[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 66 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmtk

badhero

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

confickerbelasi

pardus2011 32-64bit? ram kaç? ram kullanımı toplam ram miktarına uaşınca hdd işlemleri artıp sapıtıyormu? ram 1,5Gb mesala kullanılan 1,3-1,4Gb olunca bu 64bit ve 32bt ilede olabiliyor ramler a-data 512Mb kingston 1Gb.

kalkan1973

Alıntı yapılan: confickerbelasi - 07 Şubat 2011 - 01:43:26
pardus2011 32-64bit? ram kaç? ram kullanımı toplam ram miktarına uaşınca hdd işlemleri artıp sapıtıyormu? ram 1,5Gb mesala kullanılan 1,3-1,4Gb olunca bu 64bit ve 32bt ilede olabiliyor ramler a-data 512Mb kingston 1Gb.

Ram çok kullandığını daha önce de duymuştum. Fakat bende bahsettiğiniz sorunlar çıkmadı hirçbir zaman... DELL laptop var bende 2 GB RAM 250 GB harddisk var. 64 bit PARDUS 2011 kurulu...Ne yavaşlama ne donma ne sapıtma yaşamadım... Fakat eski donanımlarla yeterli de olsa sorun çıkarabilir... Gözlemlerim bu yönde...

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zeitgeist

heartsmagic

Ayrıca utanarak söylüyorum, Takeshi Kitano'yu bu filmle beraber tanımıştım. Oyunculuğu bir yana bana daha çok zevk veren yönü yönetmenliğidir.

kalkan1973

MAC OS X teması AWN  LEOPARD duvar kağıdı...

zeitgeist

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Şubat 2011 - 21:09:57
Ayrıca utanarak söylüyorum, Takeshi Kitano'yu bu filmle beraber tanımıştım. Oyunculuğu bir yana bana daha çok zevk veren yönü yönetmenliğidir.

Tesadüfün bu kadarı; benim için de aynı durum geçerli.  :)  Bir ara Kitano ismi geçen tüm materyalleri edinmek için uğraşmıştım, hala izlemediklerim arşivinde bir kısmı bekliyor.  ;)

gokhanyildiz

agritux

kalkan1973

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 09 Şubat 2011 - 02:13:21
@Mustafa Kalkan ayıptır sorması. Hergün format mı atıyorsun? :)

Bende şelet bir veled var... :) Dikkat etmezsem  hafyada bir bozuluyor sistem... Oyun oynayacam diye çökertebiliyor... Genelde değişik dağıtımlar ve yöntemler denerken kendim bozuyorum...

Elimde PARDUS, UBUNTU, DEBİAN, LİNUX MİNT, ARCH vs dolu...Deneme tahtasına döndü laptop... :)

kalkan1973

Alıntı yapılan: reis33 - 10 Şubat 2011 - 11:37:16

Alt paneli bu şekilde nasıl yapabildiğini anlatabilirmisin... Ben bi türlü beceremedim... Yapamadım....

heartsmagic

@zeitgeist, al benden de o kadar diyerek bu konu dışı muhabbete üzülerek ara vereyim diyorum :) Zira arkadaşların sıkça kullandığı bu başlığı baltalamış gibi hissettim kendimi :) Aynı zevkleri paylaştığımıza sevindim haliyle :)

aynshtein

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 10 Şubat 2011 - 14:19:41
Alt paneli bu şekilde nasıl yapabildiğini anlatabilirmisin... Ben bi türlü beceremedim... Yapamadım....

Ben epey uğraşmıştım. Şu şekilde:

Avant Window Navigator'a Docbarx eklentisini ve Lucido temasını kurman gerekiyor. Ondan sonra ayarlardan görünüm kısmında Lucido'yu seçip, paneli genişlet (Expand) seçeneğini işaretlemen lazım. Lucido'da aradaki boşluklar ayraç (Seperator) ile sağlanıyor... Dockbarx teması da sanırım Glassy seçilmiş...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

kalkan1973

Şu an işyerindeki bilgisayarımdayım... Bir deneyeyim bakalım yapabilecekmiyim.

Bu da evdeki DELL Laptopum...

kalkan1973

Ahhhhh Ahhhhh ne kadar yaşlanmışım..... Eğridir gölü civarı Cennet Bahçesi... Havuz kenarı... Sağdan ikinci benim... Tanışmış olalım bu arada... :)

reis33

@Mustafa Kalkan,
1991 de gitmiştim oralara, harika bir yer :)
Yaşlanmaya gelince, beyazları diyorsan onlar yaşlanmanın değil; tecrübenin göstergesi

[IMG]http://www.resimyukle.gen.tr/image-F14F_4D570744.jpg[/img]

kalkan1973

Vaaaavvvvv teşekkür ettim. Benimkisi erken yaşta ağardı...30 umda ağarmıştı... Yaş şimdi 37,5

Sitem