[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 58 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 25 Aralık 2011 - 13:38:08
Yani bana tekrar KDE yükleteceksiniz ya... :)
KDE hem ayarı kolay hem özelleştirmesi, hem de görsel bir şey :).
Şu Ocak ayında kaçında çıkar bilemem KDE 4.8 final çıkacak ve birkaç haftayada PPA deposuna girer (çıkınca) biz de bakarız tadına :).
www.tckemal.ist

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 25 Aralık 2011 - 19:59:26
Debian sever abimiz/kardeşimiz/abimiz kde sistemde biraz özelleştirme güzel olurdu :). Resmi de değiştirmişsiniz tespit ettim. :D
www.tckemal.ist

eribol

Resimleri alıntılarken resmi gizleyen bir eklenti yok mudur acaba? Boşuna yer kaplıyor, sanırım ricalar da etki etmiyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: eribol - 25 Aralık 2011 - 21:39:27
Resimleri alıntılarken resmi gizleyen bir eklenti yok mudur acaba? Boşuna yer kaplıyor, sanırım ricalar da etki etmiyor.
O eklenti spoiler ise ve varsa kullanırız bu arada kaldırdım resmi. Ricaları umursamama durumum asla olmaz.
www.tckemal.ist

kalkan1973

Özelleştirme fazla beceremiyorum. Genelde kendi ihtiyacıma göre yapıyorum. Tabi sanatkar ruhumuz el becerimiz olmayınca fazla açığa çıkamıyor. :) Debian konusunda ise kafama ve gönlüme yatan tek dağıtım... Vazgeçemiyorum. Kaç defa denediysem de Debiansız yapamadım. :)

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 25 Aralık 2011 - 21:52:45
Özelleştirme fazla beceremiyorum. Genelde kendi ihtiyacıma göre yapıyorum. Tabi sanatkar ruhumuz el becerimiz olmayınca fazla açığa çıkamıyor. :) Debian konusunda ise kafama ve gönlüme yatan tek dağıtım... Vazgeçemiyorum. Kaç defa denediysem de Debiansız yapamadım. :)
Çay sevgimiz de var değil mi? :) Zaten Ubuntu sistemi de Debian üstüne kurulu ancak Debian'ı aştı. Debian babası :D Yok yahu becereksizlik değildir sizinki, sizin için zevkinize uygun sade, gösterişi sevmeyen bir görünüm yetiyor :).
www.tckemal.ist

kalkan1973

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 25 Aralık 2011 - 21:55:30
Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 25 Aralık 2011 - 21:52:45
Çay sevgimizde var dimi :). Zaten ubuntu sistemde debian üstüne kurulu ancak debian'ı aştı. Debian babası :D. Yok yahu becereksizlik değildir sizinki, sizin için zevkinize uygun sade, gösterişi sevmeyen bir görünüm yetiyor :).

Aynen öyle. Sade ve kullanışlı olmalı benim için. Ama sizlere baktıkça bir şeyler yapmak istiyorum ama sizin kadar yapamıyorum.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 25 Aralık 2011 - 22:10:12Aynen öyle. Sade ve kullanışlı olmalı benim için. Ama sizlere baktıkça bişeyler yapmak istiyorum ama sizin kadar yapamıyorum.

Valla ben de baktıkça yapmak istiyorum. Senline aynıyım ya :) ; BSD uzmanı fesalfase (yanlışsa özür) (Felâsife) abimiz gibi değilim. Demek ki uzman değilim :D. Bir şu conky işini çözersem çok iyi olacak :D. Bütün oylar ona bağlı :D. Bir şey sorayım siz buradayken, çekirdek sürümü, ekran kartı sürücüsü sürümü ve paket işlerini Ubuntu paketlerinden halledebiliyor musunuz, sorun yapıyor mu?
www.tckemal.ist

kalkan1973

Özgürlük savaşçıları geliyor. Çekilin yoldan.  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Aralık 2011 - 22:21:45

Deb paketleri üzerinden de yapabiliyorum. Ama Debian yansılarından alıyorum paketleri. İster sürücü ister program ister kernel... Fark etmiyor. Deb paketi olduktan sonra sorun çıkmıyor. Hem bunları Ubuntu'da da kullanabiliyorum.

kancass

Benim minimal masaüstüm.
Peppermint two ve adeskbar.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Felâsife

Alıntı yapılan: eribol - 25 Aralık 2011 - 21:39:27
Varmış, Remove Images from quotes
Ayrıca SMF de yerleşik bir özellik olarak iç içe alıntılar da engellenebiliyor.

İletileri ve Konuları Yönet > İleti Ayarları > Alıntı yaparken içiçe olan alıntıları kaldır.

