HP Notebook (Dizüstü) Bilgisayar Tavsiyeleri

Başlatan Eren, 18 Nisan 2008 - 22:38:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

HP Notebook (Dizüstü) Bilgisayar tavsiyelerinizi bu başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

yogarock

hp compaq nx 7400 modele sahibim ve hiçbir problemle karşılaşmadım.....internet,modem,ses,ekran vs hiç sorun çıkarmadı....

mitril

hp pavilion dv4000 serisi laptopum var ve her şey gayet tıkırında donanim yüklemekle uğraşmadım bile :D

bebek

hp compaq nx6325; wirelessı elle tanıtmak gerekiyor; güncellemeleri yapınca da ses gidiyor=) compiz için atiyi ayrıca yüklemek gerek.
onun dışında sanırım sorunsuz:)

cgty

hp pavilion dv 6148 serisi kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım tüm donanımları ubuntu kendisi tanıdı saat gibi çalışıyor bu seri kullanıçıları rahatlıkla ubuntuyu kursun..

null

Benimde dv6143eu var.Ubuntuyla ilgili hiçbir sorunum yok ama laptopumdan memnun değlim.3 kere servise gönderdim 1.cisinde ekran kartı değişimi için tam 29.iş gününde haber verildi bana gelip alabilirsiniz diye.Ankarada Dikmen Çetin Emeçteki servisine teslim etmiştim gittim almaya ama oraya ulaşmamış henüz istanbuldaymış.Öyle böyle 15 gün daha geçti.Sonunda alaildim bilgisayarımı.Ama sorunlar bitmedi tabiikide.Bu seferde Recovery disc i tanımıyordu tekrar gitti recovery sorunu çözüldü ama bu seferde dvd sürücüsü dvd okumamaya başladı.Kısacası aldığıma alacağıma pişman oldum.
Laptop alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum.

j1647

hp pavilion dv 4000 4289EA kullanıyorum.  :D ubuntuda en ufak bi sorunum yok su an için. arada bi bişiler oluyor oda olsun ;D benim pc 'm azcık eskidir bu arada 2.5 seneyi deviriyor ama canavar allah a sukur  :) biraz ısınma derdi var demeden gecmiyim ama olsun o kadarda  :o  >:(  :-[  :-X  :'(  :D

FUBU

Hp pavilion dv5 1041 laptopu tavsiye ediyorum.
wubi ile 8.10 kurdum. bir sorun yok.
belki 32 bit yerine 64 bit kurmak daha faydalı olabilir. Çünkü ram i 3gb olarak gördü başta ubuntu.
http://www.linuxinet.com/linux-news/ubuntu-linux-32-bit-using-more-3-gb-ram.html
yukarıdaki siteden komutları girince 3.9 gb olarak görmeye başladı.. Onun dışında bir sorun yok..

solidsnake

Alıntı yapılan: bebek - 10 Haziran 2008 - 23:17:22
hp compaq nx6325; wirelessı elle tanıtmak gerekiyor; güncellemeleri yapınca da ses gidiyor=) compiz için atiyi ayrıca yüklemek gerek.
onun dışında sanırım sorunsuz:)
benimde 6125.elle tanıtmak derken

xwes

Alıntı yapılan: FUBU - 09 Kasım 2008 - 17:14:50
Hp pavilion dv5 1041 laptopu tavsiye ediyorum.
wubi ile 8.10 kurdum. bir sorun yok.
belki 32 bit yerine 64 bit kurmak daha faydalı olabilir. Çünkü ram i 3gb olarak gördü başta ubuntu.
http://www.linuxinet.com/linux-news/ubuntu-linux-32-bit-using-more-3-gb-ram.html
yukarıdaki siteden komutları girince 3.9 gb olarak görmeye başladı.. Onun dışında bir sorun yok..

