[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 52 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Megatron

GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.

Yiğit Ateş

Tema değil, alttaki bar Docky. Ayarlarını kurcalayarak sen de bu hale getirebilirsin :)

alquirel

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 18 Haziran 2010 - 21:13:30
Tema değil, alttaki bar Docky. Ayarlarını kurcalayarak sen de bu hale getirebilirsin :)

ya ben o docky nin başlatıcılarını sol tarafa yaslayamadım bir türlü, hangi ayarla yapılıyor o?

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Haziran 2010 - 22:50:58
Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 18 Haziran 2010 - 21:13:30

ya ben o docky nin başlatıcılarını sol tarafa yaslayamadım bir türlü, hangi ayarla yapılıyor o?
Ayarlarından panel moduna tik atınca aşağıyı tamamen kaplıyor.

agritux

stratovarius

ubuntuki lilith

stratovarius

agritux

serkanburda

özgürubuntu

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 17 Haziran 2010 - 18:10:49
Abi sistemi İngilizce'ye çevirmişsin :)

Yeni Ubuntu fontu Türkçe karakterleri henüz desteklemiyorda ondan Yiğit, Bir de söylemesi ayıp deviantart sayfama koydumda bu resmi o sebeple Tomboy'a ingilizce yazdım :)

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 21 Haziran 2010 - 14:03:36
Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 17 Haziran 2010 - 18:10:49
Abi sistemi İngilizce'ye çevirmişsin :)

Yeni Ubuntu fontu Türkçe karakterleri henüz desteklemiyorda ondan Yiğit, Bir de söylemesi ayıp deviantart sayfama koydumda bu resmi o sebeple Tomboy'a ingilizce yazdım :)
Ben de İngilizce'ye çevirdim de aynı sebepten mi onu merak ettim :) Docky'nin Gmail eklentisi Türkçe'de çalışmıyor, Emesene ifadeleri Türkçe'de görünmüyor. Nautilus-elementary yükledim, oradan gelen Türkçe çeviriler berbat. Sinirlerim zıplıyor :P

özgürubuntu

Alıntı yapılan: agritux - 19 Haziran 2010 - 01:09:00
Docky de o capa simgesini kaldiramiyor muyuz?

Alıntı YapDid you know that very recently Docky added the option to remove the Anchor icon from the dock? Oh yes!

OMG! reader kiwisoup e-mailed me over some instructions that I thought i'd paste here: -

Press ALT + F2
Type command "gconf-editor" and hit enter/return
Navigate to "apps/docky-2/docky/items/DockyItem" in the gconf-editor
Uncheck "ShowDockyItem"
Restart Docky
Et voilà! Anchor free Docky!
Terminal way
If you're lazy and want to do this via the terminal you can do so using the following commands. (Thanks to commenter dRewsus)
this command will turn the icon off:
gconftool-2 --type Boolean --set /apps/docky-2/Docky/Items/DockyItem/ShowDockyItem False
this will turn it back on:
gconftool-2 --type Boolean --set /apps/docky-2/Docky/Items/DockyItem/ShowDockyItem True
Remember that you will need to restart Docky to see the changes.
http://www.omgubuntu.co.uk/2010/04/remove-anchor-icon-from-docky.html

Çevireyim mi gerek var mı @agritux?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Haziran 2010 - 14:12:58

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 21 Haziran 2010 - 14:07:20
Ben de İngilizce'ye çevirdim de aynı sebepten mi onu merak ettim :) Docky'nin Gmail eklentisi Türkçe'de çalışmıyor, Emesene ifadeleri Türkçe'de görünmüyor. Nautilus-elementary yükledim, oradan gelen Türkçe çeviriler berbat. Sinirlerim zıplıyor :P

İngilizce yapınca GMail çalıştı mı? Türkçe kullanıyorken küçük bir hack yaparak GMail'i kullanabiliyorsun aslında ;
env LC_ALL=C docky
Uygulamalar sağ tık > Edit menus > Docky > Properties > Commands kısmına bu kodu girdiğinde, (System > Startup Applications kısmında da aynısını yapman gerek) Docky İngilizce oluyor ve GMail çalışıyor

agritux

özgürubuntu

Yiğit Ateş

Rhythmbox uyarısını nasıl bu hale getirdin abi, çok güzel olmuş :)

özgürubuntu

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Yiğit Ateş

Rhythmbox'tan Düzen > Eklentiler > Status Icon > Yapılandır > Bildirimler > Hiçbir zaman gösterme olarak ayarlarsanız sorun olmuyor.

Bu arada Covergloobus'u şu şekilde kurabilirsiniz:

sudo add-apt-repository ppa:gloobus-dev/covergloobus
sudo apt-get update
sudo apt-get install covergloobus