[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 60 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalkan1973

Uğraşa uğraşa sonunda conky lua işini becerebildim. Kod yazmaktan dalgınlaşmaya başladım yaa. :)
Evde İşte her yerde Linux

emrehit

bilgisever

Alıntı yapılan: empax - 10 Nisan 2012 - 15:10:44
Gnome 2... Özlemişim.
(Zorin OS)

Bende ZorinOS kurdum 20-25 gündür . Gerçektende gnome2 çok hoşmuş bende çok beğendim.
Yönetim notu: İmzalarda da hakaret içerikli ifadeler kullanmak yasaktır.

decent

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

decent

Alıntı yapılan: Felâsife - 12 Nisan 2012 - 12:46:58
Yani  ;)
Dolphin çok hoş görünüyor, tebrikler  :)

Teşekkür ederim usta, müsaadenle küçük bir düzeltme yapmak isterim;
Ekran görüntüsündeki Dolphin değil Marlin' dir. :)

Felâsife

Marlin mi? o neymiş yav,  ;D ama güzel görünüyor hakkını vermek lazım.  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Linux

win8, win8 diye tutturdular, bir övmeler, bir övmeler. dedim neymiş neyin nesiymiş bu : ) indirip bir test edeyim dedim, ancak arayüzde şu ufak kutucuk dışında win 7'den hiç bir farklı olmadığını görüp, sağ tuş sil dememle son buldu.

o halde ne diyoruz ? iyiki varsın linux : )

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

kalkan1973

Alıntı yapılan: Linux - 12 Nisan 2012 - 15:21:35

win8, win8 diye tutturdular, bir övmeler, bir övmeler. dedim neymiş neyin nesiymiş bu : ) indirip bir test edeyim dedim, ancak arayüzde şu ufak kutucuk dışında win 7'den hiç bir farklı olmadığını görüp, sağ tuş sil dememle son buldu.

o halde ne diyoruz ? iyiki varsın linux : )

Herhalde yani. Ben windows 7 yi de sevmemiştim zaten. 8 de sadece tablet PC ler için dokunmatik METRO arayüz ilave dilmiş. O da tanıtım sırasında kilitlenmiş. Başka tablet PC getirtilmiş.Neyse Linux'a alışmışım. yaklaşık pişyasa değeri 600 TL tutan tüm şahsi lisanslarımı işyerime devrettim.4 yıldır windows kullanmıyorum. Evde...
Evde İşte her yerde Linux

KemalALKIN

Alıntı yapılan: sezmen - 12 Nisan 2012 - 15:24:09

Kubuntu 11.10 + KDE 4.8.2
@sezmen :
Dostum/abim/arkadaşım/kardeşim http://kde.org/announcements/ burada 4.8.1 sürümü mevcut; 4.8.2 olan sürüm sizde ya yanlış yazım yada geliştirme sürümü galiba.
www.tckemal.ist

KemalALKIN

www.tckemal.ist

sezmen

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 13 Nisan 2012 - 11:03:31
Alıntı yapılan: sezmen - 12 Nisan 2012 - 15:24:09

Kubuntu 11.10 + KDE 4.8.2
@sezmen :
Dostum/abim/arkadaşım/kardeşim http://kde.org/announcements/ burada 4.8.1 sürümü mevcut; 4.8.2 olan sürüm sizde ya yanlış yazım yada geliştirme sürümü galiba.

yanlış yazım veya geliştirme sürümü olması gibi bir hata yok. 2 gün önce güncelleme ile 4.8.2 sürüme terfi etti KDE. işte sürüm bilgisi burada;
Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

arpia

98 yıllarında favorim KDE olmasına rağmen çok uzun yıllardır KDE ye tekrar ısınamadım. Hiç sevmiyorum artık KDE yi.
Kullanım açısından KDE yi hiç tercih etmememe rağmen, burada KDE kullanan arkadaşları tebrik ediyorum, gerçekten güzel çalışmalara imza atmışlar :)
Openbox, gnome iyi ama bir çok kişinin aksine unity ile de aram çok iyi, pek bi sevdim kendilerini. Vaz geçesim yok :)

Quaoar

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

amon-ra

zembela

carisma

Alıntı yapılan: decent - 16 Nisan 2012 - 09:13:57
Unity ile yola devam:

Sizin bu yan panel mesela Firefox tam ekran açınca kayboluyor kapatıncada masaüstüne böyle geri geliyormu ?
Bende bir türlü olmuyorda.
Ya hep kalıyor ya hiç gitmiyor

juggle

@Mustafa Kalkan masaüstünüzü çok beğendim. Benim niye böyle bir masaüstüm yok diye çok iç geçiriyorum! :)
what goes around comes back around

decent

Alıntı yapılan: carisma - 16 Nisan 2012 - 21:54:55
Sizin bu yan panel mesela Firefox tam ekran açınca kayboluyor kapatıncada masaüstüne böyle geri geliyormu ?
Bende bir türlü olmuyorda.
Ya hep kalıyor ya hiç gitmiyor

12.04 ile birlikte pencere tam ekran olunca veya pencere Unity panele temas edince ekrandan kaybolması özelliği kaldırıldı.
Ya hep görünür, ya da otomatik gizleme şeklinde kullanabiliyoruz.
Tabii Ubuntu finalde ve yeni Unity sürümlerinde ne gelir, onu zaman gösterecek.

bilgisever

Gitiikçe kısıtlanan kullanıcılar büyük hızla ubuntudan kopuyor ama canonical kafasına göre devam ediyor e tabi ona gerekli olan ücretsiz deneyecek belli bir miktar kişi olsa yeter sonuçta yarın satacak olsa bu kişilerin arge ücretini ödemen istediği ürünü geliştirmiş olacak Özgürlükte neymiş yaşasın zorbalık ve kısıtlamalar. Hatta kısıtlanmaktan hoşlanan bir kesim yok değil, tamamen özgür ve serbest olmak kimisine cidden çok fazla geliyor.
Yönetim notu: İmzalarda da hakaret içerikli ifadeler kullanmak yasaktır.