Football manager 2014 Linux'a çıkıyor!

Başlatan Professional Geek, 29 Temmuz 2013 - 13:19:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Professional Geek

Evet bildiğiniz linux'a göç başladı. Bana göre bu windows 8'in kötülüğünden kaynaklanıyor. Steam oyunları artık linuxa uyarlıyor ve dota2,football manager 2014'ten sonra bence 4-5 popüler oyun daha linuxa çıkar.

Bu arada haber kesin Sports İnteractive açıklamasada yöneticisi açıkladı.

gokhanyildiz

Geçen gün counter-strike source kurup oynamayı denedim. Muazzam bir performans var oyunda. Steam linux için ilk çıktığında birkaç oyun denemesi yapmıştım ama bukadar performanslı çalışmamıştı. Windows'taki stabil versiyondan hiçbir farkı kalmamış. 

Luna

Windows 8 in kötülüğü derken? Cidden merak ettim neden bu fikre sahip olduğunuzu.

Başlat butonu diyecekseniz hiç demeyin, keza piyasada windows 7 gibi tamamen oturmuş bir sistem var. Ve Steam olayı duygusal bakmadığı da aşikar.

Linux tarafını erkenden ele almak istiyor olması da gayet normal. Öncü oldukları platformda her zaman destek göreceklerdir.
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: Luna - 29 Temmuz 2013 - 15:03:26
Windows 8 in kötülüğü derken? Cidden merak ettim neden bu fikre sahip olduğunuzu.

Başlat butonu diyecekseniz hiç demeyin, keza piyasada windows 7 gibi tamamen oturmuş bir sistem var. Ve Steam olayı duygusal bakmadığı da aşikar.

Linux tarafını erkenden ele almak istiyor olması da gayet normal. Öncü oldukları platformda her zaman destek göreceklerdir.

Windows 8 ile birlikte gelen store olayı yüzünden bütün bunlar. Yani satış üzerinden komisyon alma gibi bir hakkı var Microsoft'un. Bu da oyun üreticilerinin canını sıkıyor dolayısıyla.

KemalALKIN

Yahu arkadaş Counter-Strike Global Offensive var bende Steam'dan kayıtlı. Bir Linux için portlamadılar yahu :(.
www.tckemal.ist

XRumer

Ön siparişe açılmış. Şimdiden sipariş ederseniz birazcık daha ucuza elde edebilirsiniz. Haberin ayrıntıları: http://www.omgubuntu.co.uk/2013/08/football-manager-2014-linux-pre-order

Football Manager 2013'te olduğu gibi oyun tam Türkçe desteğiyle gelecek. Ve bu sefer Linux destekli olacak. Sadece bu iki nedenden dolayı alınabilir ama başka yenilikler de olacak.

Ayrıntılı bilgi ve Türkçe bir kaynak isterseniz: http://www.footballmanager.com/lang/tr_TR

local1907

XRumer

Alıntı yapılan: local1907 - 13 Eylül 2013 - 20:00:39
%50 indirim yaptıkları gün alırım.

Steam yapıyor öyle indirimler. Hatta bazen %75-80 indirim yaptığı bile oluyor. Bence de indirimi beklemek en mantıklısı.

krwlng

Yani artık "FM Linux için olmadığından linux kullanamıyorum" bahanesi de ortadan kalacak :) Ben de bu aralar Don't Starve isimli bir oyuna fena sardım, Steam üzerinden linux sürümünü satın alabilirsiniz, hayatta kalma tarzı oyun sevenler bayılacaktır.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

skyprotector

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 05 Ağustos 2013 - 22:45:19
Yahu arkadaş Counter-Strike Global Offensive var bende Steam'dan kayıtlı. Bir Linux için portlamadılar yahu :(.

Bende bekliyorum portlanmasını. Umarım yakında linux içinde çıkar.

XRumer

Oyun üreticilerinin ve Steam'in Linux'a destek vermesi, pek çok ülkede Linux'un önünü açacaktır ama Türkiye hariç. Çünkü bizim insanımız korsan oyun oynar. Windows'ta o oyunları korsan oynuyorlar ama Linux'ta bu pek kolay olmayacak. Paraya kıyıp oyunu satın alan insan "bu oyunlar Linux'ta da çalışıyormuş, öyleyse Windows'a ihtiyacım kalmadı" diyebilir. Ama korsan oynayan insan "bu oyunlar Linux'ta da var ama Windows'ta korsan oynuyorum, crack yapıyorum, Linux'ta bunu yapamayacağım, en iyisi ben Windows'la devam edeyim" diyecek.

Chantre

Ben açıklandığı ilk gün satın aldım. Linux'ta oyun için para vermek çok keyifli :) Yıllardır bugünlerin hayalini kuruyorduk.
Dota 2'de oynuyorum ben ama ubuntu13.04'te ati driver'ında sıkıntılar yaşadım. Umarım 13.10'da düzelecek. Bu oyunlar benim oynadığım 2 oyun. Windows'a uzun bir süre güle güle diyebileceğim gibi duruyor.
When you play the game of thrones, you win or you die!

krwlng

@XRummer, söylediklerine sonuna kadar katılıyorum, tek bir noktayı eklemek istiyorum, daha önce çevrimdışı oyun satın almamış olan ben, (yalnızca çevrimiçi oyunlar oynadım, Wow ve Guild wars gibi) Linux için steam üzerinden birkaç oyun satın aldım, kimisi indirime girdi kimisi kampanya ile geldi, benim gibi kişilerin istisna olmamasını temenni etmekten başka bir şey yapamıyorum maalesef, steam Linux kullanımını özendirmek ve kendi pazarına müşteri çekmek için Linux tarafındaki oyunların fiyatlarında güzel bir düzenlemeye gidebilir, böyle olursa biz de daha kolay anlatabiliriz orijinal oyunun avantajlarını.

