java'da python okutmak

Başlatan anatolyam, 02 Mayıs 2014 - 20:11:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anatolyam

Arkadaşlar yeniden merhaba.Pythonda yazdığım bir kodu java içerisine nasıl gömebilirim? işlemin devamını javada yapacağımda

sem

Sanırım istenilen Jython gibi bir şey değil. Uygulamalar hakkında detay verebilir misiniz?

Python uygulaması ne iş yapıyor, ne şekilde gömmek istiyorsunuz Java'ya? Gömmek ile kastınız nedir olarak?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

anatolyam

import csv
import os
os.getcwd()
out=open("/home/melekalper/SNIPPET_month.tsv","rb")
dosya=open("/home/melekalper/deneme.txt","w")
data=csv.reader(out)
data=[row for row in data]
i=1
result= ""
for item in data:
        result+=str(i)+"-"+str(item)[2:-2]+"\n"
    i+=1
dosya.write(result)
dosya.close

bunu java içerisinde çalıştırmak yada javaya çevirmek istiyorum :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mayıs 2014, 19:06:23

+javada terminali çalıştırıp python tsv.py yapsamda olur ama nasıl çalıştırılıyor terminal?

sem

Ben de  iki projenin birleştirimesi gibi bir durum söz konusu gibi düşündüm yani büyük bir işe girişeceksiniz gibi. Yazdığınız Python uygulamasını Java içerisinden çağırabilirsiniz.

Aşağıdaki işlem yeterli olacaktır sanıyorum; 

final Runtime rt = Runtime.getRuntime();
rt.exec("python tsv.py");

http://stackoverflow.com/questions/7192595/running-shell-or-system-command-in-java
burada belirtildiğine göre. Denemedim ama sorun olursa belirtiniz buradan, çözmeye çalışalım
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?