[Çözüldü] Kimlik dogrulama sifresini kabul etmiyor

Başlatan fakasupi, 05 Eylül 2012 - 17:01:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fakasupi

Otomatik giris icin kullanici hesaplarindan sifre sorgusunu kapattim giris seceneklerinden. Simdi root icin gerekli oldugunda bisey kiilidi acamiyorum tekrar yetkilendirmek icin, dolayisiyla elim kolum bagli sanki misafir oturumundayim.  Sifreyi veriyorum kabul etmiyor, yani sifreyi unutma gibi bi söz konusu degil.  Ne yapmam gerekiyor?

heartsmagic

sudo fdisk -l komutundan sonra parola yazdığında ne oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fakasupi

heartsmagic

Parolanın değişmediğine emin miyiz? Her türlü kurtarma kipi ile root oturumu açılarak parola sıfırlaması yapabilirsin.

fakasupi

Ucbirime su yaziyorum parola istiyor, onuda yaziyorum kabul ediyor ama sudo su ya geldimi kabul etmiyor nasil bisey anlamadim.
Degistirmedim eminim. Sadece giris seceneklerinden sifre sorgusunu kapattim ondan sonra olanlar oldu. Simdi *bilgisayar yi aciyorum Mint oturum acma ekranina kullanici adini yaziyorum giriyorum sifre vermeden. Bi süre sonra "Giris Anahtarligi Kilidini Ac"  yazisi geliyor yaziyorum sifreyi pencere kapaniyor. Ayni Ubuntu`da böyleydi otomatik oturum acik oldugunda. Ama buna ragmen hicbisey yapilmiyor, dedigin gibi sifre degistirme islemini kurtarma kipinden yaptim ancak ondada su yazi cikiyor sifre degisikliginden sonra entera bastigimda.
passwd: Yetki alinti kütügü calistirma hatasi
passwd: Parola degistirilmemis

heartsmagic

Eski kullandığın parolayı değil, yeni bir tanesini kullan. Demek ki parola aynı söylediğin gibi, fakat buna ne sebep oluyor bilemiyorum.

fakasupi

Linuxmint forumda bi arkadas cevapladi sagolsun müsade ederseniz konuyu paylasmak istiyorum @kelebek333 http://forum.linuxmint.org.tr/index.php/topic,4397.msg37977.html#msg37977

su
mdmsetup

Açılan Giriş Penceresi Tercihlerinde Güvenlik sekmesine gelip aşağıdaki seçeneği işaretleyerek root olarak oturum açabilmeyi etkinleştiriniz.

Yerel sistem yöneticisi girişine izin ver

Şimdi oturumu kapatınız, kullanıcı adı olarak root yazdıktan sonra şifrenizi girip oturum açınız.
Root olarak oturum açtıktan sonra Kullanıcı Hesaplarından parolanızı etkinleştirmeyi deneyiniz.

( Kullanici hesaplarindan sifre yerine girerek tekrar yazip etkinlestirdim düzeldi)

heartsmagic

Sorun parolasız giriş mi yani? Mint üzerinde mi mevcut bu hata?

fakasupi

Evet Mint. Sorun parolayi root olarak giris yaparak tekrar etkinlestirmekten geciyormus kisacasi.

speakerXXL

Sorunun kaynağı otomatik oturum açma etkinleştirildiğinde, kullanıcı parolasının da pasifleştirilmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir. Kullanıcı parola pasifleştiği için sudo kullanıldığı zaman işlem yapılamıyor ama su kullanıldığı zaman işlem yapılabiliyor zira.

fakasupi

Dogrudur valla siz daha iyi bilirsiniz. Simdi sorun kalmadi eski haline getirdim ve otomatik giris yapmayida baska bi sekilde ayarlayarak hallettim.

heartsmagic

Not düşmüş olalım. Hata kaydı yapılabilir bu durum için. Can sıkıcı bir hâl alır yardıma ulaşamayan kullanıcılar için.