[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 56 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sem

Tıpkısının aynısı gibi olmuş... İlk başta ilgi çekmek için, kişilerin eski alışkanlıklarına hitaben olabilir =)... Ama orjinal görünümü tercih ederim =)

Bu arada GDM'yi kaldırıp şifre istemeden giriş yapabiliyorduk diye biliyordum, artık kaldıramıyor muyuz? O şekilde tam XP olur sanırım =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

rick

Umarım sadece kötü bir "fotoşop" şakasıdır... Ayrıca Canonical neden Ubuntu'yu Microsoft'a satsın ki?

plusnettr

Alıntı yapılan: Rick - 30 Eylül 2010 - 17:29:18
Umarım sadece kötü bir "fotoşop" şakasıdır... Ayrıca Canonical neden Ubuntu'yu Microsoft'a satsın ki?

Photoshop şakası değil GNOME XP temasıdır.  :D
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

rick

Alıntı yapılan: plusnettr - 01 Ekim 2010 - 18:42:54
Alıntı yapılan: Rick - 30 Eylül 2010 - 17:29:18

Photoshop şakası değil GNOME XP temasıdır.  :D
Şimdi araştırdım, sadece Windows'u özleyenler için bir temaymış. :) Neyse ki bari.

GAREZ

rick

plusnettr

Alıntı yapılan: GAREZ - 01 Ekim 2010 - 19:44:22
link var mı birine şaka yapmak için kullanılabilir...

http://ubuntu.online02.com/files/XpGnome.tar.gz adresinden paketi indirip içindeki install.sh ı çalıştırın. GDM teması düzenlemesini değişen GDMde göremezsiniz bu nedenle GDM aynen kalacaktır.
http://ubuntu.online02.com/node/14 adresinden detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz kolay gelsin.
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

GAREZ

stratovarius

Sıcağı sıcağına sabayon 5.4 Kde Masaüstüm;(Görselliğe sıra gelmedi hala)

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

serkanburda

eribol

qhareb

"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

agritux

@ qhareb  sistemlerinin her biri birbirinden güzel :) tebrikler.
ben pappermint deniyorum ama pek de aradığımı bulamadım :(
archbang kurdum da, neden vazgeçtiğimi hatırlayamadım :P

eribol

Güzel arkaplan resimlerini ekliyorsunuz madem bir adres verin biz de indirelim :) Ağzımızın suyu akıyor bakarken. Siyah, sisli olanı mesela olabilir :)

qhareb

Alıntı yapılan: agritux - 09 Ekim 2010 - 22:55:34
@ qhareb  sistemlerinin her biri birbirinden güzel :) tebrikler.

Teşekkür ederim. Aslında hepsi basit özelleştirmeler. Daha fazlasına bilgim yetmiyor. :)

Alıntı yapılan: eribol - 09 Ekim 2010 - 23:00:13
Güzel arkaplan resimlerini ekliyorsunuz madem bir adres verin biz de indirelim :) Ağzımızın suyu akıyor bakarken. Siyah, sisli olanı mesela olabilir :)

:D Sisli olan ve daha fazlası için geliyor:
http://gallery.artofgregmartin.com/
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

agritux

qhareb

Alıntı yapılan: agritux - 09 Ekim 2010 - 23:24:37
Opps tüm resimler güzel :) nereden buldun burayı :)

Bence de çok güzeller. :) Tamamen tesadüf eseri denk geldim. Fotoğraf sitelerini gezerken.
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

eribol

qhareb

Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

rick

@qhareb, tam istediğim gibi bir sisteminiz var. Ubuntu + Pardus + Arch kombinasyonu. :D En yakın zamanda ben de o hale çevireceğim.

qhareb

Alıntı yapılan: Rick - 09 Ekim 2010 - 23:48:48
@qhareb, tam istediğim gibi bir sisteminiz var. Ubuntu + Pardus + Arch kombinasyonu. :D En yakın zamanda ben de o hale çevireceğim.

Şu anda masaüstü PC'im de hem Ubuntu hem Pardus kurulu. Biri Gnome biri de Kde konusunda çok başarılı. Böylelikle her iki masaüstünü ve araçlarını tanıma ve takip etme şansım oluyor.
Daha önce Ubuntu kurulu olan dizüstüme de yeni heves ettiğim Arch'ı kurdum. Aslında şu anki bilgi düzeyim için biraz fazla ama en azından ilk kurulumda masaüstünü gördüm. :P
Artık yavaş yavaş öğrenerek üzerine koyayım diyorum. Arch ister istemez sizden Linux konusunda bilgili olmanızı istiyor. Ah bir de yeterli Türkçe kaynak olsaydı. Ne yapalım kaplumbağa adımlarıyla da olsa bir şeyler yapacağız. :)
Bu arada şu Pacman ne güzel bir araçmış ya resmen aşık oldum. :)
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

mgokay

rick

Henüz iki saat önce yüklediğim Ubuntu. İki saatte ne çok şey yükleniyor böyle...

Megatron

GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.