[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 58 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

sema

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 31 Mayıs 2011 - 09:16:32
Aldığınız hatayı saymakta zorlanıyorum :) Ayrıca 2. resimdeki duvar kağıdını ben de kullanıyorum.

Evet, oldukça fazla hata aldım. Mavi erkan bile aldım. Şimdi gayet iyi. Duvar kağıdını @mehmetux paylaşmıştı, ben de oradan almıştım. Buradan da teşekkür etmiş olayım vesilenizle.
susema

confickerbelasi

ubuntu ve mavi ekran? mavi ekranı özleyince win98se olan pcyi çalıştırıyorum yada virtual box'a kuruyorum ve mavi ekran...

sema

İşin aslı şöyle, mavi ekran değil aslında ama ben o heyecanla o çok ünlü mavi ekranlardan zannetmiştim, sonradan baktım ki ekran görüntüsüymüş :) Mavi ekran sandığım için masaüstü görüntüsünü de almıştım.

susema

confickerbelasi

ubuntu ve mavi ekran birbirine çok uzak kavram bill amcanın windows'una özgü.

mehmetux

@susema duvar kağıdı güzelmiş, rica ederim. :)
Openbox merakı ile Crunchbang denedim gerçekten çok beğendim ama güncellemeden sonra kurduğu adı içerisinde dmz geçen linux kerneli ile bir sürü hata yaşadım. Ubuntu ile openbox denedim takıldığım bazı noktalar var openbox kullanan arkadaşlara sorayım:
1- Kullandığınız panel hangisi? pypanel kurmayı denedim ama depolarda yok.
2- Masaüstünde klasörler ve dosyaları nasıl gösterebilirim? Thunar ile mümkün değil sanıyorum, pcmanfm ile yapılabileceğini okudum ama anlatım bayağı eski işin içinden çıkamadım.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

ikia

Alıntı yapılan: mehmetux - 31 Mayıs 2011 - 20:14:21
Openbox merakı ile Crunchbang denedim gerçekten çok beğendim ama güncellemeden sonra kurduğu adı içerisinde dmz geçen linux kerneli ile bir sürü hata yaşadım. Ubuntu ile openbox denedim takıldığım bazı noktalar var openbox kullanan arkadaşlara sorayım:
2- Masaüstünde klasörler ve dosyaları nasıl gösterebilirim? Thunar ile mümkün değil sanıyorum, pcmanfm ile yapılabileceğini okudum ama anlatım bayağı eski işin içinden çıkamadım.

1-tint2 panel kullan.
2-Masaüstü simgeleri için iDesk kullanabilirsin.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

leica

Alıntı yapılan: mehmetux - 31 Mayıs 2011 - 20:14:21

1- internetten takip ettiğim kadarıyla openbox kullanıcılarının genelinden fazlası tint2 panel kullanıyor. bende tint2 kullanıyorum.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,27262.msg331891/topicseen.html#msg331891
bu başlıkta çeşitli tint2 panel seçenekleri var.
~/.config/tint2/tint2rc
dosyasınız düzenleyerek istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz.

bunun yanında * tabi ki pek çok panel seçeneği var. şuan aklıma gelenler ; xface-panel, bmpanel, lxpanel , pypanel

2 openbox kullanırken herhangi bir simge ihtiyaçı hissetmediğim için bu konuda pek bilgim yok ancak bildiğim kadarı ile openboxta çalışan pek çok başlatıcı var. bazıları ; idesk, wbar, wmdrawer, bbdock, tabble

iyi bir openbox deneyimi yaşamak istiyorsanız kesinlikle archbang öneririm. kendisi arch tabanlı ancak kurulumu archtan daha kolay. eğer ingilizce biliyorsanız bu daha da kolaylaşıcaktır. ayrıca  ihtiyaç duyacağınız pek çok şey öntaramalı olarak geliyor.

mehmetux

Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

if

XRumer

Huzurlarınızda Mageia 1.0 (Resmi büyütmek için üstüne tıklayın ya da bakmak ve indirmek için sağ tıklayıp yeni sekmede açın)

decent

Geany

Ubuntu 11.04 & Fedora 15 & Mint 11 & Snow Leopard'ın ardından CrunchBang'ı denedim. İyi ki de yapmışım. Favori listemde yerini aldı :)

Kurulumunu yeni bitirdiğim CrunchBang'den bir görüntü, denemenizi tavsiye ederim ;

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Oburix

empax

Hatira olsun diye :)
Conky degil @Oburix, Screenlets - circle sensor kullandim.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

amon-ra

furkankalkan

Alıntı yapılan: XRumer - 01 Haziran 2011 - 10:39:31
Huzurlarınızda Mageia 1.0 (Resmi büyütmek için üstüne tıklayın ya da bakmak ve indirmek için sağ tıklayıp yeni sekmede açın)

temanız çok güzel duvar kağıdınız da öyle. Bence Mageia bu temayla gelmeli hatta simge setine de el atılsa süper olur :D
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

özgürubuntu

Alıntı yapılan: Özer Yenihayat - 01 Haziran 2011 - 23:59:46
Ubuntu 11.04 & Fedora 15 & Mint 11 & Snow Leopard'ın ardından CrunchBang'ı denedim. İyi ki de yapmışım. Favori listemde yerini aldı :)

Kurulumunu yeni bitirdiğim CrunchBang'den bir görüntü, denemenizi tavsiye ederim ;

@Özer arka planını rica edebilir miyim?

sema

susema

Geany

fthzcn