kağıdınızı alabilirmiyim? Chakra yazısı olmadan bulmama mümkünmü?

Yönetim Notu : Lütfen "wallpaper" kelimesi yerine Türkçe karşılığını kullanalım.
Maalesef o Chakra'nın öntanımlı duvar kağıdı olduğundan chakra yazısı olmayanını veremem.Fakat isterseniz yazısı olanını verebilirim.

kalkan1973

Alıntı yapılan: arpia - 19 Nisan 2012 - 08:39:51
http://files.myopera.com/kalkan1973/albums/10535002/EkranGoruntusu%20-%202012-04-18%2022%3A49%3A16.png

Sağolun teşekkür ederim. FreeDos aldım kaptopu. 150 ile 200 TL arası fiyat farkediyor. Sakın windowsla birlikte almayın.Zaten işyerimde gına geldi sistem çökmelerinden...

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Nisan 2012 - 10:43:40
@bilgisever şimdilik bir süre sessiz kalacak...

Not düşmüş olalım, arkadaş artık tamamen sessiz kalacak.

alquirel

Lütfen alıntılarımızda ekran görüntülerini dahil etmeyelim, bağlantı şeklinde bırakalım.
Niye bunu ricâ ediyoruz : Başlığın okunurluğunu azaltıyor ve sayfanın yüklenmesini geciktiriyor mâlesef.

KemalALKIN

alquirel
Aynen dalgınlığa gelmezsem asla yapmıyorum :D. Heleki BTK'nın emri/dürtmesi ile 1mbit adil kullanım olayıda aktif olunca :D. Daha kötü oluyor :D.
www.tckemal.ist

arpia

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 19 Nisan 2012 - 21:49:06
Alıntı yapılan: arpia - 19 Nisan 2012 - 08:39:51

Sağolun teşekkür ederim. FreeDos aldım kaptopu. 150 ile 200 TL arası fiyat farkediyor. Sakın windowsla birlikte almayın.Zaten işyerimde gına geldi sistem çökmelerinden...

Aynı dertten müzdaribiz. Bu yazıyı yazarken, sol tarafımda kurulum yapıyorum :( Gerçi bu sistem çökmesi değil, sonuçta bir şekilde ayağa kaldırılıyor o kadar çamur atmayayım ama :) Bizim durum Oracle'a bağlı SSL hatası. Ne olduğu belirsiz birşey, neyse.
Kesinlikle FreeDOS yada Linux ile gelen bir notebook bizim için çok daha mantıklı. Kullanmayacağım işletim sistemine neden lisans parası vereyim :)

carisma

Rbbt

Bu da benden olsun (:

arpia

@Rbbt upload ettiğin yerde sıkıntı var sanırım. Arch gördüm sevindim ama bakamıyorum :)

Rbbt

arpia

kalkan1973