[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 69 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: guestwho - 24 Ocak 2011 - 16:27:20
Alıntı yapılan: XRumer - 24 Ocak 2011 - 12:33:34
Eğer konu KDE'yse ne Kubuntu ne Pardus ne Suse ne de Fedora'ya söz düşmez. Bu konuda Mandriva kraldır.

Forumdaki bazı kullanıcıların ileti sayısına bakıp aldanmamak gerekiyor. Görüldüğü üzere ileti sayısı 1.000 'in üzerindeki bazı kullanıcılar bile halen "kim kral" muhabbetinin ötesine geçebilmiş değil. Bu muhabbet ancak Linux'e yeni başlamış kullanıcıların karnını doyurur, bir de KDE konfigürasyonundan anlamayanların...
Arkadaş cümlenin başına "bence" eklemeyi unutmuş. Bu kadar da takılmamak lazım, herkesin hoşuna giden bir dağıtım vardır ama fanatiklik yapmamak lazım tabii ki. Bir de gerçekten bazı dağıtımlar bazı donanımlarla uyumlu çalışmayabiliyor, böyle durumlarda da kullanıcı tarafından sevilmiyor doğal olarak.

kalkan1973

KDE hakkındaki fikirlerim değişiyor mu ne...? KUBUNTU masaüstü KDE. Screenlets...
Evde İşte her yerde Linux

XRumer

Alıntı yapılan: guestwho - 24 Ocak 2011 - 16:27:20
Alıntı yapılan: XRumer - 24 Ocak 2011 - 12:33:34
Eğer konu KDE'yse ne Kubuntu ne Pardus ne Suse ne de Fedora'ya söz düşmez. Bu konuda Mandriva kraldır.

Forumdaki bazı kullanıcıların ileti sayısına bakıp aldanmamak gerekiyor. Görüldüğü üzere ileti sayısı 1.000 'in üzerindeki bazı kullanıcılar bile halen "kim kral" muhabbetinin ötesine geçebilmiş değil. Bu muhabbet ancak Linux'e yeni başlamış kullanıcıların karnını doyurur, bir de KDE konfigürasyonundan anlamayanların...

Arkadaşın dediği gibi başına "bence" eklemeyi unutmuşum. Ayrıca yazdığımı da tamamen yanlış anlayıp kızmışsınız bana. Ben hangi masaüstü daha iyidir muhabbetine girmedim. Hangi masaüstü hangi Linux dağıtımında daha başarılıdır, o konuda fikir belirttim.

guestwho

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 24 Ocak 2011 - 16:39:33
Arkadaş cümlenin başına "bence" eklemeyi unutmuş. Bu kadar da takılmamak lazım, herkesin hoşuna giden bir dağıtım vardır ama fanatiklik yapmamak lazım tabii ki. Bir de gerçekten bazı dağıtımlar bazı donanımlarla uyumlu çalışmayabiliyor, böyle durumlarda da kullanıcı tarafından sevilmiyor doğal olarak.
Alıntı yapılan: XRumer - 25 Ocak 2011 - 10:54:33
Arkadaşın dediği gibi başına "bence" eklemeyi unutmuşum. Ayrıca yazdığımı da tamamen yanlış anlayıp kızmışsınız bana. Ben hangi masaüstü daha iyidir muhabbetine girmedim. Hangi masaüstü hangi Linux dağıtımında daha başarılıdır, o konuda fikir belirttim.

