[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 56 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ns

Alıntı yapılan: ceylandag - 17 Nisan 2009 - 17:53:21
Alıntı yapılan: ns - 17 Nisan 2009 - 17:48:04
Alıntı yapılan: ceylandag - 15 Nisan 2009 - 14:32:54
Alıntı yapılan: xwes - 15 Nisan 2009 - 13:35:09
Alıntı yapılan: ceylandag - 15 Nisan 2009 - 13:20:38
Alıntı yapılan: xwes - 15 Nisan 2009 - 11:06:46
@ceylandag ,
Peki hep merak etmişimdir, siz masaustunu goster tuşuna bastiginizda bu screenletsler de kaybolmuyor mu?
Benim screenlets gibi programlari kullanmamamin tek sebebi var o da masaustunu goster tuşuna bastigimda onlarin da ortadan kaybolmasi. Yani sanirim onlari bir şekilde override olarak ayarlamak gerekiyor. Ancak ben şimdiye kadar hiçbirinde bu ozelligi bulamadim, ne screenlets, ne google gadgets ne de digerleri.
Her zaman kaybolur.
Tekrar bastığınızda geri gelir.

Teşekkür ederim ancak ende compizkurulu değil;Compiz kullanmyorum
Ben hallettim artik kaybolmuyor :)
Çozumu de şoyle; compiz settings managera giriyoruz, "widget"i devre dişi birakiyoruz. sonra general options'a girip 'Hide skip taskbar windows'un seçimini kaldiriyoruz. Ve boylece artik masaustunu goster dedigimizde screenletsler yerinde kaliyor.

@ceylandag eskilerde izzetguntalaz diye biri vardı bilmem bilir misin? boyle mesaj atanlara "fazla mesajı olana kurdela takmıyoruz "derdi. iyi derdi
Ne amaçla ne demek istediğinizi anlayamadım.
Açık ve net olarak  beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

tam olarak nerde geçtiğini bulayım belki anlarsın da gereksiz yere "engin tecrübe ve bilginizle" diyerek ukelalık etmezsin ve gereksiz mesajllar atmazsin diye düşündüm ama aradım aradım bulamadim. kusura bakma yanlış hatırlamış olabilirim...

inşallah memnun etmişimdir seni

temennim bugünlerde yeterince gergin olan forumda bu konuyu uzatmaman.benim ilk mesajm sadece uyarıydı(dost acı soyler mantığı).
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

umutubuntu

Alıntı yapılan: ALpAsya - 18 Nisan 2009 - 16:41:49
Alıntı yapılan: umutubuntu - 17 Nisan 2009 - 18:09:34

Duvar kağıdı burada.

Kendimi zevkli sanırdım. Hayal gücüme güvenirdim. Bütün tezimi çürütün. :P

Çok zevklisin gerçekten çok güzel bir masaüstü olmuş. Alkışı hak ediyorsun. ;)
Yok canım ne alkışı.
Linux bize imkan sağlıyor bizde yapıyoruz ;)

maxxblade

ns

umutubuntu

Her şey ortada aslında.
Cairo Dock ve her programa uygun tek tek seçilmiş Tux simgeleri.
CrystalXP.net sitesindeki Tux Factory bölümünde bulunan yaklaşık 150 sayfalık simgenin tek tek taranması :)

ns

o zaman duvarkağıdını ve bizde ubuntu amblemi olan yeri (sol üst köşe) nasil tux yaptığını isteyeyim:D

umutubuntu

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7780.0.html#top
http://www.gnome-look.org/content/show.php/think+open?content=101860

Menü butonu için; öncelikle menü çubuğunu kaldırıyoruz, panele sağ tıklayıp ana menü ekliyoruz.
Ana menü üzerine sağ tıklayıp menüleri düzenle'yi seçiyoruz, açılan bölümde sistem araçları kısmını seçip yapılandırma düzenleyici'nin kutucuğunu işaretliyoruz.
Menü>sistem araçları>yapılanırma düzenleyici açarak sırasıyla apps>panel>objects>object_0 seçerek yantarafta bulunan kısımdan use_custom_icon kutucuğunu işaretliyoruz,aynı kısımda üst tarafta bulunan custom_icon'a sağ tıklayarak anahtarı düzenle seçiyoruz.
Değer kısmına menü butonunda kullanacağınız simgenin yerin gösteriyorsunuz. örnek : /home/umut/Tema/Simge/apps/xeyes.png

Güle güle kullanın :)

empax

Alıntı yapılan: umutubuntu - 21 Nisan 2009 - 18:02:44
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7780.0.html#top
http://www.gnome-look.org/content/show.php/think+open?content=101860

Menü butonu için; öncelikle menü çubuğunu kaldırıyoruz, panele sağ tıklayıp ana menü ekliyoruz.
Ana menü üzerine sağ tıklayıp menüleri düzenle'yi seçiyoruz, açılan bölümde sistem araçları kısmını seçip yapılandırma düzenleyici'nin kutucuğunu işaretliyoruz.
Menü>sistem araçları>yapılanırma düzenleyici açarak sırasıyla apps>panel>objects>object_0 seçerek yantarafta bulunan kısımdan use_custom_icon kutucuğunu işaretliyoruz,aynı kısımda üst tarafta bulunan custom_icon'a sağ tıklayarak anahtarı düzenle seçiyoruz.
Değer kısmına menü butonunda kullanacağınız simgenin yerin gösteriyorsunuz. örnek : /home/umut/Tema/Simge/apps/xeyes.png

Güle güle kullanın :)

ise yarar bilgi icin tesekkurler  ;)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

maxxblade

Malik

Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

ihtiyar said

SUDO'nun bu ay yayınlanan sayısında bahsi geçti. ;) Saydamlaştırma olarak geçiyor, oradan arka plan da ekleyebilirsiniz.

By_Mihni

Alıntı yapılan: chilekesh - 21 Nisan 2009 - 22:30:06
Alıntı yapılan: ironic - 15 Nisan 2009 - 23:34:12

hardy 8.04.2

@ironic

terminalin içine o resmi nasıl yerleştirdiniz acaba?

Terminali açıyoruz sonra sağ tıkla profiller, profil ayarları, arkaplan, arkaplan resmini aktif ediyoruz ve resim seçiyoruz bu kadar.

cafenetland

umutubuntu

By_Mihni

Alıntı yapılan: umutubuntu - 25 Nisan 2009 - 12:28:00

Linux Mint 6 Fluxbox
Fluxbox ile iyi anlaştık :)
Çok hoş durmuz @umutubuntu Rahmetli Barış Monçonun dönence parçasını bende severim. :)

ceylandag

--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

umutubuntu

ns

umutubuntu yeri değil aslinda ama avatarını da paylaşir mısın:D?

ns