[Çözüldü] Kaldırılamayan Uygulama

Başlatan adanbeye, 23 Eylül 2021 - 15:46:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adanbeye

FreeCAD uygulaması yüklü Linux Mint bilgisayarımda.
Yazılım Yöneticisi'nden kaldırdım. Kalktı görünmesine rağmen kalkmadı, masaüstünde duruyor
Terminal'den de kaldırdım. Kalkmış gibi görünmesine rağmen yine kalkmadı, masaüstünde duruyor. Bastığımda  açılıyor.

Nasıl "tamamen" kaldırabilirim bilgisayarımdan?

nxjoseph

Merhaba. Bu kodlari denemediyseniz deneyebilir misiniz?

snap ile yuklediyseniz; sudo snap remove --purge freecad

sudo apt remove --purge freecad-python3

adanbeye

Alıntı yapılan: nxjoseph - 23 Eylül 2021 - 19:30:42
Merhaba. Bu kodlari denemediyseniz deneyebilir misiniz?

snap ile yuklediyseniz; sudo snap remove --purge freecad

sudo apt remove --purge freecad-python3

Dediğiniz gibi yaptım ve Kalktı, teşekkürler.
Ancak simgesi hâlâ masaüstünde duruyor. Başlat menüsünde de duruyor. İlginç olan; masaüstünden başlatmaya çalışınca, "Uygulama başlatılırken bir hata oluştu" diyor. Başlat menüsündekine tıklayınca ekranda süre simgesi beliriyor ve sonra hiçbir şey olmuyor.
Tamamen kaldırmak istiyorum derken bunu kastetmiştim. Bunun da bir yolu varsa, (yada tabii tamamen kalkmıştır belki bilemiyorum) daha iyi *olacak.

nxjoseph

tekrar merhaba, sunlari da deneyebilir misiniz?

Önce sudo apt-get autoremove ile deneyin. Bu gereksiz bağımlılıkları ortadan kaldıracaktır.

Ardından /usr/share/applications içinde, kaldırılan uygulama için ilgili .desktop dosyasını silin. Başlatıcıda hala simgeyi görüyorsanız, sağ tıklayın ve başlatıcıdan kilit aç'a (unlock from launcher.) basın.

adanbeye

Alıntı yapılan: nxjoseph - 26 Eylül 2021 - 14:37:41
tekrar merhaba, sunlari da deneyebilir misiniz?

Önce sudo apt-get autoremove ile deneyin. Bu gereksiz bağımlılıkları ortadan kaldıracaktır.

Ardından /usr/share/applications içinde, kaldırılan uygulama için ilgili .desktop dosyasını silin. Başlatıcıda hala simgeyi görüyorsanız, sağ tıklayın ve başlatıcıdan kilit aç'a (unlock from launcher.) basın.

İşe yaradı. Teşekkür ederim çok.

nxjoseph