@XRumer; öncelikle ifadenin doğru anlaşılması açısından cümlenin başına "bence" getirmene lüzum yok, zira kişisel görüşlerini belirttiğini "bence" siz de pekala anlayabiliyorum. İşin aslı rahatsız olduğum şeyi sen ve @Yiğit Ateş, tamamen yanlış anlamışsınız. KDE katedral mantığıyla geliştirilmiyor, KDE'nin geliştirilmesinde ve kullanılmasında her dağıtımın geliştiricilerine ve kullanıcılarına eşit söz hakkı düşer. Bu yüzden diğerlerine "söz düşmez" ifadesinin abartılı olduğunu düşünüyorum. Şayet "Mandriva kendine has görsel araçları sayesinde Linux ve KDE konfigürasyonunu daha da kolaylaştırıyor, bu yüzden benim tercih ettiğim dağıtımdır" demiş olsaydın buna ne gibi bir itirazım olabilirdi ki ? Düşüncelerini bu şekilde daha ılımlı bir üslupla ifade etmiş olsaydın bu tarz bir tepki göstermeme gerek kalır mıydı sence ?
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

XRumer

İşte o konuda haklısınız. Söz düşmez ifadesi abartılı bir ifadeydi, zaten kullanımı da yanlış, onun yerine Mandriva, KDE'yi en iyi sunan dağıtımdır, ya da KDE'yi çok daha kolaylaştırıyor, benim tercihimdir demeliydim. Özür dilerim.

guestwho

@XRumer; o halde ben de fazla kırıcı davrandıysam özür dilerim. :) İşin aslı topluluğa katkısı olan arkadaşları kırmaktan hiç hoşlanmıyorum.
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

XRumer

Alıntı yapılan: guestwho - 25 Ocak 2011 - 15:51:16
    @XRumer; o halde ben de fazla kırıcı davrandıysam özür dilerim. :) İşin aslı topluluğa katkısı olan arkadaşları kırmaktan hiç hoşlanmıyorum.

Ne kırması, gerekli bir uyarıydı.

emrehit

stratovarius

Bugün pardus 2011 daha fazla dayanamayıp yeniden kubuntuya dönmüşken ekleyelim. ;

Pardus 2011'lerin arasında kaybolacak anlaşılan.

badhero

@emrehit, tema, simge seti her şey çok güzel. Masaüstünü beğendim. :)

Sadece KDE'de şu plazma dedikleri şeyi sevmiyorum.

eribol

Oysa biz de plazma'nın esnekliğini seviyoruz. Sanırım Kde kullanan tüm arkadaşlar da benim gibi düşünüyor :)

Yiğit Ateş

Öyle düşünüyoruz da bir senin ekran görüntünü göremedik @eribol :D

eribol

Ben standardın dışına pek çıkmıyorum. Bilgisayarımın hızını kontrol etmek için ayrıca bilgisayarın işlemcisini yoran uygulamacıkları pek kullanmıyorum. Kur ayarla, kullan. Felsefem bu :)
[IMG]http://img262.imageshack.us/img262/9497/yigit.th.png[/img]

guestwho

Alıntı yapılan: eribol - 25 Ocak 2011 - 23:33:34
Oysa biz de plazma'nın esnekliğini seviyoruz. Sanırım Kde kullanan tüm arkadaşlar da benim gibi düşünüyor :)

Aslında plazma olayından hoşlanmayanlar daha ziyade "KDE 3.x" serisinin sadık kullanıcıları. :)

eribol

Alıntı yapılan: guestwho - 26 Ocak 2011 - 00:21:44

Aslında plazma olayından hoşlanmayanlar daha ziyade "KDE 3.x" serisinin sadık kullanıcıları. :)
Onlar muhafazakâr kullanıcılar, doğrudur :)

x x x x

kalkan1973

Bu işi öğreniyorum galiba... Zamanla daha iyi olacak inşaallah
Ah bir de üstteki siyah panel şeffaf olsa....

badhero

Alıntı yapılan: eribol - 26 Ocak 2011 - 00:29:27
Alıntı yapılan: guestwho - 26 Ocak 2011 - 00:21:44

Onlar muhafazakâr kullanıcılar, doğrudur :)

Hehe, öyleyiz. :) KDE3.x'lere laf yok.

kalkan1973

Arkadaşlar iui veya kötü..... Bir fikir beyan edebilirmisiniz.... Tavsiye falan...

confickerbelasi

pardus2011 64bt. ve esas
ubuntu10.10 maverick  amd64 başkasına gerek yok hdd içinde yerde yok zaten.