@Chantre 13.10 ile 13.04'te yaşanan bir çok grafik kartı sorunu çözülmüş, en azından nvidia tarafında durum böyle görünüyor, 13.04'te grafik kartı sürücüsü ile DBUS arasındaki iletişim sıkıntısı yüzünden yaşanan sorunlar 13.10 sürümünde şuan için yok, umarım nihai sürümle birlikte her şey daha iyi olur.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

agg1401

Konu Dışı: Sitenin as admini benle iletişime geçebilir mi?
Konu İçi: Bu haberleri duydukça Microsoft'un batması kadar önemli. Ailem olmasa ben de kullanacağım ama izin vermiyorlar. Football Manager 2014'ü bir linux denediğimde Steam'ı kurar denerim, haber için teşekkürler.

mertbekci

Windows 8 de iyileştirme yaptıkları şeyler var ama pc kullanımı için değil resmen tablet kullanımı için hazırladıkları menüler var bu da pc kullanımında gerçek anlamda can sıkıcı olabiliyor.
Haber için teşekkürler..

heartsmagic

Alıntı yapılan: agg1401 - 07 Ekim 2013 - 10:43:28
Konu Dışı: Sitenin as admini benle iletişime geçebilir mi?

Hangi site?
as admin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agg1401

Konu Dışı: Bu sitenin as admini ya da yöneticileri ile iletişime geçmek istiyorum, bir proje var da.

heartsmagic

"as" derken? @agg1401, eğer konu Linux kapsamında bir şeyse bir başlık açıp konuyu tartışabilirsin. Eğer konu başka bir şeyse bizimle Anasayfamızda bulunan iletişim bölümünden irtibata geçebilirsin:
http://www.ubuntu-tr.net/iletisim/
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Gokberk

sanırım 12.04 LTS için gelicekmiş sadece. Ayrıca ben satın almıştım, betasını windows 8.1 de oynuyordum, bugün ubuntu ya geçtim bu haberi gördükten sonra hemen, ancak 13.10 yükledim ve oyunu steam üzerinden kurduktan sonra açmaya çalıştığımda hata veriyor: "Application Error: A serious error was encountered and the application will close.". Bunun bir çözümü var mıdır ? mesela windows da az da olsa işe yarayan bir uyumluluk modu var, önceki sürümlere yönelik. Ubuntu da böyle bir şey var mıdır ? Teşekkürler.

srgnaras

Alıntı yapılan: Luna - 29 Temmuz 2013 - 15:03:26

tamamen katılıyorum. İyiki düşünmüşler çünkü sırf oyun oynanmıyor diye linux kulanmayan arkadaşlarımdan bazıları artık linux kurmaya başladı. Görecekleri destek boşa olmayacak yani.
En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.

empax

Alıntı yapılan: Gokberksanırım 12.04 LTS için gelicekmiş sadece.

Kendi sitesinden alıntı;
Alıntı YapLINUX SYSTEM REQUIREMENTS

• CPU: Intel Pentium 4 / Intel Core / AMD Athlon / 1.8GHz+
  • MEMORY: 1GB RAM
  • VIDEO MEMORY: NVidia GeForce 7300 GT / AMD Radeon HD 2400 Pro / Intel HD 3000/4000 / 128MB VRAM / penGL 2.0 compliant
  • HDD: 3GB
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

freeman

http://www.omgubuntu.co.uk/2013/08/football-manager-2014-linux-pre-order

Yukarıdaki adreste, 12.04 LTS or higher yazısına dikkat çekmeyi istiyorum. Yani normalde 13.xx versiyonlarıdna da çalışması lazım.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

Gokberk

Alıntı yapılan: KaganIsmail - 31 Ekim 2013 - 20:17:54
http://www.omgubuntu.co.uk/2013/08/football-manager-2014-linux-pre-order

Yukarıdaki adreste, 12.04 LTS or higher yazısına dikkat çekmeyi istiyorum. Yani normalde 13.xx versiyonlarıdna da çalışması lazım.

http://community.sigames.com/showthread.php/365754-Having-a-problem-with-FM-on-Linux-READ-HERE-FIRST yazana göre resmi olarak sadece 12.04 ü destekliyorlar ancak diğerlerinde çalışmaması için bir engel yok diyor, en azından 12.04 üstü için. bakalım bir güncelleme geldi bugün kuruluyor şu anda, belki düzelmiştir sorun.

local1907

Alıntı yapılan: XRumer - 13 Eylül 2013 - 20:25:02
Alıntı yapılan: local1907 - 13 Eylül 2013 - 20:00:39
%50 indirim yaptıkları gün alırım.

Steam yapıyor öyle indirimler. Hatta bazen %75-80 indirim yaptığı bile oluyor. Bence de indirimi beklemek en mantıklısı.

Dayanamadım ve satın aldım. Öncelikle Steam yeni güncelleme ile oluşan problemi giderdikten sonra FM 14 çalışmadı. FM 14 çalıştırmak için Steam üzerinde FM 14 üzerinde fare ile sağ tıklayıp, Özelliklerine girip, başlangıç ayarlarını değiştirmek gerekti. "STEAM_RUNTIME=1 LC_ALL=C %command%" Komutları eklediğinizde oyun çalışıyor.