Bu laptop hoşuma gitti, alabilirim. Wubi dişinda normal ubuntu kurulum yaptiniz mi acaba? Sonra sorun çikarmasin? Soruyorum, param linux destegi vermeyen markalara gitsin istemiyorum çunku :)

FUBU

@xwes
Dostum evet yaptım. Şu anda bilgisayarımda Ubuntu 8.04.2 yüklü. Neden 8.04? Çünkü 8.10'un sorunlarıyla başa çıkamadım. Bazen bilgisayar açılmaz, açılsa kablosuz bağlar kopar.. Bazen kapanmaz. O başlığa yazmadım ama ram sorununu çözdüm dedim, kablosuz ağlarla ilgili daha büyük sorunlarım çıktı. Sistem iyice kararsızlaştı. Ben de 8.04e döndüm-yine 3gb ramle kullanıyorum yalnız-. 8.04.2 ye o başlıkta yazanları uygulayınca da yine sistem kararsızlaşıyor. Ondan 3gb ram e devam.. Valla sen bilirsin, bu bilgisayar linuxla çok sorunsuz çalışan bir makine değil bence..

xwes

Teşekkur ederim. Ram'in tam kapasite kullanilamamasi kotuymuş. Neyse, tekrar teşekkur ederim.

badhero

İçinde Vista olmayan her dizüstü bilgisayar iyidir. dv6775 mi neydi benim dizüstü tam hatırlamıyorum. Ubuntu kurdum, ne kamerada ne kart okuyucu da sorun yaşamadım.

Geany

800 liraya aldığım hp 530 model bilgisayarı tavsiye edebilirim. Ne yazılım ne de donanım konusunda en ufak sorun yaşamadım. Alırken şüpheliydim ama şimdi iyiki almışım diyorum. :)

coni

Nx6125 hp makinem var ve çekmediğim çile cefa kalmadı hele serviste çok problemler oluyor ondan tavsiye bile etmiyorum şahsen

ferret

HP Compaq 610'u yüksek işlem gücüne gereksinim duymayanlara, netbookların birtakım özelliklerinden hoşlanmayanlara, ucuz bilgisayar arayanlara tavsiye ederim. Ortalama bir kullanıcının bütün işlerini görebilir, şu an 9.10 ile kullanıyorum, webcam dışındaki donanımlar sorunsuz çalışıyor.

Jaxx

HP Envy Beats bilgisayarını deneyn/kullanan var mı ? :)

Ünlü rapper Dr.Dre katkılarıyla piyasaya sürüldü;

laser1999

hp copaq presario cq57 250 est kullanıyorum.O kadar güzel ki ısınmasından tut driverlara kada hiç bir sorunum yok.Hatta ekran kartını kendi tanıdı.

oozcengiz

HP Pavilion g6-1205st

Aralık 2011'de bir kampanyadan 999,00 TL'ye edinmiştim. Ubuntu 11.10 ile çok ciddi sorunlar yaşadım. Ekran kartı, kablosuz ağ bağdaştırıcısı, touchpad... Başka dağıtımlar denedim. Sağlıklı sonuç alamadım.

Ancak Ubuntu 12.04 64 bit ile tüm donanımı sorunsuz gördü ve çalışıyor.

ct

Hp almayın. Hp almayın. Bir daha yazayım Hp almayın.

İmalat hatasını geçtim mühendislik hataları olan ürünleri vardı. Vardı diyorum çünkü artık etrafımda hiç hp görmüyorum. Kimse almak istemiyor. Fanın yerini tasarlayamayan, ısının nasıl yayılması gerektiğini hesaplayamayan bir firmadan bahsediyoruz. Belki yurtdışındaki ürünleri iyidir ama Türkiye pazarına sürdükleri şeyler en fazla ısıtıcı olarak iş görür. O da 15-20 dakika çalışıp aşırı ısınmaktan kendisini kapatmazsa. Servisinden bahsetmiyorum bile. Google'a yazın "hp servis rezalet" diye ne demek istediğimi anlarsınız.

Gabriel

HP G62 B01ET modelini kullanıyorum. 12.04 64 bit ile sorunsuz çalışıyor. Catalyst sürücülerini kurduğunuzda Intel ile ATI arasında geçiş yapabiliyorsunuz.
Yeryüzü bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık.

Furkan Karataş

Merhaba ben yeni dizüstü bilgisayar için para biriktiriyorum ama şu an eski laptopumu uygun bir fiyata güncellemek istiyorum bu arada laptopum Hp Compaq nx6110 , Ram : 512 Mb , Intel Pentium Mobile , Windows Xp Home Edition .
Sizce bu dizüstü bilgisayara(!) Ubuntu veya herhangi bir Linux donanımı yüklenirse bilgisayar rahatlar mı ?
Furkan KARATAŞ
(@karatas_alperen)