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 25 Aralık 2011 - 22:15:03
.. BSD uzmanı fesalfase (yanlışsa özür) abimiz gibi değilim. ..

Estağfurullah zararı yok, orijinal bir isim bulmuşsun.  ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

heartsmagic

Alıntı yapılan: Felâsife - 26 Aralık 2011 - 00:38:19
Ayrıca SMF de yerleşik bir özellik olarak iç içe alıntılar da engellenebiliyor.
İletileri ve Konuları Yönet > İleti Ayarları > Alıntı yaparken içiçe olan alıntıları kaldır.

Bunu bir gözlemleyelim bakalım :)
Teşekkürler.

Diğer eklentiyi şimdilik bekletelim, ricalar iş görecektir. Eğer fazlaca sıkıntı olursa onu da deneriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Aralık 2011 - 21:00:22
Bunu bir gözlemleyelim bakalım :)
Teşekkürler.

Diğer eklentiyi şimdilik bekletelim, ricalar iş görecektir. Eğer fazlaca sıkıntı olursa onu da deneriz.
Ricanızı sıkıntı yapmıyoruz, bilmiyoruz/unutuyoruz tek problem bu. ;)
www.tckemal.ist

speakerXXL

eribol

Cinnamon gerçek bir gnome çatallaması. Güzelmiş. Tutulacağını düşünüyorum.

speakerXXL

Alıntı yapılan: eribol - 27 Aralık 2011 - 16:49:09
Cinnamon gerçek bir gnome çatallaması. Güzelmiş. Tutulacağını düşünüyorum.
İlk duyrulduğu günden beri kullanıyorum. Birkaç hata mevcut ama kullanımı çok hoşuma gitti. İlk versiyonda menü kilitleniyordu sürekli, şimdi bu sorun çözüldü. Panele başlatıcı ekleyebiliyoruz artık, simgeleri gözükmese de çözülmeyecek bir sorun değil gibi. Henüz alfa sürümünde sayılsa da Gnome Shell 3.2 kullanılarak çatallandığı için belli bir olgunluk düzeyine gelmiş durumda. Geliştiriciler özelleştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyorlar. Yakında menüden panele ve masaüstüne kısayol eklemek mümkün olabilir.

agritux

Evet gerçekten güzelmiş :) bu arada mint de güzel duruyor :)

gnome shell mi o masaüstündeki acaba?

alquirel

Alıntı yapılan: agritux - 27 Aralık 2011 - 17:02:38
gnome shell mi o masaüstündeki acaba?

Shell ama Shell değil :)
Mint'in kurucusundan Shell çatallaması, adı Cinnamon. Gnome 2'deki özellikleri tekrar sunacak şekilde geliştirilecekmiş.
Mesela panelin konumunu, arkaplanını, yüksekliğini ayarlayabilme gibi. Ayrıca Shell'e ait panel de kaldırılmış.

Ubuntu'da kurulumu tam beceremedim, Mint de kullanmıyorum, aslında bunu kullanabilmek isterdim. ;)

speakerXXL

Alıntı yapılan: alquirel - 27 Aralık 2011 - 17:20:15
Ubuntu'da kurulumu tam beceremedim, Mint de kullanmıyorum, aslında bunu kullanabilmek isterdim. ;)

Cinnamon Masaüstünü Ubuntu 11.10'a kurmak için buradaki anlatımı deneyebilirsiniz.

agritux

Kendimi çok cahil hissettim :) o panel ve menüyü Cinnamon zannettim ben. Tam göz atamadım. Teşekkürler açıklama için.

alquirel

Alıntı yapılan: speakerXXL - 27 Aralık 2011 - 17:36:03
Cinnamon Masaüstünü Ubuntu 11.10'a kurmak için buradaki anlatımı deneyebilirsiniz.

Teşekkür ederim bağlantı için. Şu an Cinnamon üzerinde yazıyorum. Henüz yolun başında da olsa güzel olmuş.
Yalnız şimdilik tema desteği sıkıntısı var gibi. Bazı öğeler için bilindik Shell temaları yetersiz kalıyor. (Menu gibi)

Bir de panel tercihleri gelirse tam olur ;)

Alıntı yapılan: agritux - 27 Aralık 2011 - 17:50:29
Kendimi çok cahil hissettim :)

Estağfurullah, Gnome tarafında işler hızlı yürüyor :P

Sherlock Holmes

N_st_lj_ ekleyeyim. . ,)

Rbbt

KDM Giriş Ekranı

Açılış Ekranı

Masaüstüm (:   ;D Little Devil  ;D 

What happens when I become main source of a pain!!!