KDE sürekli çöküyor

Başlatan miles, 30 Ekim 2009 - 21:36:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miles

Kubuntu 8.04, Kubuntu 8.1 şimdide Kubuntu 9.1 de KDE sürekli çöküyor. Her zaman sorunlu! nedir bunun sebebi ? Pardus kullandığımda hiç bunlarla karşılaşmamıştım. 4 arkadaşıma daha kurdum Kubuntu hep çöküyor sadece bende değil yani :( Merak ediyorum bu forumda veya şu evrende Kubuntu yu çökmeksizin kullanan varmı ?
KKDE nin bu çöküşleri bizim için çok kötü bir durum mu ? Yanai şimdi ben kurlumu yeniden mi yapayım veya Kubuntu kullanmayı bırakayım mı ? Arkaplanda ne kadar sisteme zarar veriyor bu olaylar ? Daha doğrusu sormak istediğim şey bu hatalar çıktığında ve sistem yeniden başlatıldığında herşey yenilenmiş mi oluyor yoksa bir kez hatanın çıkması sonsuza kadar sistemde bir değişiklik yapıyormu ?

Teşekkürler!

bytan

Hatadan hataya değişmekle beraber, sisteminde sonsuza kadar süren değişiklikler ve olumsuzluklar oluşturmaz. Zaten belli bir olumsuzluk sonucu ortaya çıktığından, o çözülene kadar defalarca uyarılarla karşılaşabilirsin. Üzerine gidilebiliyorsa gidilir, çözülmeye çalışılır, olmazsa böcek girdisi açılabilir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

xwes

9.04 kubuntu kullaniyordum, yukselttim şimdi de 9.10 kullaniyorum. Toplamda bir kere çokme oldu bende. Plasmoid masauztu yerine normal masaustunu kullanin isterseniz.

miles

" Plasmoid masauztu yerine normal masaustunu " ne anlama geliyor bu ? Eksileri artıları nelerdir?

xwes

Alıntı yapılan: miles - 30 Ekim 2009 - 22:51:12
" Plasmoid masauztu yerine normal masaustunu " ne anlama geliyor bu ? Eksileri artıları nelerdir?
Masaustune sag tik ile masaustu ozelliklerine geçin, buradan masaustu gorunumu olarak folder'i seçin. Yani bildigimiz  ikonlarin kullanildigi masaustu şekli. Artisi şu ki masaustundeki ikonlar bildiginiz ikonlara donuşuyor, ikonlar artik birer plasmoid olmuyorlar. Eksisi yok çunku yine istediginiz plasmoidleri masaustune ekleyebilirsiniz. Size tavsiyem, bu dedigimi yaptiktan sonra, sistemden kullanmadiginiz uygulamalari tamamen kaldirip ubucleaner ile sistemi temizleyin. Bum (boot up manager) ile gereksiz servisleri kapatin. Eger donaniminiz iyi ise bence swap alanini da iptal edin. Ben bu şekilde kullaniyorum, 9.10a geçtim geçeli ubuntu 42 saniyede, kubuntu 38 saniyede açiliyor.